FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-05-20 12:22  [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie Moi Drodzy!

…a było to tak.

Jechałem z rodzinką w lipcu ubiegłego roku na wakacje (wiecie, to taki wyjazd bez maseczki, stołowanie w restauracjach i udział w koncertach ;)

Na jednej ze stacji paliw, dość przypadkowo wpadła mi w oko okładka płyty DVD z filmem KURSK (prod. 2018 r.). Jakoś przeoczyłem wówczas tę projekcję. Płytę nabyłem.
Po przyjeździe z niecierpliwością oglądnąłem film (polecam, warto) i… musiałem zbudować model tego okrętu. Bowiem według starożytnej zasady, każdy modelarz „musi” mieć swojego KURSK’a ;)

Prace trwały od sierpnia 2019 do kwietnia 2020 r., więc dwie epoki :)

Sporo poprzerabiałem i dodałem detali w stosunku do zakresu opracowania. Wiele pomógł mi karton barwiony w masie. W sieci wbrew pozorom jest wiele ciekawych fotografii tego okrętu i jednostek bliźniaczych projektu 949A OSCAR II.

W modelu pokazana jest jedna ciekawostka, niestandardowo zaprezentowana.


Zapraszam Was do galerii.








--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-05-20 12:44  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie mam pytań... Po prostu cudo :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-05-20 12:56  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No proszę, potrafisz zaskoczyć :-) Co to za wycinanka ?
Pzdr

 
04-05-20 13:04  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Pięknie posklejałeś, gratulacje.

 
04-05-20 13:04  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bardzo ciekawy pomysł na prezentację modelu.
A sam model wykonany świetnie pod każdym względem.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-05-20 13:11  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Art napisał:

> W modelu pokazana jest jedna ciekawostka, niestandardowo zaprezentowana.

Nie wiem, którą ciekawostkę masz na myśli, bo według mnie ten model jest ich pełen. Przyznam, że mnie zaskoczyłeś. Piękny model, piękna prezentacja. Gratuluję. Liczę, że kiedyś zobaczę go na żywo.

--

Post zmieniony (04-05-20 13:12)

 
04-05-20 14:07  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widziałem go już kilka razy sklejonego w standardzie i trzeba przyznać, że to kawał luja! Jednak dopiero w Twoim wykonaniu i tak pootwierany robi wrażenie. Kawał dobrej roboty ;)

--
GG 6801515

 
04-05-20 15:09  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Tomek 

 - 2

Jeśli kiedykolwiek, ktokolwiek wpadnie na pomysł utworzenia uniwerku modelarskiego, to wiem kto tam będzie rektorem.... A niech ktoś spróbuje powiedzieć inaczej! Od razu zacznę protest! Krótko mówiąc kolejny model, który udowadnia, że papier daje nieograniczone możliwości!

 
04-05-20 15:23  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo dziękuję za pozytywne przyjęcie modelu.
Konkurs trwa, nadal nikt nie wskazał o jaką "ciekawostkę" nietypowo zaprezentowaną chodzi ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-05-20 15:28  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Jak dla mnie chodzi o stopniowe otwieranie się komór pocisków ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
04-05-20 15:30  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
kari   

... czy chodzi o niewielki wycinek poszycia na kiosku z prawej burty? ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-05-20 15:31  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
REMIK   

Najlepiej wykonany i zaprezentowany papierowy okręt podwodny jaki widziałem. Gratuluję pomysłu.

 
04-05-20 15:47  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Kari trafił torpedą ;)
Wyciąłem "prezentacyjną" dziurę w kiosku dla pokazania kapsuły ratunkowej.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-05-20 15:50  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Torpedą to Ty trafiłeś Master...i to chyba wszystkich oglądających - rewelacja ! O ile większość okrętów podwodnych jest dość... nudna w oglądaniu to tutaj nie mogę się oderwać. Czapki z głów. Gratulacje !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-05-20 15:53  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Co jest z barwionki? Model był lakierowany?
Tak jak napisał Kilminster, ciężko się oderwać od oglądania tego modelu.

p.s. nawet ostatnio myślałem nad tym, że dawno nic nie pokazałeś a tu taka niespodzianka.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-05-20 16:10  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
yak   

Brak słów, nawet tych niecenzuralnych :-) więc może parafrazując Młynarskiego:

(...) A więc: faceci wokół się snują co są już tacy,
że czego dotkną, zaraz to skleją. W domu czy w pracy

gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym.
Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek,

bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
Co by tu jeszcze skleić Panowie? Co by tu jeszcze?"

