FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-05-20 18:11  [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
Floki_79 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam. Oto model włoskiego kutra torpedowego Motosilurante MS 26 w skali 1:100. Za bazę do budowy posłużyła wycinanka "Schnellboot S1" wydawnictwa Orlik. Bomby głębinowe i ich zrzutnie to zmodyfikowane elementy z kartonówki "Schnellboot S100" od WAK. Dokumentację w budowie stanowiły powszechnie dostępne w internecie "plany" MS 16. Po za tym zdjęcie tej jednostki http://www.naviearmatori.net/eng/foto-160294-4.html oraz fotografie innych jednostek tej klasy z włoskiego portalu Navi e Armatori. Co do samego modelu, to malowanie trochę nie wyszło (np. pokład dziobowy był przemalowywany z pięć razy). No i większość dorobionych elementów jest raczej tak z grubsza podobna do oryginałów.



--
Wojownicy nie pokazują zawartości serca no chyba, że ktoś otworzy je toporem.

 
23-05-20 20:13  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kanciaste kola ratunkowe.

 
24-05-20 09:44  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
Floki_79 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Hmm. Może faktycznie trzeba je było zaokrąglić na krawędziach, aczkolwiek koła ratunkowe o "prostokątnym" obrysie też się zdarzały (choć może nie na tych jednostkach).

--
Wojownicy nie pokazują zawartości serca no chyba, że ktoś otworzy je toporem.

 
24-05-20 10:45  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,aż spojrzałem na swoją wycinankę czemu tam tak gęsto,chyba dużo za grube są słupki relingu, ogólnie druciarnia ,trochę słabo wygląda ten drut jako linki nad pokładem,



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-05-20 12:34  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Fajny!
Przede wszystkim gratuluję pomysłu i realizacj. Też miałem pomysł, aby na bazie tej wycinanki zbudować inny okręt, tyle że ja myślałem o jugosłowiańskim. Może kiedyś...
Zapewne warsztatowo coś dałoby się poprawić, ale przecież każdy się rozwija.
Brawo!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
24-05-20 12:49  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
Floki_79 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Fakt. Słupki są dość grube. Wynika to z tego, że nie są z drutu tylko z cienkich gałązek. Druciane słupki wymagały by wykonywania pod nie otworów tuż przy samej krawędzi, co przy moich umiejętnościach mogłoby się skończyć źle. A drewniane paliki można bez problemu kleić na styk do pokładu. Inna sprawa, że chyba przez ich fakturę osadza się na nich grubsza warstwa farby niż na drucie, co jeszcze potęguje efekt grubości.

--
Wojownicy nie pokazują zawartości serca no chyba, że ktoś otworzy je toporem.

 
24-05-20 13:18  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
Floki_79 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Waldek dzięki! Myślałem jeszcze o MS 74 (jednostka zmodyfikowana do operacji specjalnych), ale jak na razie za małe mam umiejętności, żeby brać się za takie tematy.

--
Wojownicy nie pokazują zawartości serca no chyba, że ktoś otworzy je toporem.

 
24-05-20 13:27  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
Dafi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Świetny model gratuluję pomysłu. Biało czerwone pasy na dziobie to dodatkowy jak dla mnie atut tego modelu. Doskonal swoje umiejętności a każdy następny model będzie lepszy od poprzedniego. Pozdrawiam

 
24-05-20 13:30  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Oczywiście za wykonanie modelu innej jednostki na podstawie wycinanki S 1 gratulacje się należą,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-05-20 18:41  Odp: [G] Motosilurante MS 26 (1:100)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Fajny temat wybrałeś. Gratuluję ukończenia. Malowanie modelu kartonowego wcale nie jest takie łatwe. Wycinanka musi być zagruntowana, farba odpowiednio rozcieńczona (malowałeś wg mnie zbyt gęstą farbą) i pomiędzy poszczególnymi warstwami farby (u mnie minimum 3 warstwy bardzo rzadkiej farby) szlifowanie, szlifowanie i jeszcze raz szlifowanie ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024