FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-04-17 22:50  [R/G] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie

Że zacytuję Piottera : Te samoloty są piękne jednak...
Konradus nie cierpi nudy , ja też !

Tym razem jak wspomniałem w poprzednim wątku będzie to projekt M. Herbuta
I nie będzie to " krzyżak " , no chyba że przerobię go na taki co to go "niemce" zaadoptowali

Temat stary jak świat , na forum są już relacje : standardowa Dziadka chyba , no i troche mniej standardowa - Ryszarda :)
Moja będzie gdzieś tak po środku w mojej ocenie .

Okładka



No i dzisiejszy wykon .

Dość nietypowo zacząłem od płata , eMeSy tak mają :)
W oparciu o dokonania wspomnianych kolegów tez zdecydowałem się pójść swoim szlakiem i zbudować konstrukcję " atomową " - metalowo-kartonową .
Dzięki uprzejmości pracodawcy użyłem drutu spawalniczego alu 1,6 mm jako dzwigary główne i nierdzewnego 1mm jako krawędzie .
Żebra ( 24 ) wycięte z 0,5 kartonu przy pomocy szablonu .
Całość prosta i sztywna że hoho :)


--

Post zmieniony (20-03-20 23:34)

 
14-04-17 06:24  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

No to tak jak myślałem, że będzie jakiś MS!
Zasiadam i podglądam.

Konstrukcja druciano-kartonowa wygląda super:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
14-04-17 08:59  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Super!
Dzięki,że nie kazałeś długo czekać!
Zauważam jednak na okładce wycinanki pewną niekonsekwencję... Na skrzydle kokarda francuska, a na kadłubie...brytyjska...?
Cieszę się jak dziecko,że będę oglądał kolejne cudeńko wychodzące spod Twoich rąk!
Pozdrawiam świątecznie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-04-17 09:20  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Łukaszu a jak tam u Ciebie idzie ? Zapewniam Cię , że nie jest to wyścig na ilość wykonanych eMeSów :):)
Tak wyszło , moja kobieta osobista przysłała mi ten model zanim Ty zacząłeś Twojego eMeSa

Mariuszu , ależ Ty jesteś wnikliwym obserwatorem !
Co do kokard to okładka pokrywa się z tym co w wycinance , ale mnie to jakoś nie przeszkadza bo będę budować wersje 356 - bez kokard na kadłubie.

(dzięki uprzejmości Ryszarda)

ps. FB jako Erwin Preslej :)

--

Post zmieniony (14-04-17 09:47)

 
14-04-17 10:12  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Tjaaa...
U mnie prawie cała seria tych starszych, Answerowskich modeli leży na wierzchu kupki "w pierwszej kolejności poza kolejnością". ;)

Dobry wybór. Będę podglądał.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
14-04-17 10:47  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - odnośnie kokard - wszystkie źródła informują o takim właśnie malowaniu.
Zarówno MS-L nr. 356 jak i nr. 3253 (i inne) miały francuskie kokardy na górnej/dolnej pow. płata. Na kadłubie nr. 3253 była angielska.

Tomek - płat był cienki o dużej cięciwie. Nie wiem czy celowe było dodanie drutu na krawędzi spływu. Jak okleisz pokryciem to krawędź ta będzie gruba (zaokrąglona).
Czy nie lepiej oderwać ten drut i skleić razem tylko same końce pokrycia uprzednio lekko ścinając ich wewnętrzne końcówki ?
Zrobiłem wiele płatów z wewnętrzną konstrukcją i jeżeli robiłem krawędź spływu to albo z bardzo cienkiego drutu/nitki lub z mocno zeszlifowanej (płaskiej) "drzazgi" bambusowej.
Powodzenia !

 
14-04-17 11:25  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Drut może być o ile nie jest na samej krawędzi spływu, tylko 3 mm od krawędzi.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-04-17 11:45  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziękuję Wam koledzy za troskę , ale sam drut na krawędzi spływu jest zamocowany na przekroju 2 mm i jakieś 6 mm od krawędzi poszycia .
Uzbrajam poszycie w mocowania naciągów i będę je kształtować dziś .
W przymiarce wyjdzie czy krawędz spływu będzie cienka , jeśli nie to nożyk i odsunę jeszcze dalej drut.
Pamiętacie pewnie opadający płat Pfalza :)
Tego chcę uniknąć tym razem :)



--

Post zmieniony (20-03-20 18:35)

 
14-04-17 12:12  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Aaa, to zmienia postać rzeczy !
Natomiast proponuję byś w miejscach znaczonych na żółto wkleił tekturkę piwną i oszlifował jej krawędzie. Wyjdzie wtedy ładna końcówka a i miejsce łączenia L/P skrzydła będzie mocniejsze.

