FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 21Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
23-12-20 12:43  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,
Posiłkowałem się zdjeciami z netu.
Nadzwyczaj skromna instrukcja budowy modelu nic nie mówi o sposobie wykonania tego elementu,rysunki równierz.

A tu materiał z netu na których sie starałem wzorować.


Pozdrawiam.

 
23-12-20 15:14  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Kolejne elementy trafiaja na okręt.
Dziobowa platforma pod działa artylerii plot.
Niestety Filary podtrzymujące platforme za długie. Przyciołem je do 5 mm wysokosci,zeby zmiescić wszystko pod pokład.

Pozdr.

 
24-12-20 11:52  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
W pierwszej kolejnosci chciałbym życzyć wszystkim forumowiczom oraz ich rodzinom Wesołych Swiąt Bożego narodzenia.
A teraz do rzeczy,zacząłem prace nad pozostałymi filarami podtrzymującymi dziobową częsc pokładu startowego.
każda podpora złożona jest z dwóch częsci ,które powinny łaczyc sie na wysokosci pokładu platformy plot.
Ale ponieważ trzeba było skrócic podpory samej platformy,omawiane poddpory pokładu startowego nie bedą sie łaczyc we własciwym miejscu.
Druga sprawa Podpory te również sa za wysokie o około 1,5 mm.

pozdrawiam.

 
24-12-20 16:52  Odp: [R] Ijn Hiryu
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam szczęść Boże

Sebastian nie chcę Ci robić zamieszania w stoczni tylko taka mała sugestia ,na zdjęciach archiwalnych widać że ta platforma na dziobie jest mniej więcej na środku pomiędzy pokładem startowym a tym niżej ,urżnąłbym te budy(które moim zdaniem nie są w skali) u podstaw na tej platformie i podniósł bym na środek ,zauważ że może być problem z relingiem a to będzie słabo wyglądać

Pozdrawiam świątecznie

 
25-12-20 09:10  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,
Jak najbardziej jestem otwarty na porady i sugestie :)
Tak,zauważyłem ze platforma powinna się znajdować w
polowie wysokości podpór pokładu startowego ..:(
Części na platformie już były przyklejone ,wiem powinienem był
Być przezorny ..I przymierzać wszystko :)
Wrócę do budowy w sobotę w między czasie pomyśle jak to można przerobić :)
Pozdrawiam.

 
28-12-20 10:49  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,przerobiłem platformę.
Podniosłem ją do wymaganego poziomu oraz skróciłem wyposażenie na jej pokładzie .
Przy okazji zwaloryzowałem platformę dodając materace chroniące przed rykoszetami wokól barier,a także zwaloryzowałem pomieszcenie obserwacyjne ?.
Platforma nie została jeszce przyklejona,musze wykonac schody do niej.

Materace wykonałem z takiego rodzaju papieru przemysłowego do czyszcenia ,podobny do papieru kuchennego ale bez perforacji.
Papier potraktowałem farbą w sprayu.Po wyschnięciu ciołem na paski o szerokosci 5 mm i nawijając na igłę tworzyłem walce o odpowiedniej grubosci.
Każdy walec zamykałem kropelką CA,Odcinałem i kręciłem kolejny..itd..
Następnym etapem było instalowanie imitacji wiązań.Z nici tworzyłem pętelkę która zaciskałem na walcu w wybranym miejscu następnie zabezpieczałem supeł kropelka CA.Po wyscnięciu kleju odcinałem nadmiar nici.


Pozdrawiam.

Post zmieniony (28-12-20 10:59)

 
30-12-20 13:13  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,po mału kończę sekcję dziobową,poniżej pokładu startowegp.
Rozpoczołem instalację pomostów artylerii 127 mm.
Zauważyłem też żę działa sa za duże,bądź przdziały gdzie one mają się znajodować są za małe.
Ale nie będzie to problem,poprostu jest ograniczona możliwosć ich obracania.


Pozdrawiam.

Post zmieniony (30-12-20 13:18)

 
01-01-21 14:02  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
Źyczę wszystkim szczesliwego nowego roku.
Zacząłem prace nad relingiem pokadu dziobowego,długo się zastanawiałem czy użyc gotowego relingu,czy też wykonac go od podstaw samemu.
Podjołem decyzję o samodzielnym robieniu relingu.
Do konstrukcji słupków używam plastikowych walców o srednicy 0,3 mm,z których między innymi wykonałem poręcze wokól dziobowej sekcji pokładu hangarowego.Relingi(poręcz) robię z nici syntetycznej 0,1,5 mm około.



Pozdrawiam.

Post zmieniony (01-01-21 14:04)

 
01-01-21 16:04  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Kilka detali.


Pzdr.

 
01-01-21 19:10  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Zacząłem robić platformy pod działa 127 mm ,i kolejna nie miła niespodzianka.
Albo filary są źle zaprojektowane(ja tak myslę) albo oznaczenia ich umieszczenia na dolnym pokładzie pod główną platformą są złe.
Kolejne opóźnienie w budowie,postaram się je przerobić z zapasu koloru...



Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 21Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024