FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-02-14 13:20  [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Modelu chyba nie muszę przedstawiać. Było już na jego temat głośno, OSTOJA machnął piękny "pierwszy" prototyp, a mi przypadł zaszczyt bycia "beta testerem"

Historię prawdziwego obiektu zainteresowani znajda sobie w “sieci” bo szkoda tu miejsca I czasu na rozpisywanie się po raz kolejny.

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Aktualnie model znajduję się w zbiorach Muzeum papírových modelů Police nad Metují.

Teraz wątek osobisty:

Czasem tak się w życiu układa, że zaskakują nas różne nieprzewidziane sytuacje. I mnie coś takiego się przydarzyło.

Niestety ta galeria rozpoczyna serie, moich, pożegnalnych. Co jakiś czas będą pojawiać się kolejne aż do wyczerpania materiału poglądowego. I to będzie ten moment, w którym mój czynny kontakt z modelarstwem zakończy się definitywnie.

Stan zdrowia, niestety, uniemożliwia mi używanie jakiejkolwiek chemii stosowanej w modelarstwie, z jednym małym wyjątkiem ;-) a mianowicie klejem "BCG" ;-) . Nie jestem takim magikiem, żeby stosować ten klej do budowy całego modelu. Z resztą jest to raczej niemożliwe. A na pewno nie pozwala osiągać efektów, które dawały by mi satysfakcję z włożonych nakładów pracy. Próbowałem i nie potrafię. Ryzykować z "zakazanymi" specyfikami nie mam zamiaru: zdrowie przede wszystkim, a chciał bym jeszcze trochę pożyć, I parę rzeczy zobaczyć (bo zrobić to już nie za wiele).

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 18:23)

 
22-02-14 15:13  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Faktycznie tło mogłoby być ciut ciemniejsze, ale i tak widać,że model jest ładnie sklejony.

 
22-02-14 15:31  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Chopin, przykro slyszec takie wiesci dotyczace Twojego zdrowia. Ale cos czuje, ze dlugo nie wytrzymasz i jeszcze bedziesz nas uczyc obslugi BCG ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-02-14 16:49  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Mirek 



 - 2

Chopin,
Jezeli problemem jest super glue, sprobuj moze ten http://www.bsi-inc.com/Pages/hobby/oca.html - ma nie wydzielac zadnych oparow drazniacych oczy i nos.

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
22-02-14 17:44  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chopin- dużo zdrowia życzę!!

 
22-02-14 18:01  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ZbiG na jasnym tle bo takie tylko zostało mi na podorędziu.

rodrus to "beta test". Wszystko musiało być sprawdzone i sklejone tip-top ;-)

Rafael to chyba się już nie uda. Niejako z rozbiegu wziąłem model do testów jeszcze jak żyłem w słodkiej nieświadomości. Prosty, bryłkowo-pudełkowy, i uwierz mi lub nie: BCG w całym modelu to droga przez piekło ;-( A czym przykleić szablony z drutu, oszklenie, itp?
Pewnie jakieś proste zabawki będę majstrował, ale moje "wielkie" modelarskie plany szlak trafił.

Z tego powodu odmówiłem sklejania testowego kilku naprawdę fantastycznych projektów. Korciło do ostatniej chwili i niemal ze łzami w oczach odpowiadałem "nie".

Mirek-u to nie tylko cyjanoakryl. To wszystkie rozpuszczalnikowe, lotne (w tym nawet wikolowate), pył, kurz (szlifowanie odpada) itp, itd... A ta lista jest o wiele dłuższa, i z pozycjami nie tylko "modelarskimi".

ZbiG-u przetestowane, bo używany jest w firmie, w której pracuje. Niestety ;-( Z tego, między innymi, powodu może właśnie grozić mi szukanie innej pracy.

W skrócie i dla przestrogi dla innych:
zdiagnozowane kilkanaście polipów na stronę i ropny stan zapalny śluzówki zatok przynosowych.

Leczy się to przez usuniecie całkowite błony śluzowej, co w efekcie skutkuje trwałą utratą smaku i węchu oraz dożywotnią terapią lekową. O paru innych obostrzeniach nie chce mi się tu nawet pisać.

Alternatywa: po prostu któregoś pięknego razu się udusić.

Brzmi groźnie, ale ludzie z tym żyją, i jeżeli stosują się do pewnych zasad, dożywają słusznego wieku. Choć inny nie polecam.

I nie to żebym się tu żalił. Po prostu ostrzegam na swoim przykładzie, że zasady BHP obowiązują nawet w trakcie uprawiania, jakiegokolwiek, hobby. Bo niema "zdrowej" chemii i "bezpiecznych" narzędzi.

Niema też tego złego: może będzie okazja się jeszcze spotkać na trochę innej płaszczyźnie "modelarskiej". Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie ;-) Ale to na razie tajemnica, a na pewno niespodzianka ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-02-14 18:07  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Eeeee, strachy na lachy. Jeszcze nie raz Ci się odmieni, niech no tylko przyjdzie wiosna a po niej czerwiec, :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-02-14 18:28  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Przykro słyszeć takie wieści Chopin. Mam nadzieję jednak, ze całkowicie od modelarstwa nie odejdziesz - jest tak wiele innych "form" tego hobby, że może gdzieś znajdziesz własną niszę, która nie wymaga kontaktu z chemią.
A jakby nie to polecam to co ja mam na lato - motocykl i zwiedzanie świata z pozycji siodła.
Przede wszystkim jednakże życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia gdyż resztę można kupić, ukraść lub załatwić ;)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
22-02-14 19:19  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nie będzie źle, Chopin będzie składał modele jako puzzle. Trzym się bardzo mocno i nie daj się zjeść. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-02-14 23:05  Odp: [Galeria] Surowy PZL M-2 według Aviatora
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,na zdrowie sami sobie pracujemy przez całe życie od kołyski,nie ma ludzi zdrowych ,są tylko niezdjagnozowani,.zdrowia życzę ,ale czekam na kolejne modele,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024