FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-05-20 12:45  [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam

Czas wziąć na matę kolejny model wyd.ProArte :-)
Wybór padł na hiszpański krążownik Cristobal Colon jeden z uczestników bitwy pod Santiago de Cuba największego starcia morskiego wojny hiszpańsko - amerykańskiej z końca XIX wieku .



Model standardowo będzie wykonany do linii wodnej . Całość pokryta Caponem .
Na początek szkielet podklejony i wycięty z 1mm tektury piwnej. Podczas pasowania wyszło że wręgi poprzeczne są o około 0,7mm za wysokie w stosunku do wręgi podłużnej :-)
Po docięciu i spasowaniu nastąpiło sklejenie i wzmocnienie pianką florystyczną oraz szpachlą akrylową Wamod miejsc na dziobie i rufie. W tych miejscach oklejki burt są poddane zabiegom profilowania w kilku wymiarach.






Następnie przyszedł czas na doklejenie pokładu. W modelu składa się on z dwóch części które są podzielone w mało przyjaznym miejscu. Łączenie nie występuje według podziału desek co powoduje że jest widoczne. Nie retuszowałem krawędzi łączonego pokładu :-) Dzięki temu zabiegowi łączenie będzie mniej widoczne.



Na koniec dzisiejszego odcinka : oklejki burt , wycięte bulaje i wyretuszowane mosiężną farbą Vallejo :-) Zostaną podklejone jeszcze taśma VHS ( Filmy Predator i Comando :-) )



Post zmieniony (25-05-20 11:35)

 
20-05-20 13:09  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Całe szczęście mam je też na DVD :-) !!

 
20-05-20 16:21  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam Wszystkich :-)

Co do taśmy VHS to uspokajam . To nie oryginał tylko zwykła kopia z bazaru :-)

 
21-05-20 11:09  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki koledzy za sugestie :-) Jakoś jestem jednak zwolennikiem taśmy :-) Folia i BCG jak najbardziej do 1:200 . Przy modelach w 1:350 i 1:400 to już kwestia przyzwyczajenia co użyjemy :-) U mnie średnica bulai to ok. 1mm .

Pozdrawiam

 
21-05-20 12:44  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Użyłem innego filmu chyba coś z tematyki XXX :-)

 
22-05-20 13:32  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hej , będzie wykonany z zaplanowanymi działami artylerii głównej :-) Postawie go na kotwicy

 
25-05-20 11:26  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ciąg dalszy :-)
Zabrałem się za oklejanie kadłuba . Zacząłem od dziobu kierując się ku rufie. Dziób i śródokręcie bez żadnych problemów. Dobrym pomysłem było wypełnienie miejscowo na dziobie i rufie szkieletu pianką i szpachlą . Bardzo to ułatwiło układanie poszycia na bardziej wymagających kształtach.


Schody zaczęły się na rufie. Dość specyficzny kształt wymagał wcześniejszego popracowania nad oklejką przy użyciu BCG i metalowych kulek . Lewa oklejka została trochę bardziej zmęczona gdyż to od niej zaczynałem. Zmęczenie na szczęście będzie zakryte przez wodę :-)
W wodnicy wykonałem też otwory technologiczne które pomogły w lepszym sklejeniu łączenia oklejek śródokręcia z rufowymi .





Jak widać na rufie oklejki wymagały docięcia. W takich przypadkach nieodzowna jest żyletka :-)



Po zaklejeniu rufy , zamontowałem "galion" z nazwą okrętu i zacząłem przyklejanie drobnicy na burtach.




Post zmieniony (25-05-20 12:16)

 
29-05-20 11:04  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzisiaj kilka zdjęć z budowy nadbudówki dziobowej .
Na okręcie są dwie bardzo do siebie podobne dziobowa i rufowa. Niewielkie rozmiary i trochę obłych kształtów sprawiają że odrobinę zmodernizowałem ich plan budowy.



Trochę problemów miałem z błędną numeracją. Oklejkę nadbudówki postanowiłem pociąć na mniejsze odcinki. Dlaczego ? Ano dlatego że miejsca zagięć nie do końca pokrywały się z załamaniami szkieletu i osobiście łatwiej mi kształtować mniejsze elementy :-)


Oklejanie nie było aż tak trudne choć większość elementów klejona była na styk jako wydmuszka :-)
Efekt , hmmmm jak dojdzie reling i elementy wyposażenia będzie OK.





