FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-03-20 10:00  [G] ZiS-3, ŚzK 042
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Witam wszystkich,

poniżej przedstawiam model armaty dywizyjnej ZiS-3. Model sklejony już jakiś czas temu i prezentowany na forum wydawnictwa ŚzK.
Teraz udostępniam tutaj do pełnej kolekcji.



I jeszcze poniżej z niedawnej sesji na dworze:


--

Post zmieniony (02-04-20 15:12)

 
27-03-20 11:34  Odp: [G] ZiS-3, ŚzK 042
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dla mnie rewelacja,poprostu bomba pozdrawiam.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
27-03-20 12:47  Odp: [G] ZiS-3, ŚzK 042
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No pięknie, pięknie:-)
Jeszcze jakbyś napisał trochę o modelu, o sklejaniu, problemach, radościach to byłby komplet.
Zbliżeń szczegółów też nigdy dość:-)
Fajny model, gratuluję:-)

Ten Paweł N jakoś mi nie pasuje, wolałem NyFu - dla mnie już zostaniesz nim na stałe:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-03-20 12:50  Odp: [G] ZiS-3, ŚzK 042
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Model wygląda ok. Więcej nie jestem w stanie napisać bo zdjęcia są mało szczegółowe.

Za to mieszane odczucia wzbudza we mnie podstawka. Z Tego co widać to ma być imitacja piaszczystego terenu, w takim razie przydałyby się ślady kół, czy też pozostawione przez obsługę działa. No i lemiesze powinny być mocniej zagłębione w takim podłożu.

Pozdrawiam :)

 
27-03-20 13:10  Odp: [G] ZiS-3, ŚzK 042
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania, które bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-03-20 13:17  Odp: [G] ZiS-3, ŚzK 042
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

W wolnej chwili dodam kilka fotek na dworze. Będzie pewnie lepiej się oglądać. Co do samego sklejania, to musiałem dokupić drugi egzemplarz, bo
projektant nie przewidział drugiej strony kołyski w kolorze. Podobnie było w przypadku tarczy ochronnej jak dobrze pamiętam. Tej malutkiej zaokrąglonej pod oporopowrotnikiem. Chyba dorabiałem zawiasy przy płycie na dole. Skleiłem też sam od nowa te elementy z otworami przy oporopowrotniku, trzymające cały oporopowrotnik w całości. Oryginalne były zaprojektowane prostopadle do osi armaty - nie poradzilem sobie przy ich spasowaniu. Zrobiłem te elementy od nowa z pasków oklejając oporopowrotnik dookoła. Skrzynkę z amunicją dorobiłem sam posiadając już drugą wycinankę. Okleina w środku imitująca surowe drewno to samoprzylepna okleina z marketu budowlanego. Kół nie malowałem. Chciałem spróbować wyretuszować je nierozjaśnionym czarnym kolorem akwareli. Wyszło tak sobie. Następnym razem albo przypylę aerografem, albo zrobię całość z barwionki. Wg mnie model posiada bardzo ładną szatę graficzną. Co do krajobrazu to chciałem oddać twardą wyschniętą ziemię, stąd nie robiłem śladów kół. Może lemiesze faktycznie powinny być okopane. Przyjmijmy że żołnierze dopiero się rozkładali ;P

StuGu - dla Ciebie zmieniłem z powrotem nick. Będziesz musiał mi stawiać piwo na każdym GEKO :D

--

Post zmieniony (27-03-20 13:23)

 
27-03-20 16:10  Odp: [G] ZiS-3, ŚzK 042
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje!
Nie znam się na militariach a uwagi mam jak Roland.
Sama armata super.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024