FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-04-20 17:16  [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

W ramach walki z izolacją, popełniłem ten oto model wyżej wspomnianej jednostki. Prosty kamuflaż, optymalna ilość detali, szkielet zbudowany z tektury 0,5mm - łatwy do wycięcia i kształtowania. Druk laserowy, stąd też wybaczcie ubytki w kolorze.
Wyszedł zgrabny, niewielki model, cieszę się zwłaszcza z dobrze ukształtowanego poszycia dziobu.
Zastosowałem tu mały trik, który na to pozwolił: poszycie burty jest podzielone na dwa elementy - ten dziobowy, wymagający formowania w dwóch płaszczyznach jest osobno doklejony do kadłuba. Łączenie jest ukryte w krawędzi szarego pasa kamuflażu.
Kolejny raz poległem na olinowaniu: nie dysponuję rajstopami :(, popełniłem też błąd składając stanowisko ckm w beczce.






















Wbrew zarazie i kryzysowi - model będzie wydany w najbliższym numerze specjalnym MO.

--

Post zmieniony (11-04-20 17:23)

 
11-04-20 18:51  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fajny maluch.
Odnośnie olinowania, ostatnio po tym co zaprezentował IJN Łukasz w swojej galerii Yugumo nabyłem w JSC nić modelarską 0,04mm. Myślę że mogłaby Ci przypaść do gustu.

 
11-04-20 21:03  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Dawno Cię nie było, albo się tak wydaje.
Kuterek piękny. Faktycznie, olinowanie by się przydało.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
11-04-20 22:06  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

USS Baya był pół roku temu, a więc jakiś czas minął...

Z olinowaniem wiecznie problem. Kiedyś kupiłem "nić modelarską" - rodzaj czarnej bardzo wąskiej tasiemki - nie chciała się kleić (zapewne wina kleju?). Drut miedziany ~0,1mm (a może jeszcze mniej, z ładowarki telefonu) nie sposób naciągnąć bo wygina się słupek na dziobie. Zazwyczaj stosowałem elastyczne włókna z rajstop o czym wspomniałem - ale w obecnej sytuacji towar to deficytowy.
Wszelkie nici krawieckie - zbyt grube. Itp, itd.

Jak zaraza ustąpi - poprawię to.

--

Post zmieniony (12-04-20 15:04)

 
11-04-20 23:12  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W 1:50 idealny model dla początkujących . Tak trzymaj , bo brakuje takich modeli .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
11-04-20 23:39  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Witaj. Bardzo podoba mi się Twoje wykonanie. Proste klasyczne kolory a co klasyczne to najlepsze. Odnošnie poruszanego tutaj tematu olinowania faktycznie przy Orkanie którego budowałem używałem drutu 0.05mm ale ciężko się go naciągało a i tak nie wyszło. Przy wilczurze użyłem już nici. Zakupiłem różne średnice tutaj: CLICK!
Kolory biały czarny i szary. Jesli lina miałaby być grubsza kilka nici łączyłem w jedną, przeciągnąłem BCG i tak to wyszło już przy wilczurze. Link w mojej stopce :)
Pozdrawia
dw

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
12-04-20 09:32  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,z jakich planów korzystałeś ?też wykonałem ten kuter,ale wywietrzniki mam trochę inaczej wykonane,pozdrawiam Marek


pokaz slajdów

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-04-20 14:45  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Uuu Panie, to inna liga jest - ja nie mam siły do tylu detali :/ stąd moim celem było jak najwierniejsze odwzorowanie poszycia dziobu (tyle potrafię). Pamiętam jak budowałem ORP Dziwnów 1:100, tam była konstrukcyjno-projektowa porażka - kadłub wyglądał jak wanna.

Budowałem na planach z MO. "Fajki" zaciągu wykonałem z profilu wygiętego na gorąco, natomiast w wycinance są zwijane.

--
imagination+extrapolation

 
13-04-20 17:47  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ja chyba te plany z MO trochę kojarzę... 😉
Dobra wiadomość i fajny model! Masz może jakieś zdjęcia szkieletu? Bardzo mnie ciekawi jak on wygląda z tej półmilimetrowej tektury. Podobnej wielkości model zaprojektowałem sobie z takiej samej tektury i nie jestem zadowolony ze sztywności. No ale jaki tam ze mnie projektant modeli...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
13-04-20 17:47  Odp: [Galeria]72-stopowy kuter torpedowy typu Vosper MTB-34 w skali 1/100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 



Post zmieniony (13-04-20 17:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024