Post zmieniony (04-05-20 16:16)

 
04-05-20 16:11  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dwa słowa: PRZECUDOWNE CUDO :-)

Ale... czy rury, na których są umieszczone głowice peryskopów/anteny rzeczywiście zrobione były ze szlifowanej stali, błyszczącej na całe mile niczym psu jajka? Żeby broń boże nieprzyjaciel nie przeoczył okrętu? Cóś mię tu nie pasuje.

 
04-05-20 16:35  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękna robota, jak zwykle zresztą.
Gratulacje za świetną koncepcję i ogólnie wykonanie.
Równie udanego powodzenia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-05-20 17:34  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Matko bosko...zwijam warsztat, zajmę się akwarystyką. Już mi ktoś kiedyś to doradzał ;-)

Cudo Art, CUDO !

Pzdr.

 
04-05-20 17:43  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Oj Panie, Panie...

Piękną rzecz popełniłeś!

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-05-20 17:53  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Piękny model. Dawno temu jak został wydany chciałem go mieć, ale widziałem wykonanie i niekoniecznie przypadł mi do gustu. Gdybym wtedy trafił na taką galerię to pewnie znalazłby się w kolekcji.
Szkoda tylko, że nie mogliśmy uczestniczyć w budowie:(.
No cóż nie można mieć wszystkiego, może innym razem będziemy podziwiać budowę.
Gratulacje !!! i podziw !!! należy się jak najbardziej.

Adam

 
04-05-20 17:56  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Co tu dużo pisać, mistrzostwo!! Gratuluję!! Swoją drogą, półtora metra modelu, ładna krowa.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
04-05-20 19:01  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
greg   

Wspaniały model, ależ Ty masz niekwestionowany dar w palcach.
No normalnie mistrzostwo świata, moje gratulacje !
Możesz zdradzić Nam, co ododałeś od siebie, żeby uzyskać taki efekt a co było w opracowaniu ?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 
04-05-20 19:05  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może chociaż jakieś migawki z budowy?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-05-20 19:07  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Od filmu się zaczęło, warto wspomnieć, że jest też gra Kursk, w dodatku Made in Poland.

 
04-05-20 19:17  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Kosmiczne wykonanie, jest na co popatrzeć.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
04-05-20 19:39  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ta galeria to jak uderzenie znienacka. I to celne, nokautujące.
W ciekawym momencie kariery modelarskiej jesteś teraz. W zasadzie możesz już tylko rywalizować ze samym sobą ;-)
Gratuluję pięknego i niezwykle ciekawie wykonanego modelu.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-05-20 20:02  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Modelarstwo najwyższej półki. Ten model mogłoby przebić tylko wykonanie tego okrętu na stan po storpedowaniu, z odcietym dziobem i wnętrzem na podstawie zdjęć.

Mistrzostwo!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
04-05-20 20:04  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oczu nie można oderwać od galerii ! Nic tylko podziwiać !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-05-20 20:13  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Greg77   

Tak generalnie skoro nie prowadziłeś relacji - czy mógłbyś szczegółowo dla potomnych napisać gdzie wykroczyłeś poza model, bo osobiście obstawiałem torpedę. Nie to, że dla mnie bo mnie ten model nie kręci ale dla innych....

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
04-05-20 20:31  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Model i jego galeria to modelarski prawy sierpowy zwalający na deski. Brak relacji to lewy prosty na padającego już modelarza. Wielu znokautowanych najbardziej boli lewy prosty. Nie ma praktycznie szans na rewanż.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
04-05-20 22:46  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Spartolona grafika zaproponowana przez Wydawcę urąga kunsztowi nawet najlepszego modelarza. Wykonanie jest bez zarzutu, aż zapiszę sobie te zdjęcia i będe do nich często wracał. Jednak ten przekombinowany podział płyt pokrycia tłumiącego i zbyt jasny kolor "czarny" wołają.... o wszystko, tylko nie zostawienie tego w standardzie. Dobrze, ze chociaż dół jest pomalowany na czerwono.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
04-05-20 23:55  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękne cudo!! Kapsuła rzuca sie w oczy, szkoda, że się w realu nie przydała... I ta torpeda... Żeś Art pozamiatał... Ide obierać buroki, rzucam modelarstwo.