Post zmieniony (29-05-20 12:36)

 
05-06-20 15:08  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ciąg dalszy ;-)
Druga nadbudówka gotowa , czas powoli zapełniać pokład :-)




 
14-06-20 11:22  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ciąg dalszy.
Dzisiaj krótki wstęp związana z budową podstawki :-)

U mnie wygląda to tak:
Idąc na łatwiznę używam żeli Vallejo Pacific lub Atlantic Blue . Na podstawie zdjęć ( kolorowych ) rejonu mórz lub oceanów które mnie interesują dobieram kolory farb ( akrylowe Vallejo ) . Nigdy nie używam jednego koloru zawsze staram się malując podstawkę maziać na przemian różnymi :-) Przeważnie wybieram 2-3 kolory o dość zbliżonych odcieniach.
Jak już posiadam dobrane kolory robię testy:



Na kawałku czegoś tam :-) tektura, plastik itp... maluję wybranymi kolorami lub ich mieszankami. Na tak pomalowane fragmenty nakładam żel 2 cienkie warstwy i jedną warstwę żelu bezbarwnego pędzlem lub packą robiąc delikatne fale.
Takie eksperymenty trwają nawet ok.tygodnia bo żele schną ok.12 godzin.
Jak już decyduję się na konkretny wtedy mogę malować podstawkę i nakładać żel.




Niekiedy efekt nie zawsze nas zadowala , dlatego model stawiam ( wklejam na żel bezbarwny ) dopiero jak efekt podstawki jest dla mnie OK.

Obecnie prace trwają nad uzupełnianiem drobnicy pokładów i burt. Dopiero po uzupełnieniu burt w komplet elementów model spocznie na stałe w wodzie :-)





Jedna uwaga do klejących ten model lub pokrewną Kasugę . Jest błąd przy numeracji czterech dużych kazamat burtowych. Montujemy je odwrotnie niż sugeruje numeracja A idzie na rufę B na dziób .



Dysponując dodatkową wycinanką mogłem pozwolić sobie na dodanie zróżnicowania grubości poszycia na dziobie i rufie :-)



Pozdrawiam

 
18-06-20 09:56  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ciąg dalszy prac na wykończeniem burt.
Doszły już ostatnie elementy wyposażenia burt przed wklejeniem modelu na podstawkę oraz kilka elementów pokładowych.

Burty zostały uzupełnione o pozostałe kazamaty, rury odpływowe wody z pokładu itp...





W następnej odsłonie przedstawię w kilku krokach jak "zatapiam" model w podstawce :-)

 
21-06-20 10:16  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czołem koledzy , a oto ciąg dalszy :-)

Mamy już kadłub naszego modelu , mamy podstawkę z zadowalającym kolorem wody i co teraz ?

Na początek zabezpieczam podstawkę . Osobiście używam taśmy do izolacji kabli elektrycznych którą po obwodzie oklejam podstawkę zostawiając tak ok.5-10mm u góry.
Po oklejeniu , a u mnie zawsze trochę siły używam zaginają się rogi do środka, nacinam je od góry i przyklejam dodatkowe kawałki taśmy od zewnątrz na rogach.



Później przy użyciu gęstego przezroczystego żelu Vallejo zabezpieczam po całym obwodzie przyklejoną taśmę. Czemu tak ? A bo klej taśmy sobie , a rzadki StillWater sobie :-) . Klej taśmy nie zawsze dobrze uszczelni brzegi podstawki.


Dodatkowo trzeba pamiętać że kadłub naszego modelu nie zawsze idealnie leży na wykonanej podstawce i trzeba ujednolić zanurzenie kadłuba :-)
Robię to żelem Vallejo ostrożnie i delikatnie pędzlem .


Po tym zabiegu odczekałem ok. 12 godzin i zabrałem się za robienie delikatnie pofalowanej tafli wody :-)
Do tego celu znów użyłem Żelu Vallejo. Nakładam go płaskim pędzlem w zależności od skali modelu mniejszym lub większym .




Po wyschnięciu powierzchni co zajmuje ok.12-18 godzin w zależności jak grubo nakładamy żel. Choć w tym przypadku wystarczy dość cienko.
Teraz na tym etapie możemy zabrać się za montaż wszelkiej maści łańcuchów , trapów itp... czyli wszystkiego co łączy okręt z wodą :-)



Teraz zabieramy się za ostatni etap czyli StillWater . Przed wylewaniem tego preparatu pędzlem odkurzamy podstawkę i model. StillWatera staramy się nie wstrząsać za bardzo ( powstają pęcherzyki ) . Stilla wylewamy dość cienkie warstwy tak ok.1-2 mm i delikatnie rozprowadzamy pędzlem - podstawka leży płasko na stole !!!!
Po rozprowadzeniu warstwy zostawiamy podstawkę pod przykryciem na ok.24 godziny.
W między czasie mogą pojawić się na powierzchni delikatne pęknięcia. To nic , NIE NAPRAWIAMY TERAZ TEGO !!!!!!! Czekamy aż Still wyschnie całkowicie !!!!! NIE MARTWIMY SIĘ ODBARWIENIAMI WODY !!!!! TO ZNIKNIE !!!!! NIC JUŻ TERAZ NIE DOLEWAMY I NIC NIE GŁADZIMY !!!!!



