FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-04-20 07:44  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja optuję za Sroką. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-04-20 09:16  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Obecny!!!
Nie mogę przepuścić tej relacji z wiadomych względów. :-)
Nareszcie zobaczę jak Kania wygląda w kolorze. Radość z tego faktu przeplata się z tremą, czy wszystko dograłem na tyle, że nie pojawią się jakieś błędy czy niedociągnięcia. Ciekawość mnie zżera, czy to co wymyśliłem będzie do "strawienia" przez sklejającego. Fakt, w koncepcji projektu i zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych poszedłem swoją drogą i jak się sprawdzi, a wszystko wskazuje że tak, zamierzam dalej kroczyć tą wąską ścieżką zamiast utartym szlakiem. Oczywiście jestem do dyspozycji i służę pomocą w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Sory za nie pogrupowanie elementów szkieletu względem grubości podklejenia, ale miało to swój cel. Po pierwsze pogrupowanie elementów wchodzących w skład danego podzespołu, po drugie racjonalne wykorzystanie miejsca na arkuszach.


ps. Laszlik, jestem zaskoczony twoją opinią na temat naszej pracy projektowej, ale skoro pochodzi od kogoś kto mówi i pisze to co myśli, a nie co inni chcą usłyszeć, tym bardziej nobilituje.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
07-04-20 09:42  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W zasadzie każdy szybowiec polski z lat 60-tych będzie pasował... Maszyna oblatana 1957, koniec eksploatacji 1970.

Ceva - fajnie,że jesteś. Stachoo jest mistrzem modelarskim, zatem jego spostrzeżenia co do "sklejalności" będą fachowe i prawdziwe.
Allora... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-04-20 22:46  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Szok. Ceva lepisz coś w ogóle?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
08-04-20 09:44  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

MARIUSZ, ja bym sugerował Bociana, jest zajefajny, taki nie za archaiczny :-)
Dane startowe w zespole z monografii Kani:


Air_22, i tak i nie. Kleję modele, ale nie kartonowe, ale relacja Stachooo dostarczająca mi mnóstwa pozytywnych emocji, może sprawić że powrocę do świata kartonu.

Stachooo, już się nie mogę doczekać kolejnego odcinka, nie każ długo czekać. :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-04-20 20:07  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No to Bocian wygrał. Udało mi się zamówić tego z GPM. Mimo paru baboli pasuje mi najlepiej kolorystycznie. Poza tym z wymienionych przez Was, ten podoba mi się najbardziej, ładna, delikatna sylwetka. Musiałem pobieżnie zgłębić temat polskich powojennych szybowców, bo jest to dla mnie dość obca materia.

Ceva - mam nadzieję, że nie będziecie musieli długo czekać na kolejny odcinek, sklejam sobie powoli elementy wyposażenia, jak już się uzbiera coś wartego pokazania wstawię kolejne zdjecia.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-04-20 09:26  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Uważaj na niedokładności w grafice przodu kadłuba, widać je właśnie wyraźnie na okładce i również zła jest geometria osłony kabiny:



--

Post zmieniony (13-04-20 20:08)

 
13-04-20 21:23  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A ten z kartonowej kolekcji? Nie bedzie dobry?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
13-04-20 23:08  Odp: [R] - PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

http://www.kartonowa.pl/?60,kk19-pw-5-smyk
To PW 5. Pierwszy lot 1993, 23 lata po wycofaniu Kani z eksploatacji.
Odpada.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-04-20 20:34  Odp: [R] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ostoja - czytałem Twoją relację z budowy tego modelu, mimo wszystko zdecydowałem się na niego. Zobaczymy co wyjdzie z tego eksperymentu. Świat się kończy, będę szybowiec kleił :)

Tymczasem Kania ma się dobrze, jutro albo pojutrze postaram się zaktualizować relację. Właściwie to mam wszystko gotowe, tylko przysiąść i poklikać muszę.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024