 
05-05-20 00:07  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Podwodne zawsze budziły we mnie wzdryg, jako ubogie, obłe i nieciekawe po prostu - cygara z patykiem u góry, ale właśnie zgniotłeś mi ten system wartości.
Ogrom pracy porównywalny do... powiedzmy, niszczyciela ;-)
Gratuluję!
Za mało zbliżeń - moja żądza poznania domaga się szczegółów. Bedzie uzupełnienie galerii o najazdy aparatem, zwłaszcza na te pootwierane czeluście?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-05-20 00:38  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raz jeszcze bardzo Wam dziękuję za dobre oceny modelu i pozytywne Wasze „emocje”. To naprawdę motywuje do dalszej pracy. Zdanie każdego z Was, a przeczytałem je uważnie, jest dla mnie ważne i budujące. Dzięki !

Postaram się odpowiedzieć na zdane przez Was pytania. Wygrzebałem też kilka fotek z etapów budowy. Sorki za „niestandardowe” tło, ale zdjęcia nie były przeznaczone pierwotnie do publikacji.
Wydawnictwo, to oczywiście Fly Model/Gomix nr 142.

Nie prowadziłem relacji, co jest słabą moją stroną, to fakt. Robienie zdjęć kosztuje mnie dość sporo zachodu. Sprawa jest nadal do doskonalenia.


Budowa przebiegała niemal standardowo, jeśli chodzi o szkielet (korzystałem z laserów), zastosowałem podposzycie szczebelkowe z pasków tektury 2 mm wklejanych między wręgi.

Przy oklejaniu szkieletu postanowiłem zastosować metodę skorupowego układania poszycia od linii wodnej wzwyż. Dla „gładkiego” cielska kadłuba kluczowym było dobre połączenie segmentów, bez uskoków.
W ten sposób powstała ponad metrowej długości skorupa.


Każdy z segmentów podklejałem brystolem z przesunięciem, aby wykorzystać powstałą stąd podklejkę dla łączenia kolejnego segmentu.

Następnie skorupę od wewnętrznej strony wałkowałem dużą kulą, aby uzyskać „obłe kształty”.
Potem przeszedłem do najtrudniejszego etapu, czyli przyklejenia skorupy do szkieletu.
Się udało


Postanowiłem też wykonać cześć podwodną z bordowego kartonu, w takim układzie podobał mi się po prostu ten okręt. Segmenty dna, każdy z osobna, przyklejałem bezpośrednio do szkieletu oraz na styk do poszycia górnego.



Autor opracowania zalecił wklejenie na poszyciu siatek w miejsce otworów na poszyciu. Znalazłem fotografie, które ukazywały nie siatkę, a kratownicę.
Poniżej porównanie koncepcji:


Ostatecznie wybrałem wersję bliższą oryginałowi, ale bardzo pracochłonną. Wpierw powiększyłem nieco otwory, a kratownice wykonywałem wklejając każdy zegment z oddzielnego elementu.


Podobną metodę zastosowałem w poszyciu dna. Tam jednak w otwory wklejałem paski, tak jak na zachowanej fotografii wraku okrętu.

Okręt w kiosku posiadał kapsułę ewakuacyjną. Postanowiłem zaprezentować ten element w modelu wycinając poszycie. Do budowy kapsuły wykorzystałem jajko-niespodziankę ;)


Dalej prace przebiegały standardowo. Zwróćcie uwagę na dodane przeze mnie gniazdo kopułowego radaru, który też sam wykonałem.



Zauważycie zapewne sporo folii, jaką zabezpieczałem kadłub podczas budowy. To było duże wyzwanie w manewrach 155 cm maczugą, jak nazywała kadłub żona ;)

Akra wspomiał o świecących się kolumnach radarów i peryskopów przy kiosku.
Jest wiele fotografii, które potwierdzają, że była to „polerowana stal”. Tak też zaleca autor opracowania. Udało się mi kupić sreberko samoprzylepne, super sprawdza się do takich elementów (też do goleni samolotów).

