FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
14-04-20 18:34  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

a może komory bombowe będą w następnym numerze? :wink: :D

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
14-04-20 18:59  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

sztukmistrz --> To nie rozsądek wyznacza cenę, ale rachunek ekonomiczny. Czasy kiedy modele sprzedawały się w tysiącach sztuk dawno przeminął, a niska sprzedaż wymusza wzrost cen.
Za kolory w Wellingtonie ja jestem odpowiedzialny. Ci którzy mogą stwierdzić jak te kolory wglądały mają pogląd jedynie na Dark Earth:). Czarny w tonacji "na późnego Ceausescu" spowodowałby, że zadruk np. "poduszek", czy linii podziału byłby mało widoczny. Dlatego trzeba pójść na kompromis. Pamiętajcie, że to model a nie prawdziwy samolot. Wielka czarna, jednolita powierzchnia wyglądałaby zdecydowanie gorzej niż ciemny szary.Ogólnie druk offsetowy nie jest stworzony na potrzeby modelarstwa. Drukowałem w wielu miejscach i zawsze były problemy, mniejsze lub większe. Sprawę dodatkowo komplikuje papier, który nie jest powlekany (czyli nie jest kredowy). Karton offsetowy, taki na którym drukowane są modele, pije farbę jak hr. Drakula świeżą krew. Efekt - mniej intensywne kolory, tak jak u ofiary Drakuli.
Format użyty w wypadku Wellingtona jest jak najbardziej słuszny. Na B4 nie zmieściłoby się np. poszycie skrzydła w całości. Proponuję więc powiększenie kibelka:).

 
14-04-20 19:00  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Seweryn 

 

@Ryszard to dość poważny błąd w modelu. Przyjdzie mój egzemplarz to ocenię kolory na żywo. Zgadzam się z Marcinem że modulacja koloru czarnego do dobre posunięcie.

--

Post zmieniony (14-04-20 19:03)

 
14-04-20 19:02  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Seweryn F.   

Przecież litery kodowe w modelu nie są białe tylko jasnoszare.

 
14-04-20 19:07  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Max 100 zł za model do którego nie można się przyczepić.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
14-04-20 19:25  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Dziękuję za wyjaśnienie, co do koloru. Teraz martwi mnie tylko kibelek ;) A kiedy Jak - 7?

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
14-04-20 19:35  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Jak-7 zaliczy obsuwę. Kiedy tylko będzie sklejony prototyp, model idzie do druku.

 
14-04-20 20:23  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Jak się Pan zapatruje na nasze parametry cenowe a jak to wygląda z drugiej stony ? Jestem ciekaw . W końcu Wellington to chyba ciekawy temat .

Pozdrawiam .


Jańcio

 
14-04-20 21:11  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wellington jest już wydany, nie ma potrzeby dublować tematów. Interesuje mnie raczej Wasze zapatrywanie na cenę, w stosunku do gabarytów modelu. Na razie trochę mało danych.

 
14-04-20 21:43  Odp: [N] Wellington mk 1c nr 576 z GPM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Panie Marcinie to czekamy na przemyślenia . Też chcielibyśmy się zorientować w sytuacji ekonomicznej . Było pytanie czekamy na odpowiedź . Dziękujemy .



Pozdrawiam



Jańcio .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024