FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
16-04-20 00:38  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Mucha, wolny rynek zapewne da odpowiedź wydawcy i miejmy nadzieję, że będą to wnioski korzystne dla nas modelarzy. Bardziej abstrakcyjny przykład -Pak 36 z gpm-u, raptem dwie strony części, cena 40 zł, model na 3 wieczory, kupiłem, skleiłem, mam na półce i jakoś z tym żyję :).
Jedno jest pewne, abstrahując od ceny, po nazwisku projektanta można by spodziewać się ciut bardziej szczegółowego modelu. Jemu się to, temu Wellingtonowi, cytując klasyka -po prostu należy :).
Tymczasem czekamy aż ktoś go potnie i się dowiemy jak ze spasowaniem części. W tym nadzieja.


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-04-20 01:59  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Guciu po nazwisku projektanta wszyscy sklejacze z góry oceniają wartość opracowania( Sałapa). Marci Dworzecki coś przy grafice grzebał.
Przypomnij sobie że od jakiegoś czasu udziela się na tym forum Marcin bez którego znane wydawnictwo znad morza praktycznie przestaje istnieć (kiedyś to tajemnica była .. ale zawsze był wymieniony na końcu instrukcji) A kiedyś powiedział na forum inny Marcin ... do puki Marcin Dworzecki będzie w tej firmie robił to projekty będą na takim poziomie.....) No to mamy rok przerwy u Halińskiego. Jak się ma ambicje wie.................e to trzeba długo na to czekać. Dzięki ci Marcin że jesteś z nami.. taki dostępny.
Ktoś tego dwu silnikowca potnie na pewno szybko bo nie wytrzyma.

 
16-04-20 12:42  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Zbin masz rację z tym, że na to jak wygląda projekt wpływ mają z pewnością wymagania wydawcy. Jeśli z góry wiadomo, że jest za mało czasu na dobry pod każdym względem projekt (detalizacja, walorka, zgodność z obiektem rzeczywistym itp) to projektant musi z czegoś zrezygnować. Wydaje mi się, że Wellington jest efektem tych cięć. Pan Sałapa z pewnością zrobiłby i komorę bombową i konstrukcję płatą nie utrudniającej zrobienie środka gdyby miał dostateczną ilośc czasu. Jeśli mam rację to model okaże się świetnie spasowany a ładna grafika spowoduje, że model będzie mimo braków piękną ozdobą kolekcji. Ciekawe tylko, kto nie wyda innego wellingtona jak MH flakpanzera ? A może jest inaczej ? Może GPM chce niejako obniżyć loty ? Nie jest to bez sensu bo za skomplikowany i drogi model chwyci się mniej modelarzy ? Ale przy takim założeniu można by sprzedawac np. komorę bombową jako zestaw waloryzujący. Tyle, że konstrukcja musiałaby na takie coś pozwalać. Nie wiem jak to wyglądałoby od strony opłacalności dla wydawcy ale może to jest dobre wyjście. Kto ma chęć kupi model i dodatki rozszerzające projekt jak lasery.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-04-20 13:28  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

@jhradca "Jeśli z góry wiadomo, że jest za mało czasu na dobry pod każdym względem projekt..." ????
Brak czasu ? i dalej "... gdyby miał dostateczną ilośc czasu. ":
To co nie miał czasu ? A kto go gonił ! Wydawca ? Kompletny bezsens !

 
16-04-20 13:46  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Ryszard--> Czas to najdroższy surowiec na świecie. Załóżmy, że dostajesz zlecenie na sklejenie modelu i jest to Twoje jedyne źródło dochodu. Klient proponuje Ci 4000 zł. Chyba mi nie powiesz, że będziesz się z tym bawił przez 4 miesiące.

 
16-04-20 14:42  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

No dobra ale można skleić i skleić. Jeżeli mi ktoś powie, że masz go skleić żeby wyglądał jako tako to go zrobię jako tako, ale jak postawi konkretne warunki to chyba każdy kto zajmuje się danym tematem będzie wiedział ile czasu zajmie sklejenie modelu na przyzwoitym poziomie i czy jest w stanie sprostać wymaganiom. Wniosek: takie było zlecenie wydawcy czyli atrakcyjny graficznie model dużego samolotu nieskomplikowany w budowie i to projektant zrobił, nie wierze, że Pan Sapała, który stoi za B-17 nie byłby w stanie zrobić Wellingtona na tym samym poziomie.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
16-04-20 14:55  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja nie jestem mocny w lotnictwie, niech się inni wypowiedzą, ja jedynie próbowałem sprawdzić jak to było na prawdę i co prawda to chyba wersja Mk II ale tam wręgi wchodziły też w pola przeszklenia, więc autor modelu może nie popełnił aż takiego błędu w tym miejscu:

https://c8.alamy.com/comp/TY076B/cutaway-drawing-of-the-vickers-wellington-b-mark-ii-bomber-circa-1943-44266120-TY076B.jpg

--
"Si vis pacem para bellum"

 
16-04-20 15:17  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Seweryn F.   

Najger - oczywiście, że tak. Nawet w plastikowym modelu Airfixa, niedawno wydanym i uznawanym za najlepszy, te wręgi się wkleja specjalnie, właśnie po to, żeby je było widać.
https://www.mojehobby.pl/products/Vickers-Welington-Mk.IA-C.html#gallery_start

Post zmieniony (16-04-20 15:18)

 
16-04-20 15:21  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
kari   

Jeżeli kolega Marcin jest "zarobiony" i czasu nie starcza na obróbkę materiału ;-) to może kolega balu109 wspomoże ;-) wykonanie grafiki; niejednokrotnie na forum pokazał co można "wycisnąc" z "leciwych" projektów; ... kwestia dogadania się z autorem i wydawcą :-)
... zadowolenie gwarantowane :-) Próbka możliwości: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=337656&t=337656&filtr=0&page=1
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
16-04-20 15:21  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger i dlatego można to wykorzystać w modelu i zaprojektować podział kadłuba z faktycznym przebiegiem wręg, a nie jak w projekcie Pana Sałapy: podzielić segmenty centymetr za rzeczywistą wręgą albo centymetr przed. W innym modelu uszło by to może w tłoku (mniejszym lub większym). W Wellington niestety jak widać nie pykło. Zauważyłem, że coraz więcej projektantów zaczyna ponosić ułańska fantazja... raczej in minus.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024