FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
31-10-17 22:42  Odp: [R] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Minęło dużo czasu, ale model wbrew pozorom nie wylądował w koszu. Po prostu lato nie sprzyja modelarstwu. Rower kusi bardziej niż siedzenie przy biurku i grzebanie przy modelu.

Prace były bardzo powolne, ale były. Zrobiłem elementy metalowe bunkra oraz całą bryłę wieży, chociaż bez detali i tej właściwej górnej płyty. Retusz jaki jest każdy widzi i o ile na wieży ujdzie, tak na drzwiach, nitach itp. już mi nie wyszedł. Co prawda gdy namieszałem farbę to uznałem, że jest to najlepiej dobrany kolor jaki kiedykolwiek zrobiłem. Farba wyschła i efekt dalej był dobry, niestety po ponownym namoczeniu, aby już retuszować, wyszła o wiele za jasna. Widocznie użyłem jakiejś badziewnej plakatówki. Teraz jak na to patrzę to ewidentnie miałem poprawiać od razu, a nie liczyć że jakoś to będzie. Chyba czas najwyższy jednak udać się do papierniczego po tempery :)

Do modelu nie mam zastrzeżeń. Miałem tylko mały problem z zawiasami. Musiałem je nieco podkleić od strony ściany bunkra bo inaczej nie dałbym rady zamontować ich zgodnie z rysunkiem. Pewnie jakaś kumulacja moich niedokładności.

Gdyby kogoś interesowało to retusz nitów wykonałem według sposobu z tej relacji: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11055







--

Post zmieniony (30-06-19 19:43)

 
04-11-17 14:08  Odp: [R] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Zrobiłem detale wieży. Okazały się dla mnie bardziej czasochłonne niż trudne, chociaż ten otwór w tylnym włazie wygląda jakbym go paznokciem wycinał. Powinienem był krawędzie nasączyć lekko klejem przed wygładzeniem wykałaczką, samo wygładzenie jak widać nie pomogło bo to co wygładzaniu było lekko zagięte do środka wyprostowało się po sklejeniu obu części włazu. Powoli widać koniec i jakby przyjemniej się klei :)



--

Post zmieniony (30-06-19 19:54)

 
04-11-17 15:52  Odp: [R] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie miągwij! Jest bardzo dobrze :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-11-17 17:28  Odp: [R] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

To już ostatnia aktualizacja przed galerią. Powstała lufa z hamulcem wylotowym oraz osłona działa, chyba że ten duży element w którym zamontowana jest lufa nazywa się inaczej :) Generalnie to hamulec wylotowy był dla mnie najtrudniejszym elementem w całym modelu, dość mały i ażurowy, ale jakoś jednak dałem radę go skleić. Pozostało dokleić całość do wieży i model powędruje na półkę. Tym razem wykorzystałem białe tło i chyba jest jednak lepiej, a przynajmniej kolory są takie jak powinny być.




--

Post zmieniony (30-06-19 20:09)

 
28-11-17 20:42  Odp: [R] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo fajnie wykonujesz ten model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-12-17 10:48  Odp: [R] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cieszę się, że nie porzuciłeś projektu, bo miałem takie obawy ;-)
Jarzmo oraz lufa ładnie spasowana, a całość fajnie się prezentuje.
Super :-)

 
03-12-17 16:40  Odp: [R] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Zmontowałem wszystko do kupy i tym samym zakończyłem budowę. Model kleiło się przyjemnie i bez problemów. Jak ktoś chce nietypowy "czołg" na półkę to polecam.

Zdjęcia niestety wyszły ciut ciemniejsze niż bym chciał, ale pora roku taka, że ciężko o ładny dzień. Jak pojawi się jakiś słoneczny weekend to spróbuję zrobić nowe i podmienić. Na przedostatnim zdjęciu wygląda jakby lufa opadała, ale tak na prawdę trzyma się prosto. Może nie na tyle aby badać zagadnienie poziomicą, ale jednak prosto :)





--

Post zmieniony (30-06-19 20:24)

 
09-12-17 19:24  Odp: [R/G] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia. Podoba mi się jak wykonałeś ten model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-12-17 06:37  Odp: [R/G] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A gdzie gąski? hahaha :)

Ciekawy model gratulacje :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-12-17 20:57  Odp: [R/G] Pantherturm I 1:25 - model darmowy
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Również gratuluję ukończenia modelu. Efekt końcowy super :-)
Idealna projekt jako odskocznia od poważniejszych projektów ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024