FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
28-06-20 17:31  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jeśli to jakoś może pomóc to wydawnictwo JSC (chyba) planuje lub już wydało zestawy z nawiewnikami, pewnie żywiczka ale wygląd bardziej zbliżony do orginału.

A postępy w modelu super, oby cały czas do przodu ;)

pozdrawiam Radek

 
28-06-20 19:28  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hej,

Tak już mają w ofercie ale..... ich rozmiar nie pasuje. W modelu występują trzy rozmiary nawiewników.
Trochę się pomęczę ale w końcu zrobię je wszystkie :-)

Pozdrawiam

 
30-06-20 10:47  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam

Postanowiłem powoli uzbrajać moją krypę :-) Na początek zabrałem się za działa 120mm umieszczone w liczbie 6 szt. na śródokręciu :-)
Wydawca proponuje aby lufy zwijać z papieru Hmmmmm... przy tej skali bez względu jak bym się nie starał to filigranowe 120mm wychodzą jak haubice oblężnicze :-) Postanowiłem lufy wykonać z igieł lekarskich lekko owiniętych papierem. Użyłem średnicy 0,6mm co mniej więcej powinno odpowiadać prawdziwej średnicy lufy :-)

Igły wyjęte z oprawki czekają na opalanie :-)



A tak prezentują się działa do których jeszcze muszę dorobić maski :-)



Dodatkowo wykonałem " windę " " wyciąg " ?

 
13-07-20 17:22  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Chroniczny brak czasu bo zawsze jest "coś" . Mimo to staram się o systematyczne budowanie drobnicy ot tak po 20 - 30 min co drugi wieczór :-)

Efektem wieczornej nasiadówki jest powstawanie w bólach masztu :-)

Kolumna z platformami już jest , dojdą jeszcze tylko reje i będzie można wyjąć z szafy Areo :-)



Na koniec wczorajszego wieczoru udało się wykonać reflektor :-) Środek wycięty wstawiona aluminiowa folia i malutka żaróweczka :-)

 
13-07-20 19:23  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mieliśmy chrapkę na oglądanie na żywo. Może kiedy indziej.
Reflektorek super.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-07-20 08:51  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki Winek. No cóż może innym razem, ale tak naprawdę to nie ma co oglądać :-)

 
15-07-20 12:41  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Żarówka firmy OSRAM :-))))) czyli niemiecka :-)

W nocy trochę powalczyłem z masztem. Doszły reje i odciągi. Chwilę temu prysnąłem górę masztu Vallejo Air Black :-)




Przy okazji koloru dostały też burtowe 152mm Armstronga :-) te lufki pożyczone z japońskich okrętów :-) teraz tylko wystarczy czysto je wkleić :-)



Na koniec zmieniłem koncepcję nawiewników . Wycinankowe w tej skali jak dla mnie są zbyt skomplikowanie rozrysowane , a efekt klejenia ich nie do końca mi odpowiada. Postanowiłem posiłkować się "nowością" JSC czyli produktem żywicznym. Na podstawie zdjęć oferty handlowej dobrałem najbardziej pasujący mi kształt. Na mój okręcik potrzebowałem trzech zestawów :-)
Jak na razie wstępnie oczyszczone i pomalowane.



Pozdrawiam

 
19-07-20 02:43  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
PaperLab 

 

Pozdrowienia dla wszystkich. Moja pierwsza wypowiedz na tym forum. Wybralem ten watek bo tez nad tym modelem powoli... bardzo powoli, pracuje. I tez mi te nawiewniki ni jak nie podchodzily zeby je recznie skladac. Zeby sobie zycie ulatwic zaprojektowalem je w 3D i wydrukowalem na Shapeways. Tak pomyslalem ze byc moze innym one tez sie przydadza. W tym modelu to juz chyba za pozno. No ale jesli inni sa nimi zainteresowani to sa do zamowienia w moim sklepie na Shapeways
Jezeli cena za caly zestaw za wysoka to mozna je rozbic na mniejsze podzestawy. Chetnie to zrobie na zyczenie.

Przepraszam ze pierwsza odslona i od razu smierdzi reklama. Lepiej na tym zakoncze zanim wiecej namieszam. A tak wogole to pisze do was z Kanady. 

Darek







 
19-07-20 16:03  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cieszę się że ktoś jeszcze zagląda do tej relacji :-)
Sądziłem że reling na pokładzie był biały , tak przynajmniej wynika ze zdjęć które posiadam.

Twoje nawiewniki są super :-) ale to nie moja skala .

Na swoim miejscu wylądowały działa 152mm ( toczone Abera ) oraz średnie nawiewniki :-) Jestem z nich nawet zadowolony :-)

 
20-07-20 05:16  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
PaperLab 

 

Moj model to ta sama skala 1/200.
Co do relingow to ja tez pierwszy raz pomalowalem na bialo. Ale po zastanowieniu stwierdzilem ze jezeli kadlub i nadbudowki sa czarne to i relingi prawdopodobnie byly czarne. No i przemalowalem. Czy tak naprawde bylo tego niestety nie wiem bo za plytko w tym temacie siedze. 

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024