Pozdrawiam - CDN.... :-)

 
23-06-20 19:06  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ciąg dalszy ....

Woda wyszła ............. Może inaczej , po położeniu ostatniej warstwy Still Watera odstawiłem podstawkę na ok.15 godzin. Po zdjęciu klosza dnia następnego było tak - O KUR.....A !!!! NIE TAK MIAŁO BYĆ!!!! JAK ZARAZ PIER....LNĘ DO KOSZA TO MI ULŻY !!!!! Oczywiście ten monolog bardziej przypominał burczenie pod nosem bo w domu mam małe dzieciaczki :-)
A więc znów dałem się zaskoczyć kapryśności Still Watera :-) Teraz nie wziąłem pod uwagę że temperatura w domu była ok.26 stopni. To powodowało szybsze powierzchniowe schnięcie .

Efekt - daję zdjęcia i opisuję co jest nie teges :-)



Delikatne pajączki jakie pojawiły się w okolicy dziobu jakoś ogarnąłem . Burty na śródokręciu zrobiły się wybrzuszone to też jakoś ogarnąłem . Najbardziej nie pasował mi dziwny efekt delikatnej poświaty na łączeniu burta woda. Niestety tego już nie mogę zmienić . Łatwo można uszkodzić burty.

Sami oceńcie .
Pozdrawiam





 
27-06-20 10:36  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wczorajsza nocna walka z mikro materią :-) Pierwsze nawiewniki , a ma być ich ok.30 różnej wielkości :-)
Środki zdecydowałem się pomalować na czerwono :-)

 
28-06-20 19:28  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hej,

Tak już mają w ofercie ale..... ich rozmiar nie pasuje. W modelu występują trzy rozmiary nawiewników.
Trochę się pomęczę ale w końcu zrobię je wszystkie :-)

Pozdrawiam

 
30-06-20 10:47  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam

Postanowiłem powoli uzbrajać moją krypę :-) Na początek zabrałem się za działa 120mm umieszczone w liczbie 6 szt. na śródokręciu :-)
Wydawca proponuje aby lufy zwijać z papieru Hmmmmm... przy tej skali bez względu jak bym się nie starał to filigranowe 120mm wychodzą jak haubice oblężnicze :-) Postanowiłem lufy wykonać z igieł lekarskich lekko owiniętych papierem. Użyłem średnicy 0,6mm co mniej więcej powinno odpowiadać prawdziwej średnicy lufy :-)

Igły wyjęte z oprawki czekają na opalanie :-)



A tak prezentują się działa do których jeszcze muszę dorobić maski :-)



Dodatkowo wykonałem " windę " " wyciąg " ?

 
13-07-20 17:22  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Chroniczny brak czasu bo zawsze jest "coś" . Mimo to staram się o systematyczne budowanie drobnicy ot tak po 20 - 30 min co drugi wieczór :-)

Efektem wieczornej nasiadówki jest powstawanie w bólach masztu :-)

Kolumna z platformami już jest , dojdą jeszcze tylko reje i będzie można wyjąć z szafy Areo :-)



Na koniec wczorajszego wieczoru udało się wykonać reflektor :-) Środek wycięty wstawiona aluminiowa folia i malutka żaróweczka :-)

 
14-07-20 08:51  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki Winek. No cóż może innym razem, ale tak naprawdę to nie ma co oglądać :-)

 
15-07-20 12:41  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Żarówka firmy OSRAM :-))))) czyli niemiecka :-)

W nocy trochę powalczyłem z masztem. Doszły reje i odciągi. Chwilę temu prysnąłem górę masztu Vallejo Air Black :-)




Przy okazji koloru dostały też burtowe 152mm Armstronga :-) te lufki pożyczone z japońskich okrętów :-) teraz tylko wystarczy czysto je wkleić :-)



Na koniec zmieniłem koncepcję nawiewników . Wycinankowe w tej skali jak dla mnie są zbyt skomplikowanie rozrysowane , a efekt klejenia ich nie do końca mi odpowiada. Postanowiłem posiłkować się "nowością" JSC czyli produktem żywicznym. Na podstawie zdjęć oferty handlowej dobrałem najbardziej pasujący mi kształt. Na mój okręcik potrzebowałem trzech zestawów :-)
Jak na razie wstępnie oczyszczone i pomalowane.



Pozdrawiam

 
19-07-20 16:03  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cieszę się że ktoś jeszcze zagląda do tej relacji :-)
Sądziłem że reling na pokładzie był biały , tak przynajmniej wynika ze zdjęć które posiadam.

Twoje nawiewniki są super :-) ale to nie moja skala .

