FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-11-19 20:23  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jestem pod wrażeniem tego rybiego szkieletu... Trochę miałem obaw, jak zobaczyłem te półwręgi wycięte od strony zewnętrznej, z pozostawionym do wycięcia w drugim etapie wnętrzem... Ja robię coś takiego w odwrotnej kolejności, zabezpieczając krawędź wręgi klejem CA...
Ale Tobie i tak wyszło pięknie. Podziwiam!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-11-19 20:37  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Lubię to i będę to obserwował!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-11-19 21:03  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Już mi się ręce spociły... Taka widownia że strach się teraz potknąć!

Mariusz, moja technika wycinania przez długi czas była taka jak Ty opisujesz. I jest ona oczywiście skuteczna! Dalej ją stosuję. Tu jednak zrobiłem wyjątek.

W przypadku wycinanki gdzie jest opcja klejenia na dwie wręgi, ważniejsze jest uzyskanie precyzji części zewnętrznej. Słabo tnę skalpelem, więc tu musiałem użyć nożyczek. Zwykłe duże, bez zębów aby można było korygować linię cięcia. Ciąłem pod lupą. Dopiero po takim wycięciu, i skorygowaniu kształtu papierem ściernym, skalpelem robiłem stronę wewnątrz. Najpierw, delikatnie nacinam i ściągam warstwa po warstwie, aż dochodzę do ostatniej i tnę na wylot. To daje mi możliwość korygowania kształtu bez użycia papieru ściernego. Ponieważ z założenia, chciałem użyć przy budowie BCG, nie nasączam wręg CA. Lepiej się wtedy klei.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-11-19 21:21  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, to mi wytłumaczyłeś. Szacun! Trzymam kciuki za ciąg dalszy, bo w sumie to bardzo efektowny model! ( przynajmniej na taki się zapowiada). Nawiasem mówiąc-chyba też mam go w szafie w 2D...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-11-19 23:15  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
lubię placki   

Witam , świetna praca , model wielce ciekawy , powodzenia w dalszych etapach. Podglądam z ciekawością, działaj dalej z tym ołówkiem. Pozdrawiam serdecznie .

--
modele to moja pasja.

 
19-11-19 12:13  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

To przy pracy na takiej wydmuszce wskazane ręce pianisty lub kasiarza...

Widać, że chyba je posiadasz. ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
19-11-19 16:52  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Będę podglądał.Mam ten model ale ja bym poległ już bym przy wycinaniu tych wręg.Powodzenia w dalszej budowie.

--
Kleje bo lubię

 
23-11-19 10:42  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lecimy z tematem.

Aby Was nie zamęczyć samym sklejaniem, powiem kilka zdań na temat tej historii. Zacznijmy od samolotu. Traktat Wersalski zabraniał Niemcom posiadania samolotów wojskowych, co w latach powojennych skutecznie obchodzono. Nie było bowiem zakazu konstruowania samolotów do zastosowania w lotnictwie cywilnym. A jak wiadomo, skoro samolot pasażerski może w komfortowych warunkach przenieść 30 pasażerów, to w mniej komfortowych przeniesie też odpowiednio duży ładunek bomb... Jak jednak wytłumaczyć fakt skonstruowania samolotu, który nie ma obszernej kabiny, w przeszklonym nosie posiada ledwie miejsce dla nawigatora, dwa silniki i całkiem niezły udźwig a do tego jest szybszy od większości ówczesnych samolotów myśliwskich??? Odpowiedź jest banalna. To samolot pocztowy, zdolny do zabrania dużej ilości przesyłek i szybkiego ich transportu pomiędzy oddalonymi miastami. Europa łyknęła tą ściemę niczym młody pelikan rybę...

Na początek coś łatwego, przyjemnego. Taki element pod nosem naszej maszyny.





Teraz gorzej. Element poszycia nr 4 wg. instrukcji, napsuł mi nieco krwi. Gdybym wiedział, wycinałbym wręgi tak aby ścinać czarne linie. Pół wieczora z nim walczyłem aby szpar nie było i efekt jest nawet zadowalający. Retusz kuleje. Kupiłem sobie akryle w kolorach CMYK, oczytałem się teorii w dziale technika i nic mi nie wychodzi. Wniosek? Trzeba kleić, malarzem nie zostanę.

Dlaczego nikt nie namówił Hitlera na modelarstwo?







Zamiast malować wręgi, zdecydowałem się na żmudne docinanie z zapasu koloru pasków do ich oklejenia. To kabina i nie chcę w środku paćkaniny. A po tym jak świetnie radzę sobie z retuszem, nie będę ryzykował. A miało być tak pięknie, odczytać wartość CMYK i zmieszać farby...



A tu widać błąd projektanta. Wręgi są za duże wobec czego dalej nie usztywniłem obrzeża kabiny. Będę to poprawiał teraz.



--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
23-11-19 10:54  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Sławko   

Jak na samolot pocztowy to miał bardzo oryginalny system wyładunku - zrzutowy ;) jaka oszczędność czasu ;)
Fajnie się tu zagląda nie tylko popatrzeć na postępy w pracach ale i dla poczytania ciekawostek :)
To co już widać całkiem dobrze wychodzi.

 
23-11-19 13:17  Odp: [R] Cień swastyki nad Europą. Dornier Do 17-Z1 Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Masz jakieś plany dotyczące błędu z zamianą kolorów kamuflażu po prawej stronie na przejściu skrzydło - kadłub, oraz z błędnie wydrukowaną swastyką po tej samej stronie ?
Słuszną koncepcję wybrałeś oklejając kolorem wręgi - jest to może troszkę żmudne, ale dobrze zgra się z kolorem kabiny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024