FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-04-16 20:54  [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01) w 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie chce mi się rozwodzić nad ideologicznym i olewatorskim podejściem do modelarstwa. Jak już kiedyś wspomniałem, jest to modelarska cepelia, czyli: hulaj dusza, piekła niema.

Pojazd tak bardzo znany, że rozwodzenie się nad nim jest stratą czasu i energii. Raczej słabo znany w tej odsłonie, która po części jest historyczna, a po części to taki październik 39'gdyby. W tym wypadku bardzo mocno gwizdałem sobie na realia historyczne, a popuściłem wodze fantazji na wypadek gdyby, bądź co bądź, wyeksploatowane i przestarzałe graty wciągnięto oficjalnie na stan armii tysiącletniej rzeszy.

Model. To nic innego jak pomalowany „Surowy” samochód pancerny wz. 34. Po tych kilku latach, wyglądał już tak koszmarnie, że aż obrzydzenie brało. Opcji było kilka: pod but i do pieca, dzieciakom do zabawy, eksperymenty z malowaniem i praktycznie nauka pewnych technik od nowa z nowymi materiałami. Dodatkowo, jako człek nie nazbyt majętny, sam sobie rzuciłem wyzwanie: dodatkowe koszta nie mają przekroczyć wartości zakupu jednego pojemniczka z farbą. A konkretnie Panzergrau z palety Pactry. Cała reszta to to, co miałem pod ręką. Dodatkowo malowanie było utrudnione tym, ze operowałem modelem kompletnie sklejonym, niezaimpregnowanym, z którego odrywanie jakichkolwiek elementów skończyło by się całą zabawą w koszu. W efekcie mam model zrobiony od A do Z tak jak sobie zaplanowałem, i choć efekt końcowy części ciała, gdzie plecy ponętnej Maryny w nogi przechodzą, nie urywa, to jednak jestem z niego zadowolony. Czy innym się to podoba? Nie mnie to oceniać.

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Deska do krojenia padliny tym razem mniej charakterystyczna, ale idealnie pasująca mi formatem do gabarytów modelu.

Uprzedzę ewentualne pytania co do wyboru malowania: przewrotnie odpowiadam, że pochodząc z terenów, które niegdyś należały do III rzeszy, chciałem się wykazać lokalnym patriotyzmem, gdyż odkąd do niej nie należą, popadają w coraz większą ruinę. Ot taki mój kaprysowy przejaw patriotyzmu. Nie mylić z nacjonalizmem, faszyzmem itp. Tego i polityki nigdy nie poprę. Tak samo jak głupków, bez względu na nacje. Dodatkowo ta część historii tego pojazdu, jest z nim nierozerwalnie związana, czy się to komuś podoba, czy nie. A takie malowanie mi się bardziej podoba niż łaciate czy zgniło zielone. Powiem więcej: jeżeli miał bym jeszcze kiedykolwiek robić ten pojazd jeszcze raz, to wybrał bym dokładnie to malowanie:

Zdjęcie w tej galerii

na którym bądź co bądź, się pierwotnie wzorowałem (niestety te „nieformalne” krzyże trochę psuły mi całą koncepcję i dlatego wybrałem cepelię).

Jak ktoś ma jakieś pytania w kwestii technik wykonania poszczególnych detali, śmiało pytać. W wolnej chwili postaram się ustosunkować i za dwa lata dać wykrętną odpowiedź :-D

A teraz wracam do zajęć przyziemnych, czyli do pracy...



PS: z ostatniej chwili, jednak nie do końca taka cepelia

Zdjęcie w tej galerii

Słabo widoczne, na zdjęciu, ale były takie małe krzyże też stosowane.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 17:51)

 
26-04-16 21:13  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie wykonałeś świetny model. Jedynie może zbyt jasne ,,zielsko", ale to może być wina aparatu, który przekłamał kolor.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-04-16 21:33  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siemano!
Ja mam swoje zdanie na temat malowania i nie jest to żadną tajemnicą, że chętniej bym widział Pz-III w barwach Pułku Ułanów Karpackich, jednak swoją argumentacją lokalno-patriotyczną mnie przekonałeś, nie do końca ale w granicach mojego zakresu tolerancji. Rozumiem i choć nie popieram to szanuję Twoje zdanie i Twoją wizję. Dziecioki długo by się tym nie pobawiły a dzięki podstawce dałeś mu nowe życie bez wizualnego uszczerbku... Brawo Ty!
Zdrów!

--
GG 6801515

 
26-04-16 21:55  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Panie, co Pan chcesz ja nie rozumiem... Mnie się naprawdę BARDZO podoba ten modelik, a w tematach pancernych nieczęsto się wypowiadam... Gratulacje!!!

--
54323031

 
26-04-16 22:24  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie porobiony model.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-04-16 22:53  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć Chopin,
obok tak pięknie sklejonego modelu obojętnie przejść nie można. Gratuluje wyśmienitej roboty!

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
27-04-16 14:34  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Gratuluję świetnego modelu. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Świetnie sklejony i pomalowany, malowanie bardzo subtelne, a ślady eksploatacji nie przesadzone i bardzo naturalne. Jednym słowem doskonały :D

 
27-04-16 15:24  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model ekstraśny,,pozdrawiam Marek

--

Post zmieniony (27-04-16 18:00)

 
27-04-16 18:02  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fantastycznie pomalowany, niewielki przecież model. Ślady eksploatacji delikatne i ze smakiem, uczta dla oczu:-) Jeden z modeli posiadających duszę:-)
Gratuluję efektu!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-04-16 19:30  Odp: [Galeria] Deska do krojenia mięsa... wz. 34 (Exclusive-Models 08/01).
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mała rzecz a cieszy :-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024