FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
08-05-20 15:13  Odp: T34/85 MM wykonany przez początkującego, porady i wskazówki.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Impregnowanie papieru BCG. Ja to robię małym,szkolnym płaskim pędzelkiem, szybko rozprowadzajàc klej cienkà warstwà. Po wyschnięciu po drugiej stronie kartonu.
Zaginanie długich, wàskich, prostych elementów. Ja płytko nacinam linię zagięcia przed wycięciem całego elementu z arkusza. Element wycinam z maksymalnym marginesem niezadrukowanego kartonu. Zaginam. Pojawiajàcy się w zagięciu njezadrukowany karton retuszujé potrzebnym kolorem. Dopiero teraz wycinam ostatecznie element w całości.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-05-20 16:11  Odp: T34/85 MM wykonany przez początkującego, porady i wskazówki.
Szpak   

Witam wszystkich

Mam pytanie, które może powinno być jako jedne z pierwszych, lecz mi umknęło. Nie daje mi to jednak spokoju.

Kleję u używając Hemol i Magic; pytanie do osób które nimi kleją. Jak ich używacie Czy nakładacie na obie powierzchnie? Ile czekacie po nałożeniu?
Ja Hemol nakładam na dwie powierzchnie które kleję czekam chwilę i łączę je. Nurtuje mnie to, ponieważ wylewam odrobinę Hemol'u na kawałek tektury i wykałaczką nakładam na element. Problem w tym, że dość szybko robi się gęsty i muszę czynność powtarzać z nową porcją kleju. Walka z wiatrakami, gdyż jak jest odrobinę gęstszy trudno jest nałożyć go nie wielką ilość i po przyklejeniu widać go, a gdy element jest większy obszar na który nałożyłem klej jako pierwszy za bardzo podsycha?
Klej Magic nakładam na jedną powierzchnię , bo gdy nakładam na 2 jest go po prostu dużo za dużo. Mimo wycierania naddatku kleju, po sklejeniu tych elementów wszystko widać. Klej BGC.. naczytałem się na forum co i jak, jednak ni jak nie potrafię się z nim zgrać.

Zgłupiałem juz z tym wszystkim. Wiem że trening czyni mistrza jednakże patrząc jak kleją koledzy z tego forum idzie się załamać porównując :)
Także proszę was podrzućcie te podstawowe wskazówki, a obiecuje ze wykorzystam je i będę starał sie być co raz lepszy.

Dzięki, Miłego dnia!
Karol

 
12-05-20 16:33  Odp: T34/85 MM wykonany przez początkującego, porady i wskazówki.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"...po sklejeniu tych elementów wszystko widać."
Mianowicie co widać ?
Od lat używam do klejenia wyłącznie- butaprenu (do podklejania wręg), Magicu i cyjanoakrylu. Klej Magic jest podobny do wikolu (na bazie wody) więc wystarczy cienka warstwa na jednej powierzchni.
Hemolu nie używam
Jak wylewasz klej na tekturę to on wsiąka - zastosuj stare płytki CD i nakładaj (przy klejeniu drobnych elementów) nie wykałaczkę a igłą jednorazową osadzoną na patyku,
Powodzenia życzę,
Pozdrawiam Ryszard

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024