Wymienię najważniejsze modyfikacje i uzupełnienia, które wykonałem w modelu, a których albo nie było, albo były zbyt „ogólnikowe”:

- Od podstaw wykonałem silosy rakiet przy burtach okrętu z wyposażeniem ich wnętrz w prowadnice rakiet i zamki pokryw, które wykonałem na nowo.
- Właz przy kiosku wyposażyłem w dodatkowe detale i elementy.
- Od podstaw wykonałem właz ewakuacyjny na rufie.
- Dodałem w kilku miejscach boje komunikacyjne umieszczone w górnym poszyciu.
- Zmodyfikowałem pokrywy polerów cumowniczych.
- Wstawiłem żaluzje w poszyciu kiosku.
- Od podstaw wykonałem w dziobowej części okrętu luk do załadunku torped z wieloma detalami wyposażenia oraz samą torpedę, której kolory zaczerpnąłem z fotografii oryginału i z kadrów filmu.
- Od podstaw wykonałem luki torpedowe ze wzmocnieniami pokryw na zawisach.
- Wstawiłem otwarty właz przy burcie kiosku.
- Dodałem lampę pozycyjną z masztem na dziobie okrętu oraz na stateczniku pionowym, na rufie.
- Zmodyfikowałem kształt stateczników poziomych (zaoblenie bocznych krawędzi).
- Śruby wykonałem z kredowanego „złotego” kartonu. Miłem z nim dużo problemów (prawie nic go nie skleja). Dzisiaj udało mi się kupić odcienie złota w offsecie i pewnie śruby wykonam ponownie.
- Wykonałem na nowo obramienia okien przy kiosku oraz owiewkę.

Tak jak wspomniał Kosiarz, grafika w niektórych miejscach jest nierówna, ma różne odcienie, ale nie jest źle.

Postaram się za jakiś czas wykonać dodatkowe fotki w zbliżeniach.
Pozdrawiam Was serdecznie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-05-20 06:53  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

w sumie pomysłowa metoda zrobienia z niezbyt dokładnego opracowania - nie zabrakło poszycia w porównaniu z wydaniem oryginalnym , bo odcięto górę od dna i do nowej dennej części kadłuba założyłeś kapelusz z całego poszycia górnego

 
05-05-20 07:03  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Świetnie, zrobiłeś całkiem nowy model :-)
Tak powinien wyglądać atomowy OP w standardzie. Rzeczywiście pomimo pewnego uroku samo cygaro nie przyciaga tak bardzo.
Jeszcze raz gratuluję wykonania
Pzdr

 
05-05-20 09:53  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ależ sobie sprawiłeś mebel. On byłby spory nawet w 1:200.
Za to jak wykonany! To chyba najlepsza galeria strategicznego OP, jaką widziałem.
Wyrazy uznania!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
05-05-20 11:01  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Art, Ty jak już coś pokazujesz to walisz z naprawdę grubej rury!
Oglądałem ten model wiele razy na konkursach, ale to co prezentujesz na fotografiach to jakby zupełnie inne opracowanie!
Bardzo żałuję, że nie zdecydowałeś się na relację. Na pewnie czytałbym od deski do deski.
Czy te silosy to robione "na żywca" czy masz do nich jakąś dokumentację projektową, którą możesz się podzielić? To byłby super dodatek, który pewnie nie jednemu by się przydał.

--
pzdr
Kemot

 
05-05-20 14:06  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Gratuluję , piękny model . Pamiętam , kiedyś na forum była jedna relacja z budowy Kurska , był cały pokrywany kostkami .

 
05-05-20 14:11  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ale kawał okrętu. Wspaniale się prezentuje. Chciałbym kiedyś móc zobaczyć na żywo. Gratulacje!

 
05-05-20 16:06  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Piękne, robi wrażenie, jedynie szkoda, że zdjęcia takie małe i bez zooma w raster, bo z pewnością jest na co popatrzeć, tylko szkoda, że nie ma okazji.
Gratuluje rewelacyjnego wykonania.

 
05-05-20 22:06  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Już niedługo uda się pokonać wirusa i z pewnością spotkamy się z modelami na "zlocie" :)

Tymczasem podaję kilkanaście zdjęć, które posłużyły mi za podstawę do zamontowania detali w modelu.

Wyczytałem w jednym z opracowań, że w kapsule ratunkowej umieszczonej w kiosku, było miejsce dla całej załogi (130 luda), czy uda się komuś z Was potwierdzić tę informację?




--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-05-20 14:17  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pisanie o czystości klejenia i tego typu rzeczach, to w przypadku Twoich modeli banał. Więc napiszę tylko, że jest piękny.
Cieszy mnie, że wróciłeś do okrętów. Mam nadzieję, że to nie epizod i po cichu liczę na dokończenie Dreda :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-05-20 13:17  Odp: [G] K-141 KURSK- Fly Model nr 142 - 1:100
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Czapeczka z głowy i kłaniam się nisko - fantastyczny model!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024