FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-05-20 10:00  [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Eddie Edwards polskiego modelarstwa znowu atakuje.
W związku z COVID -19 i przedłużającym się kontraktem skleciłem co następuje:
1. Trabaccolo Seahorsa
2. Muleta de Seixal , a jakże Seahorsa.

Modele znane, przyjemność dłubania, spore pole do manipulacji i "tfurczości". Wyszło jak na mnie wręcz znakomicie.
Wrzucam dla kronikarskiego porządku.

Seahorse. bardzo Tobie dziękuję za te modele. Maluczkim, jak ja, nie odbierają chęci życia. Dają dużo przyjemności i co najważniejsze, są wspaniałym prezentem dla kogoś, kto docenia "niesztampowość" współczesnego prezentowego konsumpcjonizmu.

Kłaniam się
Darmuszka.








Post zmieniony (14-05-20 10:00)

 
14-05-20 10:02  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

By the way.
Znalazłem w sieci drewniany model Mulety w 1:100 za 4500 euro.
Ekhmmmm.

 
14-05-20 10:28  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

A ja dziękuję za tak ładnie sklejone moje projekty. Robisz mi taką reklamę, że kiedyś przyjdzie mi za to zapłacić:-)))
Kolorowe żagle na trabaccolo wyglądają super i podwajają efekt "Łaa!"

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
14-05-20 12:15  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny świetnie sklejony przez Ciebie model w kolekcji. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-05-20 16:05  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie sklejone ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-05-20 17:47  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładne papużki ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-05-20 18:58  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
Zbyszek_Sieradz   

Witam Serdecznie. Piękne modele. Sam dojrzewam żeby coś takiego popełnić. Posiadam je jeszcze w 2D. Stąd moje pytanie. Żagle w Trabaccolo, są papierowe czy płótno? Jeśli płótno, to jaką techniką zostały pomalowane. Robią wrażenie, jak i cały model. Jednak te żagle niewątpliwie dodają atrakcyjności.

--

 
15-05-20 05:26  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dziękuje Panowie.

Pochlebstwa zawsze miłe, byle nie za dużo :-)

Zbyszku_Sieradz:
W sprawie żagli. Staram się podpatrywać tutejsze inspirujące tuzy modelarstwa i wprowadzać w miarę dostępnych materiałów swoje rozwiązania.
Generalnie jako punkt wyjścia stosuję bandaż o gęstym splocie lub chustę służąca do unieruchamiania złamanych kończyn. Czasem bandaże mają już herbaciany sprany brązowy kolor, który fajnie imituje spracowane bawełniane żagle.
W przypadku Trabaccolo nie byłem jednak w stanie pomalować zadowalająco bawełny (kilkanaście prób zakończonych fiaskiem) i postanowiłem zrobić je z papieru. Ponieważ zwykły papier również nie dawał zadowalających rezultatów zastosowałem statkowy "tracing paper" czyli kalkę techniczną. Z racji, że jest półprzezroczysta dała całkiem fajny efekt transparentności. Problem jedynie z odpowiednim dobraniem lustrzanej wersji do druku dwustronnego na drukarce laserowej. Metodą prób i błędów (tych było dużo) wyszło jak wyszło. W Mulecie są żagle "bandażowe" ale w sumie różnica między Trabaccolo optycznie znikoma. Spróbuj z papierem japońskim. Są tutaj fajne poradniki, które pokazują jak zrobić bryty, linie szycia, "icki" wiatrowe itd. Ja poszedłem ostatecznie po najprostszej linii oporu.

Generalnie w domu szwędam się po bazarach z firanami, bratam z ludźmi wschodu i skupuje skrawki różnych materiałów których faktura i splot mi podejdzie. Takie firany są rewaluacyjne na ryfle, żagle, siatki czy inne ażurowe elementy.

Jako ciekawostka, dziadek mojego Chorwackiego Ch Off miał Trabaccolo i jak się zgadaliśmy tego typu żagle kolorowe były raczej używane tylko na paradach i w czasie świąt. Na co dzień bawełniane żagle, praktyczne i szaro-brudnawe. To były kiedyś woły robocze Morza Śródziemnego. Ciężarówki do codziennego trampingu.

Kłaniam się.
Darmuszka.

 
15-05-20 10:49  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
Zbyszek_Sieradz   

Darmuszka. Bardzo dziękuję za niesłychanie cenne informacje. Postaram się je wykorzystać i najbardziej odpowiednie dla mnie materiały oraz te które uda mi się zdobyć, wykorzystać w swoich modelarskich zmaganiach. Pozdrawiam.

 
15-05-20 11:04  Odp: [G] WAK - Trabaccolo and Muleta de Seixal
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kurde, aż się chce popłynąć na bezludną wyspę :D
fajna robota

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024