FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-07-15 18:05  [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles 1:250
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mało kto wie, że jako samolociarz i zatwardziały góral troszkę podkochuje się w morzu ;-) A dokładniej w latarniach morskich. Jednak nie we wszystkich i nie z każdego rejonu :-) Ta miłostka jest bardzo wybiórcza i uzależniona od pewnych walorów wizualnych ;-) Jakich? Niech to pozostanie moją tajemnicą ;-)

St Martin's Daymark w archipelagu Scilly Isles u wybrzeży Kornwalii, to nie jest typowa latarnia morska, a tak zwany daymark czyli dzienny znak nawigacyjny, nieposiadający swojego światła. Wybudowany w 1683r. (a nie w 1637, jak sugeruje wyrzeźbiona nad drzwiami data). Prawdopodobnie miał mieć inny kształt, co mogą sugerować schody wewnątrz, które nie mają sensu przy przy aktualnej konstrukcji dachu i po prostu prowadzą donikąd ;-) 11 metrowa budowla daymarka, pomalowana w biało-czerwone poziome pasy, jest prawdopodobnie pierwszym znakiem nawigacyjnym widocznym po przebyciu Atlantyku w kierunku Europy.

Oryginał:



Kopia 1:250


Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Wydawnictwo to Paper Shipwright. Skala 1:250. Modelik bajecznie prosty, składający się raptem z 7 części :-) Ale tak uroczy, że nie mogłem sobie odmówić sklejenia. O dziwo dało się nawet samym BCG. Dla uatrakcyjnienia całości dodałem od siebie figurkę kapitana/przewodnika z tego samego wydawnictwa ;-) zapraszającego do zwiedzenia wnętrza. Niestety nawet przy tak prostym modeliku walnąłem kaszalota ;-( Drzwi wkleiłem dopiero po wklejeniu wręgi podstawy. Przez co utworzył się paskudny próg w drzwiach zmniejszając ich prześwit ;-( No i znowu to nieszczęsne BCG wygięło mi podstawkę w pięknego banana ;-( Retusz też nie poszedł do końca tak jak bym chciał ;-(

PS: Przepraszam za jakość zdjęć, ale tylko w telefonie posiadam funkcję makro, pozwalającą fotografować tak małe obiekty z bliska ;-(

PS II: Jak już gdzieś wcześniej wspominałem, jestem popieprzony i robię różne głupie rzeczy w życiu. Generalnie świrem być marzyłem od kołyski. ;-) Dlatego truskawki posypuje cukrem :-)

PS III: Tak to pierwsza część opery mydlanej, dłuższej serii poświęconej morzu :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 18:26)

 
06-07-15 07:52  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles 1:250
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin,czy to jest to czym miałeś mnie zaszokować ? Nie udało Ci się :))) Ale modelik sympatyczny. Kombinuj dalej :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
06-07-15 17:02  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles 1:250
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus nie :-) To co szykuje dla Ciebie jest we wczesnej fazie projektowo-wykonawczej ;-) (czytaj: wydrukowane arkusze i prace "koncepcyjne" do waloryzacji) :-D

iras ja nad morzem byłem ostatni raz z 5-6lat temu ;-) Latarnie morskie to dość specyficzna fanaberia ;-) Jako anegdotkę dodam, że przez prawie 2lata byłem w "związku" z rodowitą Gdynianką i w tym czasie tez ani razu morza nie widziałem ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-07-15 18:06  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles 1:250
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To gdzież Ty miał wpatrzone oczy ? :)))))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-07-15 07:46  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles 1:250
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Konieczne jest jednak zdjęcie oryginału. Uzupełniam to poważne niedopatrzenie:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-07-15 10:22  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles 1:250
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA poniekąd ujawniłeś dlaczego bardzo wybiorczo podchodzę do tematu latarni morskich ;-)

A tą cenną uwagę wziąłem sobie do serca i zastosuję się do niej w części drugiej :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-07-15 15:22  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles 1:250
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A te ruiny obok to zapewne pozostałości poprzedniej latarni ?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
09-07-15 00:17  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles 1:250
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus nie mam pojęcia ;-( Aż tak głęboko sprawy nie badałem.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024