FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-03-16 22:41  [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ponieważ, aczkolwiek, więc modelarstwo kartonowo-redukcyjne trochę mnie "znudziło", postanowiłem zająć się modelarską cepelią ;-)

Pojazd znany. Nie wiem czy lubiany. Ale na pewno w dobrym gatunkowo opracowaniu z lat 80' ubiegłego wieku. Ja go kleiłem, ni mniej, ni więcej tylko 27lat. Sklejony bardzo źle. Z pierdylionem niedoróbek i moich potknięć. Wzbogacony o kilka przeróbek i rekonstrukcji zgubionych lub zniszczonych części. Zwaloryzowany gąsienicami z Answer-a, nawiasem mówiąc lichej jakości wykonania i na dokładkę wybrakowane: brakuje połowy zębów, które musiałem dorobić we własnym zakresie. Chciałem mieć błoto. Chciałem ten modelik mieć skończony. Ostatecznie chciałem, żeby wyglądał jak wyeksploatowany gruchot. Chyba mam.

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Dodatki, w postaci CKM wz.1910, skrzynki na amunicje to darmówki od ORLIK-ów. Drewniana skrzynia, łopata, płachta: hande made własny. Zapasowe ogniwa jako klocek hamulcowy to wycięte ogniwa z gąsienic w trakcie napinania takowych.

Dlaczego deska do krojenia mięsa? A do czego to innego, to jeździdło, i jemu podobne służyło?

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę. Na razie mam takiego lenia, że nawet sklepać kliku słów na klawiaturze mi się nie chce :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 17:55)

 
05-03-16 22:53  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A marudziles jakis czas temu, ze teraz to juz nic nie skleisz... Nawet jesli tyle czasu to trwalo :) Pewnie u siebie znajde w jakims pudle cos zaczetego w podobnym okresie, wiec mam teraz powod, zeby to pudlo znalezc i model dokonczyc :)

A tank zacnie wykonany, wstydzic nie masz sie czego...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-03-16 23:46  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Deska deską ale przekąska zacna. ;-)

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
06-03-16 08:53  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Sympatyczna cepelia ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-03-16 08:54  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
kari   

... modelik fajny, deska mniej ;-)
... Chopin, a dlaczego wybrałeś akurat deskę do krojenia, a nie np. kawałek starej pokrytej mchem
sztachety z ogrodowego płotu? ... czyżby modelik miał za chwilę zostać poddany pocięciu na plasterki ;-) ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-03-16 10:30  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam Świetny model wykonałeś. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-03-16 10:53  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Brudzenie bardzo realistyczne, podoba mi się!

--

 
06-03-16 12:52  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
Fuenf_Viertel 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Świetny model, kto by przypuszczał, że tyle można wyciągnąć z tego sucharka :P :)

--
https://www.facebook.com/frontwschodniWP/

 
06-03-16 12:55  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzień dobry. Dobry wieczór. W końcu nie wiemy kiedy to pójdzie...

Odpowiadam i objaśniam ;-)

Rafael sam modelik ukończyłem jakiś tam czas temu. Teraz w ramach nauki klejenia BCG, (która idzie mi jak krew z nosa i kompletnie mi nie leży ten klej) zmajstrowałem sobie ckm. Ja teraz bardzo mało kleję i do tego jakieś drobiazgi.

Czy tank zacnie wykonany? Dyć na nim widać niemal całą moja modelarską historię ;-) Krzywe to. Szpary. Źle posklejane części itp... On miał iść pod but, ale że z reguły kończę wszystkie modele, to i ten doczekał się finiszu ;-) Po drodze był niezłym poligonem do testów i prób ;-P A ile razy gwizdnął o glebę z wysokości...

Krystian zacna jak zacna... AWOT stwierdził, ze trzeba dobrze i drobno posiekać, co by się niestrawności nie nabawić :-D

ZbiG-u a czy ktoś mnie goni i pogania w modelarstwie ;-) Grunt to dobra zabawa nienadwyrężająca sił i środków :-)

QN. QN-iem nigdy nie będę, bo to za wysokie progi ;-) A przy cepeli też można dać upust swoim szaleństwom i chorym wizjom ;-)

kari sztacheta jako środek bojowy ogólnego stosowania to już gatunek ginący i ciężko dostępny. Aktualnie wypierany przez ordynarną siatkę stalową lub spawane kraty. Co do wykorzystania niekonwencjonalnych materiałów na podstawki... W modelarstwie cepeliowskim hulaj dusza, piekła niema ;-P Deska: gdy ją zobaczyłem na stercie drewna do spalenia, od razu wiedziałem do czego ją wykorzystam ;-)

Borowy tu nie za bardzo jest co podziwiać. No chyba tylko to, że z modelarskiego złomu udało się uzyskać jako taki efekt ;-) Podziwiam to ja Twoje wyczyny. W tym przypadku jest co podziwiać :-)

Piotr Murawski czy ja wiem czy aż takie realistyczne? Kiedyś zaparłem się, że domowymi sposobami, bez udziału specjalistycznej chemii modelarskiej ubłocę i zniszczę model kartonowy. Chyba się udało, i jest to w miarę powtarzalna technika (patrz M3A1 Scout Car i Stuarta M5).

Fuenf_Viertel w brew pozorom to opracowanie T-38 jest bardzo dobre. Nawet jak na dzisiejsze standardy. Trochę podrążyłem temat i sam się zdziwiłem gdy okazało się, że w kilku miejscach niepotrzebnie coś zmieniałem. Było kilka wypustów tych czołgów i wprowadzano do nich kolejne drobne ulepszenia. To wszystko jest uwzględnione w tym nr mM dla późnej serii.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (28-03-16 20:32)

 
06-03-16 14:08  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... T-38M (mM 4/89).
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

To co kroimy? ;-) Ja sobię urwę wieżę z działem.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024