Na swoim miejscu wylądowały działa 152mm ( toczone Abera ) oraz średnie nawiewniki :-) Jestem z nich nawet zadowolony :-)

 
20-07-20 07:13  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Twoja 1:200 moja 1:350 :-)

 
22-07-20 11:52  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bombę to już kilka razy miałem ochotę podłożyć pod model :-)

Ciąg dalszy.
Na warsztat poszły kominy w liczbie dwa :-)

Elementy z wycinanki postanowiłem trochę wzbogacić i podmienić na druciane :-)
W materii klejenia drucików i uplastyczniania nieodzowny jest SG :-) i ten wspaniały delikatnie drażniący oczy i nos zapach :mil31:




Przed malowaniem dodałem jeszcze drabinki :-)


 
28-07-20 07:16  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki :-)

Czas na zapełnianie śródokręcia :-)




Dorobiłem drzwi oraz ich daszki :-)





A tak prezentuje się z czasowo postawionym masztem :-)

 
30-07-20 09:31  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki Spychacz :-)

PaperLab - masz może rysunki montażowe białego stelażu na śródokręciu ? W mojej wersji są dużo uboższe niż w 1:200

 
30-07-20 12:42  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam ponownie :-)

Dzisiaj ciąg dalszy walki z zabudową śródokręcia :-)
Tutaj muszę wyjaśnić że zdecydowałem się na białe relingi i trapy :-) choć we wszystkich modelach tego okrętu jakie widziałem są one czarne. A zaczęło się od tego zdjęcia :-)



Poszukałem i ustaliłem że okręt wcześniej był biały tzn. miał białe nadbudówki :-) Później został przemalowany na czarno , ale ... tylko nadbudówki z tego co widać relingi już nie.

A oto moje wypociny :-)

Wpierw zmontowałem takie oto stanowisko .



A potem już poszło:





Pozdrawiam

 
09-11-20 10:02  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czas na małą aktualizację :P
Na pierwszy ogień jako powrót do tematu wybrałem platformę na śródokręciu. Po jej przyklejeniu będę mógł postawić maszt :-)





A tak wyglądają przymiarki :-) Całe szczęście wszystko pasuje , trochę ingerowałem w kształty i miałem obawy czy się zgra :-)

 
11-11-20 14:45  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zabrałem się za "bomy" do opuszczania łodzi :-) Nie byłbym sobą jak nie dodałbym coś od siebie . Wycinankowe płaskie elementy zastąpiłem okrągłymi profilami odpowiednio obrobionymi :-) oraz malutkie filigranowe kółeczka prowadzące liny :-)



A tak prezentuje się już gotowy maszt wklejony w pokład przy pomocy Poxipolu bezbarwnego . Klej ten dwuskładnikowy wysychając daje czas kilka minut na delikatne korekty. Co przy tak rzucającym się w oczy elemencie jak maszt jest dość istotne.




Pozdrawiam

 
16-11-20 12:29  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 


Prace są już bardziej zaawansowane ale dzisiaj wrzucam zdjęcia tylko ostatniej dziobowej nadbudówki.
Co udało się zrobić : ogólnie nadbudówka była drewniana z ozdobnymi przetłoczniami na drewnianych ściankach :-) W wycinance są one tylko rozrysowane , a ja postanowiłem je trochę podrasować do 3D :-) Okienka wyciąłem i oszkliłem przy pomocy BCG . Ostatecznie element porozcinałem by zmniejszyć obwód. Potrzebne to było gdyż daszek powinien trochę wystawać z każdej strony :-)



 
19-11-20 18:39  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Aby odpocząć od relingów i podestów postanowiłem zacząć kończyć uzbrojenie okrętu.

Na pierwszy ogień poszły działka 57mm Nordenfelt :-) musiałem zacząć od nich aby móc w następnej kolejności przykleić dziobowy podest :-)

Wszystkie części są z wycinanki oprócz luf :-)



Teraz trochę S-F gdyż postanowiłem dodać okrętowi działa głównego kalibru ( w rzeczywistości ich nie miał zabrakło czasu na montaż )
Do wyboru ( chodzi o kształt ) miałem : 254 mm działa Armstronga lub 240mm Canet :-) wybór padł na te drugie .
Same lufy postanowiłem wykonać z igieł lekarskich i papieru bloku milimetrowego . Na lufę użyłem dwóch rodzajów igieł 1,2mm oraz wsunięta trochę z przodu 0,9mm.






Pozdrawiam

 
28-11-20 16:18  Odp: [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 - 1:350
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Działa otrzymały wizjery i wylądowały na pokładzie :-)





Po działach trochę zabawy miałem z prawidłowym wklejeniem pomostu. Oparty jest on na kilku wspornikach i trzeba było tak dopasować pomost aby równo oparł się na wszystkich jednocześnie. Jakoś ta sztuka "nawet" mi wyszła.
Później przyszła pora na montaż relingów. Tutaj też wyszło nawet dostatecznie.





A tak prezentuje się na chwilę obecną.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024