FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-12-16 17:27  [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Modelarska cepelia to jest mój sposób na modelarstwo, czy się to komuś podoba czy nie


Figurka to standardowo darmówka projektu Satoshi Yoshiok w skali 1:72. Bardzo, ale to bardzo uproszczona. I niezmiernie mi to pasuje. Bo to ja decyduje ile i jakie detale chce mieć na swoim modelu. Zresztą te figurki robię dla siebie, a to pozwala mi, w zależności od nastroju i aktualnych preferencji, dawkować sobie stopień skomplikowania danego projektu.

Sherman-a, znają wszyscy. Buda M4A3 z pierwszą wersją wieży od Pershinga. Najmniej lubiana prze zemnie wersja Shermana. O ile jeszcze budę spawaną M4A3 toleruję, bo powstało na niej mnóstwo fajnych konwersji, to wieża jest wizualnie mega porażką :-\ Najbardziej lubię późną budę M4A1 ze skośnymi włazami, ale rzadko używana z wieżami 75mm :-( Peszek, ale rzucać z mostu się nie mam zamiaru. M4, M4A4, Firefly i z zawieszeniem HVSS mogły by dla mnie w ogóle nie istnieć.

Klasycznie Lend-Lease bo taka mam farbę. Tyle w temacie. W zasadzie powstał jako eksperyment dla wykonania faktury odlewu. Jak dla mnie może być, ale technikę trzeba dopracować. Klasycznie musiało być błoto :-D I klasycznie musiał być zciorany. Jeszcze bardziej klasycznie z kupnych rzeczy to tylko farba (której zapas mam jeszcze na hohoooo... i trochę, takich figurek, bo do malowania potrzeba dosłownie kropli w aerografie). Mniej klasycznie, waloryzacja to też tylko farba. Wyszło całościowo tak sobie, ale na czymś uczyć się trzeba. Następnym razem, może będzie lepiej. Ale frajda przy dłubaniu jest bezcenna i rekompensuje całkowicie niedomagania wizualne.


Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.


Pytania? Uwagi? Spostrzeżenia? Sugestie? Znając życie jak zwykle nie, ale przez grzeczność pytam :-P


A ha... Uprzedzam pytania i komentarze: przy tak małej skali trudno zachować umiar, i efekty mogą być ciut przejaskrawione. Kwestia wprawy i do nadrobienia w przyszłości. Zdjęcia jeszcze to potęgują, ala już walczyć mi się z tym nie chce (uwaga głównie do modelarskich celebrytów, którzy to mają dużo do powiedzenia, a nic lub niewiele do pokazania). I o cudownych właściwościach BCG już nawet nie wspominam. Do klejenia całego modelu już chyba go nigdy nie opanuję :-(


PS: W następnym odcinku prawdopodobnie przeniosę się, dla odmiany, na plażę Omaha.

--

Post zmieniony (12-12-20 01:31)

 
04-12-16 17:59  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pytania - ależ proszę bardzo. Więc pytam - gdzie załoga tego czołgu zdobyła takie wielkie dwie główki włoskiej kapusty i po co je zamocowała z tyłu obok worka z mąką ?

 
04-12-16 18:29  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

halogen: niezmiernie żałuję, że dopiero post factum, ale po głębszym namyśle, postanowiłem nie zniżać się więcej do twojego poziomu intelektualnego, i nie odpowiadać ci na żadne pytania.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (07-12-16 09:33)

 
04-12-16 18:41  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dieta kapuściana w czołgu? Ryzykowne ;-)
Przydało by się trochę bardziej uplastycznić koła ale szanuję Twój wybór stopnia skomplikowania modelu bo to jak wspomniałeś Twój model.
Całość nieźle się prezentuje. Mnie się podoba jak wszystko co odbiega od sztampy.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-12-16 18:41  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wpisałem się tylko dlatego, że te włoskie kapusty autentycznie mnie rozśmieszyły - resztę tej twórczości, którą widać na zdjęciach pominę milczeniem : ))))))

 
04-12-16 21:22  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

W ZSRR była wersja M4A2 z silnikiem Diesla, której amerykanie nie używali poza piechotą morską. Wersja M4A3 była w zasadzie na wyposażeniu wojsk USA.

--
gienek

 
04-12-16 21:59  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Panharda pokazałeś super. A tu tak co tu gadać przekombinowane. Z czego taka gruba faktura jak 1/72 robiona. Błotko też takie znam ziarno z praktyki skali 1/1. I ogólnie zanadto zapuszczony chyba czołg, jakby do tego Berlina 2 x okrążył Ziemię po drodze. A i pewnie ludziki lepiej się komponowali z dioramą niż aż kilka połamanych drzew. Ludziki 1/72 są od 13.50 zł za komplet.

