FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
26-05-20 21:10  Odp:
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Jak to taki nasz kolega forumowy to przyzwoitość by nakazywała zapytać.
Wystarczy teraz go poprosić o usunięcie i nie ma problemu - zdjęcia są usuwane.

--

Post zmieniony (26-05-20 23:36)

 
27-05-20 08:49  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grigorij ja wiem, że w twoim przypadku czytanie ze zrozumieniem to proces bardzo bolesny, ale przeczytaj jeszcze raz to co napisał Valkiria i ja. I nie zarzucaj mi czegoś czego nie ma. Na domiar złego tylko Ci nadmienie, że prawa autorskie, majątkowe i ochrona własności intelektualnej dotyczą mnie bespośrednio. Wiem też jakie dziurawe jest nasze polskie prawo w tej kwestii. A to o czym piszesz, niedość, że jest lekkim banialukiem (dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele), to jeszcze w tym konkretnym przypadku ma słabe zastosowanie. Bo jak żeś taki pewny wygranej to idź kruszyć kopię z Wikipedią, Pinterestem, FB, Twitterem, eBayem, itp.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-05-20 09:25  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Znalazłem zdjęcia swojego Hanriota i jestem mile zaskoczony.
Moje odczucia i krótka analiza sytuacji w związku z tym - facet zarabia na modelach, nie na upublicznianiu zdjęć mojego autorstwa. Podał źródło i autora modelu i jedyne czego można się czepić, to że nie podał autora zdjęć. I rozumiem to, bo nie zawsze wykonawca modelu to ta sama osoba co autor zdjęć i pewnie ma tego świadomość. a w relacjach raczej mało kto podaje autora zdjęć jeżeli robił je ktoś inny, bo to się odbywa grzecznościowo, nikt nie zatrudnia do tego profesjonalnych fotografów.
Umieszczenie moich zdjęć postrzegam raczej jako promocję, bo każdy kto wejdzie na podany link do relacji z budowy zorientuje się, że chodzi o mnie i że w domyśle pewnie również robiłem te zdjęcia. Gdyby ktoś chciał do mnie dotrzeć z powodu modelu albo zdjęć to pewnie spytałby kto robił zdjęcia.
To oczywiście myślenie modelarza i fotografa - amatora, niezarabiającego dotąd na zdjęciach. Jak pomyślę o potencjalnym wożeniu się po sądach, wycenianiu "straty" (a raczej - braku zysku), kosztach, latach oczekiwania na efekt w dzisiejszej rzeczywistości - zapewniam, NIE WARTO.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-05-20 13:07  Odp:
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie wiem, czemu Was to tak boli:-)
Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony, to dlaczego nie wyśle człowiekowi wiadomości na FB, spyta, zaprotestuje, pogada o motywach? Na pewno będzie to o wiele bardziej efektywne niż strzępienie języka na forum. Na pewno szybciej otrzyma się informację, tym bardziej z pierwszej ręki. Na razie to widzę tylko niepotrzebne frustracje i kanapową dyskusję o tym, kto ma rację w sprawie kompletnie bez znaczenia. Co z tego, że ustalicie co jest a co nie jest zakazane? To jest biadolenie u cioci na imieninach, że ktoś Wam nadepnął na nogę w autobusie 2 dni wcześniej:-) Gadanie we własnym gronie nic nie daje.

Jedynym problemem wynikającym z publikowania takich zdjęć jest to, że w niektórych przypadkach informacja, że z danej wycinanki można skleić model jak na zdjęciu, jest delikatnie mówiąc - nieprecyzyjna. Model może być mocno zwaloryzowany, a o problemach podczas budowy również się nikt nie dowie. Reklama dźwignią handlu:-)

I tak podziwiam chłopa, że mu się chciało to wszystko opisać i pokazać. A że nie zapytał - ok, może nieeleganckie, ale też szat nie warto rozrywać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-05-20 13:31  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@StuG - polać Mu, bo dobrze godo. Jak u Cioci na imieninach :)

 
27-05-20 16:04  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Grigorij     

Kolego Chopin - proponuję Tobie zrobić eksperyment: weź chłopie fotografie np: Horowitza i zilustruj nim cokolwiek nie pytając się o zgodę spadkobierców praw majątkowych , chętnie zobaczę jak szybko Ciebie licytują. Dwa słyszałeś tak w ogóle o licencjach na fotografie oferowanych przez studia foto agencjom reklamy. Cienki bolo jesteś jeśli chodzi o ten temat i tylko powodujesz u mnie bóle i skręty brzucha jak czytam Twoje pseudoprawnicze wypociny - bo co Twoja wypowiedź to mnie skręca ze śmiechu.

P.S.
Swoją "prafniczą" wiedzę czerpiesz z FB, wikipedi czy Twitera ?.

 
27-05-20 16:53  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Gdyby to kogoś interesowało to ja dziś dostałem od fb powiadomienie, że dostęp do postów wykorzystujących moje zdjęcia został usunięty bądź zablokowany. I naprawdę nie miałbym nic przeciwko wykorzystaniu mojej pracy, gdyby tylko wcześniej ta osoba zapytała mnie o zdanie. Chętnie się wtedy podzielę zdjęciami w lepszej jakości niż są dostępne na forum.

 
27-05-20 17:01  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jest jeszcze jeden sposób na nieświadome zdobycie sławy dzięki swoim zdjęciom - zawsze umieszczać na nich gdzieś w rogu swój podpis, znak wodny albo unikalny symbol graficzny. Ja tak robię - w przypadku moich zdjęć na profilu tego kolesia, na każdym jest mój prywatny adres e-mail. Kiedyś tak robiłem, teraz po prostu imię i nazwisko.
Jeżeli natraficie na swoje zdjęcie okrojone, bez tego, to znaczy że ktoś miał nieczyste intencje bo zrobił to celowo, żeby ukryć informację o Waszym autorstwie - i można się domagać np. usunięcia, a przynajmniej żądać zamieszczenia pełnego zdjęcia - z podaniem autora.
Do Horowitza bym się nie porównywał, bo to zupełnie inna czasoprzestrzeń praw autorskich ;-)
Chyba, że ktoś tu się uważa za mistrza na porównywalnym poziomie, wtedy szacun - i niech dochodzi swoich praw i licytuje drobnych żuczków.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-05-20 17:18  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Grigorij - chodzi Ci o fotografie wykonane przez Horowitza, czy te na których on został fotografowany? Bo to są 2 odrębne kwestie. W pierwszym przypadku prawa autorskie należą do Horowitza (i jeśli są one ogólnodostępne i podam z nazwiska autora to niewiele mi grozi), w drugim przypadku prawa autorskie należą do fotografa, a nie fotografowanego. Co najwyżej fotografowany może nie wyrazić zgody na upublicznienie jego wizerunku, ale wtedy zdjęcie takie w ogóle nie powinno "zobaczyć światła dziennego"

 
27-05-20 17:29  Odp: "Sklep" modelarski na Facebook'u
Grigorij     

"......W pierwszym przypadku prawa autorskie należą do Horowitza (i jeśli są one ogólnodostępne i podam z nazwiska autora to niewiele mi grozi)...." - wątpię , zawsze jeśli takowa sprawa trafi na wokandę bada się czy nie zostało naruszone prawo autorskie - ale jak już wcześniej wspomniałem to jest pozew cywilny.
W drugim wypadku może to się i zazwyczaj obraca wokół ochrony wizerunku i dóbr osobistych więc są to paragrafy z KK.

Nie zmienia to faktu że w pierwszym wypadku komukolwiek z przeciętnych zjadaczy chleba nie chce się biegać po sądach.

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024