FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-04-16 22:26  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No ładne rzeczy się tu wyprawiają! ;-) To do mnie, maluczkiego takie persony świata pancernego zajrzały?! A ja im nawet sznurowadeł niegodzien rozwiązywać ;-) Ale do rzeczy...

Pokazuje i objaśniam ;-)

Jest trochę może zamieszania, i mniej dociekliwi mogli nie zauważyć, że to modelik przeskalowany z 1:72 do 1:25. Dodatkowo w błąd może wprowadzać miniaturka okładki. Jeżeli rozczarowałem, przepraszam, to było co najmniej przedostatni raz ;-) Po prostu modele z Exclusive-Models same się proszą o powiększenie. Dodatkowo mają tematycznie prawie wszystko co by mnie z pojazdów interesowało i na poziomie idealnie dopasowanym do moich potrzeb i umiejętności. Po za stareńkimi mM-ami to chyba na razie żaden wydawca się nie pokusił o takie modele w 1:25 po za nimi.

Borowy słowa uznania z pod twojej ręki, po tym jak zaprezentowałeś teciaka, to uuu... Klękajcie narody. Zanim ja dojdę do takiego poziomu to dużo wody w Skisłej upłynie. Co do zielska, to parafrazując znany wierszyk: "(...)a lato było upalne tego roku(...)". ;-) Pierwsza myśl to było postawienie tego szkarada na wrzosowisku. Ale nic mądrego nie wydumałem. A że miałem kawałek słomkowego sznurka, to hajda przerabiać go na suchorośla jakiejś leśnej polany. Tylko dziad nie za bardzo chciał pić herbatę, żeby zróżnicować odcień, i tak już zostało.

Jaroslav u mnie z klejeniem aktualnie jest lekki problem natury, że tak powiem, medycznej. Coś tam kleję, ale głównie jakiś drobiazg, np.: latarnie w 1:250. Ale to pięć części na krzyż zazwyczaj. A ponieważ nie reaguje na Pactry i troszkę załapałem bakcyla maziania farbami, to pierdut na warsztat wszystkie stare wraki. Jak się uda to mam dodatkowe punkty doświadczenia. Jak nie, to nie żal wyrzucić. Co do malowania to preferuje pseudo pacyfistyczne i takie, które cieszą oko, bez względu na ustroje, nastroje, i propagandę polityczną. Po prostu mam mieć z tego frajdę ;-)

Petrov ja samolociarz jestem ;-) Pojazdy to chwilowe zaburzenia świadomości ;-)

IJN Łukasz to popatrz na galerie QN-a Rajkub-a, Borowy-ego, StuG-a itp itd... Ja to cepelia ;-)

Tadeusz Modelarz do piękności to mu dużo brakuje, przejrzyj galerie wyżej wymienionych to od razu zdanie zmienisz ;-) Ja przeciętniak jestem w najlepszym wypadku. Takie tło dla mistrzów ;-P

PiterATS doskonałe to robią ci kilka linijek wyżej ;-) Ja robię jak umiem ;-)

marek1 szału nie robi, ale jakoś tam z niego jestem zadowolniony ;-) Choć wiem, że można było dużo lepiej.

StuG zszedł do plebsu i jeszcze go chwali?! No dobra... Postaram się... To się już więcej się nie powtórzy ;-P
Ale za urwany wichajster w T-38 na WSMK to żeś mnie obwiniał :-P

QN wcale nie aż taka mała. Deska do krojenia padliny ma 19cm średnicy ;-) Nawet czasem udaje się ją w porę zauważyć, żeby nie postawić na niej czegoś większego ;-)


A ogólnie, trochę narcystycznie, cieszy mnie pozytywne przyjecie takiej cepeliady. Bo tak naprawdę w moim modelarstwie, doszedłem do wniosku, że najbardziej sprawia mi przyjemność zapęd do majsterkowania. Dopiero na drugim, jak nie i dalszym, miejscu realia historyczne. Co nie oznacza, że zupełnie je ignoruję, ale po prostu czasem pozwalam sobie na kompromis i lekką frywolność w interpretowaniu pewnych faktów ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-04-16 23:47  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przyznaję się, że dałem się nabrać:-)
Ale pomimo, że nie jest to aż takie maleństwo, jak przypuszczałem, nie cofam swoich słów:-) Ma ten model duszę i gratuluję pomysłu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-04-16 06:56  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Nie znacie się :)). Na trawie jest szron, toć to pażdziernik. ,,Muzyk"" ładne cacko Ci wyszło.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-04-16 09:55  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Od razu mi się spodobał...!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-04-16 17:51  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01) w 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękować... Dziękować... :-)

Andrzej Px48 z tym szronem, to nie pomyślałem ;-) To trzeba będzie wypróbować następną razą ;-)

StuG w 1:72 mam też wydrukowany ;-) ...i nie jest to taki gupi pomysł :-P

MARIUSZ staram sie jak mogę ;-) żeby zadowolić gusta starych wyjadaczy :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-04-16 21:19  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01) w 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Normalnie " MASZKYT "
Podziwiam

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
30-04-16 11:18  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01) w 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Chopin, takie Twoje "chwilowe zaburzenia świadomości" bardzo mi się podobają :-)
Oby częściej, jak dla mnie ;-)
A tak na serio, piękny model i kawał dobrej roboty. Wszystko się "elegancko" prezentuje. Super :-)

 
01-05-16 13:04  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01) w 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tommy T.B. tyle pięknych samolotów czeka na sklejenie, a ty mi tu głowę zawracasz samochodami?! ;-)

A tak na poważnie to zabawę z modelami kartonowymi zaczynałem właśnie od samochodów (samoloty i tak były pierwsze, ale plasticzane Czajki, Mewy, Czaple, Łośie czy pasażery z NRD. Szybowce wolno latające: Bocian, Jaskółka, Świerszczyk, Młodzik itp).

Wz. 34 z mM-a już dawno wypuściłem w świat i zatęskniło mi się za nim. Chłopaki z Exclusive-Models udostępnili mi przeskalowanego do 1:25, dorobiło się chałupniczo troszkę części i jest ;-)

A podstawka z deski do krojenia mięsa? Powinieneś znać te tereny ;-)



Tylko wrzosów nie udało mi się za symulować, to zrobiłem wypalone sierpniowym słońcem zielska ;-)

Jak tylko będę miał okazję to wybiorę się jeszcze raz. W końcu to ostatnia pustynia w naszym kraju, a i Lis Pustyni trenował tu swoją Afrika Korps. No i żywo jestem zainteresowany tym pozornym lotniskiem, puki jeszcze w ogóle je widać w terenie. Jednak najważniejsze to fenomenalne tereny na rower :- D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-05-16 13:22  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01) w 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PS z ostatniej chwili: w galerii dołożyłem nowe zdjęcia z nowym, drobnym, ale ostrym elementem, który przybył na desce do krojenia padliny. Gadżet stary dosyć, ale dopiero przy wz.34 znalazł swoje zasłużone miejsce ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024