FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-05-20 18:17  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piękny, czysto sklejony model, ma w sobie "lekkość", którą przy starszych projektach nie tak łatwo uzyskać. Takie projekty, jak zauważyłeś, posiadają znośną detalizację, a w tym konkretnym przypadku nazwisko autora projektu gwarantuje rzetelne podejście do tematu. Sam lubię raz na jakiś czas popełnić MM-a sprzed 30 lat, mimo fatalnego kartonu wypoczywam przy budowie, a niektóre projekty to perełki, które po dodaniu czegoś od siebie są bez zarzutu. Ale współczesnych też się nie lękaj, może coś spod ręki Macieja Herbuta czy Grzegorza Nowaka :)? Po tym co pokazałeś nie ma wątpliwości, że sobie poradzisz.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
12-05-20 18:41  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Ma swój urok ten HMS Dildo ;)

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
12-05-20 20:46  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
Lukee 

 

Rany! Mój drugi model w życiu! Koniec lat 80-tych; do dyspozycji tylko nożyczki klej biurowy i butapren... Kawałki drutu nie wiem skąd wytrzaśnięte i malowanie ich farbkami plakatowymi... Szkoda tylko, że zdecydowałeś się na malowane dno...

Ale i tak model pięknie się prezentuje!

Post zmieniony (12-05-20 20:50)

 
12-05-20 22:16  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Szacunek za podjęcie tematu Dido z MM. Mam go do dziś na półce, ale totalnie łamliwy karton zniechęcił mnie do sklejenia w latach 80-tych.
Piszesz, że sklejasz starsze modele, bo nie wykraczają poza Twoje umiejętności. To ja Ci powiem tak: skoro poradziłeś sobie tak świetnie z Dido (a tu trzeba brać pod uwagę trudny papier, niedokładności projektu itp.) jestem po prostu przekonany, że nowsze opracowania nie będą dla Ciebie żadną przeszkodą!

Podzielam słowa Batonusa, te stare opracowania nie warto jakoś przesadnie udoskonalać. Bo wychodzi wtedy dziwna bryła prostego modelu sprzed kilkudziesięciu lat, połączona z obecną detalizacją, fototrawkami itp.U Ciebie jest wszystko na miejscu. Schludnie i bez przesady. Może jedynie rozbudowałbym olinowanie.

Naprawdę klasa model!

--
pzdr
Kemot

 
13-05-20 06:42  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jestem pod wrażeniem, bo Dido z MM był dla mnie synonimem modelu którego nie da się ładnie zrobić. A tu prosze.

 
13-05-20 09:59  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
kari   

... gratuluję odwagi, samozaparcia ;-) no i wykonania, ... połamany karton jak widać nie jest przeszkodą w podjęciu decyzji o budowie.
... a tak nawiasem; czy w tej edycji 'Dido' istniał egzemplarz bez połamanego kartonu? :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
13-05-20 10:22  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kari - istniał :D ja takowy posiadałem, znaczy się dwa, bo jeden był w "standardzie" ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
13-05-20 20:48  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Piękny klasyk ! gratuluję ukończenia budowy i efektu . widać nie tylko u mnie ten katon taki pancerny był :) kleiłem go dawno temu i pamiętam że łamał się jak jasny pieron .

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 
13-05-20 21:05  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bardzo ładnie i czysto. Aż szkoda, że Mały Modelarz nie odswieża tych leciwych już opracowań.

Naprawdę przyjemnie popatrzeć na takie wykonanie tego modelu. Gratulacje.

 
13-05-20 21:08  Odp: [G] HMS DIDO, MM 4-5/88
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Klasyk z młodości - razem z Penelope...

Wspomnień czar...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024