 
07-12-16 11:24  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pędzę, lecę, odpowiadam i objaśniam ;-)

ABC w jakim ty dialekcie piszesz?! Koszmarnie się to czyta, a i zrozumieć trudno :-\ Mam wrażenie, że w ogóle nie przeczytałeś opisu do galerii. Ale po kolei:
-> jakbyś doczytał, to byś wiedział, że faktura odlewu to eksperyment i trzeba to dopracować, ale z grubsza technikę już opanowałem.
-> błoto akurat jest dobierane na podstawie zdjęć i fakturę ma idealną do skali. Jedyne co sam sobie mogę zarzucić to trzeba dopracować kolorystykę. Nie od razu zbudowano Moskwę... Przyjdzie z czasem.
-> i znowu, jakbyś przeczytał opis galerii, to byś wiedział, że wiem o zbyt intensywnych śladach eksploatacji i muszę nad tym popracować jeszcze. Skala 1:72 to dla mnie novum i pewne rzeczy po prostu odkrywam na nowo. Wiem gdzie jest błąd, wiem jak go poprawić i na pewno zastosuję się do tego następnym razem.
-> ludziki nawet jak by rozdawali za darmo, a i dopłacali, nie pojawiły by się nigdy na tych figurkach/dioramkach. Chyba, że kiedyś zacznę je robić sam, metodą Rajkuba. Ale na to jestem jeszcze za cienki w uszach.
-> co do drzewek to nie znalazłem niestety cieńszych, których kora była by typowo drzewiasta. Niestety te świeże odrosty mają bardzo charakterystyczną gładką korę i od razu widać, że to młode pędy. Idealne do tej kompozycji były by młode brzózki, ale już mi się nie chciało z tym walczyć od podstaw. Ale kto wie? Może warto było?

gienek masz racje, ale... ;-) Radzickie podwozia A2 tylko nieznacznie z wierzchu przedziału silnikowego różniły się od amerykańskich A3. No i wieża miała jeden właz bez obrotnicy. Przy tak daleko posuniętych uproszczeniach tej figurki, to chyba ujdzie w tłoku czy to A3 lub A2. Ale tak jak wspomniałem w galerii: nie miałem innej farby jak A112 Russian Armor Green (SG) Pactra 112, więc tak machnąłem ;-) Przyjmijmy hipotetycznie, tak samo jak przy wz.34, że jedna sztuka zawieruszyła się przy załadunku na niewłaściwy statek i wylądowała na Kamczatce ;-)

stary nie było sensu brnąć w większą detalizację. To tylko zabawka do nauki nowych technik i czystej przyjemności dłubania ;-) Modeliki Satoshi-ego są bardzo mocno uproszczone i nadają się do tego doskonale. Można wziąć Shermana od Hala, obłożyć żywicami za ciężkie pieniądze i... wywalić do kubła bo coś poszło nie tak. A tu praktycznie bez kosztów i wysiłku mam podstawę do poćwiczenia malowania i kilku innych eksperymentów. A ile radochy jak coś wyjdzie za pierwszym razem :-) Naprawdę polecam do takich ćwiczeń.
A z drugiej strony: kto wie...?! ;-) Jest to ciekawe wyzwanie :-)


Ogólnie to nie musi się wszystkim podobać. Mnie cieszy bo, w moim modelarskim niebycie, znalazłem swoją niszę, dzięki której robię to co lubię, tak jak lubię na miarę swoich możliwości, i komentarze jakiegoś tam głupawego modelarskiego celebryty na pewno mi tego nie odbiorą ani nie odwiodą od robienia tego dalej :-) To tyle ode mnie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-12-16 18:57  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ZbiG-u ale czy to coś jeszcze zmieni? ;-) Taka jest koncepcja scenki, że on ci, ten czołg powykręcane, ma wieżę w lewo ;-) Ta wieża, czyli typ 76 umownie nazwijmy, jest brzydka sama w sobie :-P Z nią Sherman wygląda jak skapcaniałe T-34* ;-P Dlatego na takim brzydalu uczyć się postanowiłem :-D A zdobyte umiejętności przelać na szlachetniejszą wersję, np.: M4A1 Dozer? ;-)

* nie mylić proszę z T34 Calliope! Ta wersja też jest piękna! ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-12-16 20:22  Odp: [Galeria] Sherman M4A3 76(w) Lend-Lease. Satoshi Yoshiok 1:72
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ale jeszcze jest jedna sprawa prócz tych co podałem co mi nie gra. Zdaje się że wszelkie napisy motywujące do walki na wykonywane na wozach bojowych (i samolotach) armi radzieckiej to były malowane białą farbą.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024