 
14-04-17 12:32  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ryszard - jesteś kopalnią wiadomości!
Twój udział w naszych relacjach druciakotfurczych ;-) jest nieoceniony i godny wyróżnienia!
Dziękuję!

CIDER - z tym drutem, nawet kilka mm od krawędzi spływu skrzydła uważaj. To złośliwy element i może odbić się na poszyciu... Ja bym zachęcał do sklejki "V" zamiast drutu. A po sklejeniu delikatnie przyciśnij np. książką krawędź spływu na głębokość max 1 mm i pozostaw na noc do wyschnięcia.

--

Post zmieniony (14-04-17 12:59)

 
14-04-17 13:42  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Też się cieszę że mamy Ryszarda i zgadzam się że jego wkład w druciakotfurstwo jest ogromny:)

Mariusz - Twój sposób z książką i v-paskiem już dawno Ci ukradłem , bodajże przy fokkerze , a z drutem poczekamy do pasowania - zawsze można odciąć i zastąpić v paskiem .

Ryszard - Z tą tekturka piwną to będzie tu problem , bo jeśli nawet są w knajpach to i tak dziś pozamykane :(
W knajpce juz tu kiedyś byłem napić się najdroższego zwyczajnego lanego browara ale nie pamiętam tzw. Birdekla .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
14-04-17 14:28  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak nie piwna,to wystarczy zwykła tekturka, tylko kilka warstw...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-04-17 16:35  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wracając jeszcze do malowania.
Na okładce jest MS-L nr.3253 ale z drobnymi błędami malowania

Wycinanka to MS-L nr. 356 lecz osłona również winna być biała

Oczywiście były również osłony malowane na czarno (generalnie wszystkie w użytkowanych przez lotnictwo carskiej Rosji. A już tak całkiem dodatkowo to kokardy rosyjskie różniły się w zależności czy samolot był produkcji francuskiej, czy budowany na licencji w Rosji, co często jest nie uwzględniane w malowaniach modeli.

 
14-04-17 18:50  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

CIDER,
Nawet nie zamierzam się ścigać, a co najwyżej kibicować i chłonąć wiedzę modelarska :)
Na dniach wrzucę aktualizację swojego MS'a. Trochę rzeczy przybyło więc już czas.
A póki co obserwuję jak u Ciebie sprawy na macie się mają :)

Pytanie mam natomiast takie, czy planujesz też nieco wzbogacić wnętrze i kadłub? Oraz może jakiś weathering?

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
14-04-17 19:30  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Łukasz w kokpicie to aż się prosi o dodatki , tylko że cały czas szukam jakichś fotek i jak zwykle cały internet je gdzieś pochował :)
Nie wiem czy będę go brudzić , ale na "czysto" to taki monotonny będzie . Czas pokaże .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
14-04-17 21:36  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://www.artandscale.waw.pl/artykuly/w-morane-saulnier-type-l-eduard-1995

 
14-04-17 23:01  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki Ryszard.

Mnie udało się tylko to wygrzebać .




--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
15-04-17 08:50  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

https://www.google.pl/search?q=Cockpit+Morane+Saulnier+G&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjF0abH7qXTAhWCvhQKHRPEACoQsAQIJg&biw=1600&bih=736#q=Cockpit+Morane+Saulnier+G&tbm=isch&tbs=rimg:CfK3WhVDO_1nzIjiBEhHkrciTHb_1y3zPkCh9Fyi-IsW9q29Ds8ETQTd5N9iblpeEomXmjJ3V0OLrM-T3mgbiJO001IioSCYESEeStyJMdER5csr7C9kdbKhIJv_1LfM-QKH0URnMTBz7te9xEqEgnKL4ixb2rb0BEeXLK-wvZHWyoSCezwRNBN3k32EZu0R-Ja8PEyKhIJJuWl4SiZeaMRZ9ofCo7Uym4qEgkndXQ4usz5PRHw8WGIXPk6sCoSCeaBuIk7TTUiESfnrjeGJGvA

 
15-04-17 22:43  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem koledzy Druciakotfurcy

Poszycie płata już uzbrojone , wytłoczone i wygięte .
Wszystko będzie grało , szkielet pasuje elegancko :)
Nie okleiłem tylko dlatego że nie mam czym wyretuszować krawędzi , przywiozę z kraju :)





Czas na kokpit





--

Post zmieniony (20-03-20 18:41)

