FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-03-16 16:01  Odp: /R/ TATRA 148 S1
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Model jest fajny, ale trochę niedokładności się wkradło. Za duży pośpiech ? Parę kwiatków jest widoczne, mnie najbardziej rażą te niesymetrycznie wysunięte siłowniki, mam nadzieję, że można to jeszcze na fotkach poprawić... Te rozjeżdżające się koła przednie oraz "bliźniaki" na pierwszej osi też.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-03-16 16:26  Odp: /R/ TATRA 148 S1
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kilminster oj tam, czepiasz się.
A tak naprawdę już w chwili sklejania kabiny, jej tylnej ściany, w wyniku niezrozumienia czeskiej instrukcji popełniłem błąd i za wcześnie przykleiłem drzwi i błotniki. Potem musiałem docinać podszybie, górne części drzwi, przerabiać maskę i w ogóle kombinować. Tak mnie to w... zdenerwowałem, że prawie zakończyłem współpracę z tą panią.
Późniejsze działania spowodowały tylko chęć zakończenia Tatry. Objawiło się to min. wieloma niestarannościami np. naroża dachu, zaokrąglenia maski itd.
Siłowniki żyją swoim życiem i kolejność ich wysuwania zależy od spasowania poszczególnych sekcji, na to mój wpływ był już niewielki. Po prostu zacierają się jak chcą, albo nie chcą.
Ale nic to jestem teraz mądrzejszy o jedno czeskie doświadczenie.

 
28-03-16 19:28  Odp: /R/ TATRA 148 S1
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Jest jeszcze jedna mała nieścisłość. Tylne koła przy pustej pace w oryginale były "podwinięte do wewnątrz. taka konstrukcja zawieszenia. Tak ja tutaj: http://allfotocars.com/odin/gallery/tatra%20148/tatra-148-02.html Tę tatrę nazywali: "czeszka na krzywych nóżkach"
Po za tym model super.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
30-03-16 09:19  Odp: /R/ TATRA 148 S1
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dziękuję za uwagi.
O " krzywych kołach" wiem i sam się zdziwiłem ,że autor opracowania nie uwzględnił tego w projekcie.
Kiedyś miałem podobną ciężarówkę o dwóch siłownikach i wysuwały się one nie zawsze symetrycznie, może nie aż tak jak tutaj, ale w mniejszym stopniu.
No cóż przednie koła faktycznie się rozjechały. Ubolewam z tego powodu, ale Tatry
NIE WYRZUCĘ
, bo dziwnie ją polubiłem.

--

 
30-03-16 09:42  Odp: /R/ TATRA 148 S1
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A dlaczego miałbyś ją wyrzucać ? Bardzo sympatyczny model i pasuje do Twojego "garażu"...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
05-04-16 21:11  Odp: /R/ TATRA 148 S1
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ciekawie wyobliłeś boczki opon. Jak to zrobiłeś?

--
serwusik

 
06-04-16 08:00  Odp: /R/ TATRA 148 S1
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Lelum Polelum
Boczki opon są wygniatane kulką / kiedyś przyspawałem sobie kilka średnic do elektrody /.
Jedyny dylemat to czy wygniatać na sucho czy mokro. Ja wygniatałem na sucho w spreparowanym kopycie /forma podobna do miednicy/. Na mokro kulka przyklejała się do kartonu / brak poślizgu/ i nie było dobrego efektu.
Zachęcam do spróbowania.

 
10-04-16 16:26  Odp: /R/ TATRA 148 S1
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Witam! Formowanie tych oponek na mokro palcyma to prawdziwy festiwal modelarski, dużo satysfakcji i radochy ! Właśnie jestem w trakcie formowania .
Super model bardzo mi się podoba.!

--
Pozdrawiam !

 
10-04-16 17:45  Odp: /R/ TATRA 148 S1
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Krzysiek a do czego Ty te oponki formujesz?

 
10-04-16 18:13  Odp: /R/ TATRA 148 S1
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

A do tego

Post zmieniony (10-04-16 18:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024