 
15-04-17 23:31  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Wiem że u ciebie może być z tym różnie ale polecam zwykłe akwarelki dostępne wszędzie gdzie są dzieci w wieku szkolnym.
Macie tam gdzieś szkołę w okolicy?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
16-04-17 00:33  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Piotter jest szkoła , są i sklepy typu Biedronka tylko że ja jutro lecę do kraju i nie ma sensu tu nic kupować . W domu mam akwarele , pastele , Pactry , mazaki itd więc przywiozę sobie retusz do tego modelu jak i do następnych które zabiorę . Karalucha retuszowałem za pomocą paru mazaków mieszając je z sobą , tyle tylko że żółtego nie mam :)
Jak na złość , żadna z koleżanek nie maluje się na żółto wiec nie miałem od kogo pożyczyć kredki do oczu :):):)
--

Post zmieniony (16-04-17 00:38)

 
16-04-17 15:13  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Super! Płat ładnie nabiera kształtów.
Jak zrobiłeś wytłoczenia? Standardowo długopisem czy jakoś inaczej?
Pytam, bo za niedługo czeka mnie ta sama przeprawa ;)

Jakby Ci się chciało to mógłbyś nieco przeszlifować krawędzie drutów w kokpicie. Mam wrażenie, że widać cięcia ;) Ale i tak spoko to wygląda :)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
16-04-17 16:14  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeśli zaczepy do naciągów nie są wklejone "na mocno" to dobrze byłoby je przygiąć bliżej powierzchni pokrycia.
Może to przekłamanie na zdjęciach ale czy siedziska foteli nie są zbyt płytkie ?
Powodzenia

 
16-04-17 18:45  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Ostatnie foto-wejście przed dzisiejszym wylotem o północy :)

Łukasz - już wyjaśniam . Najpierw odniosłem linie z zewnątrz ołówkiem , potem na podkładce gumowej każdą linie przerysowałem rysikiem od wewnątrz i powstały delikatne wytłoczenia . Następnie na macie ułożyłem płat zewnętrzna stroną do góry a w powstałe wytłoczenia kolejno podkładałem drut 1mm i z zewnątrz zaokrąglonym końcem czegokolwiek tłoczyłem w odwrotnym kierunku po długości drutu .
Chyba tego za bardzo nie pogmatwałem i mnie zrozumiesz :):)

Ryszardzie te zaczepy są z 0,01 drutu i są tak elastyczne że przy naciąganiu same się powinny ułożyć w jednej linii z plecionką , a jak nie to im pomogę jak sugerujesz .
Co do siedzisk to nie kombinowałem tylko podkleiłem oryginalne z wycinanki . Z tego co pamiętam Ty tez masz oryginalne , wiec możesz spojrzeć i ocenić .
Szczerze to też wydają mi się za płytkie ale z kolei bałem się że pogłębiając je mogę tego nie upchać ?

Tyle gwoli wyjaśnień i odpowiedzi .
A zatem .....

Jak widać zdecydowałem się podzielić wnętrze i je uplastycznić w widocznej części przedniej a tylna podkleić 0,5 kartonem i skleić to z powrotem





Pomiędzy warstwy dolnego poszycia zdecydowałem się wkleić paseczki cienkiego papieru imitujące po tłoczeniu konstrukcję kadłuba oraz wytłoczyć rysikiem linki wykrzyżowań przed sklejeniem tych dwu warstw



Finalnie powstało coś o co mi chodziło :) Cały kadłub zostanie tak uplastyczniony ,
bo według mnie jest on za monotonny i się mu należy :)



Na koniec jeszcze przymiarka poprawionych foteli , nie podobały mi się ich za ciężkie nogi :)



Cdn po powrocie , a ja teraz będę przez tydzień podziwiać Wasze wykony :)

--

Post zmieniony (20-03-20 18:53)

 
16-04-17 19:43  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ciekawa koncepcja uplastycznienie poszycia kadłuba... Chociaż wydaje mi się, że linki usztywniające kratownice kadłuba były jednak na tyle oddalone od poszycia z płótna, że nie mogły go modelować... Co innego kratownica ; to na niej opierało się poszycie...
Ale to Twój model i pomysł.
Czasami łapię się na tym , że myślę, że inni powinni sklejać model identycznie jak ja... A to tak nie działa ; pokazujemy sobie swoje autorskie " triki" ,a każdy z nas na tej podstawie opracowuje własną wersję . I to jest fajne, bo jakby każdy z nas zbudował po swojemu ten sam model, to można by poznać, czyj jest kogo... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-04-17 06:04  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajny efekt. Podoba mi się.
Mam pytanie odnośnie tych instrumentów wydrukowanych na poszyciu (zdjęcie 2). Czy wycinanka oferuje te elementy? Być może sam będziesz je wykonywał? Albo zostawisz tak jak jest? Moim zdaniem lepiej by wyglądały gdyby je tak uplastycznić ;)

Może podobne rozwiązania w konstrukcji kadłuba wykorzystam i ja ;)
I dzięki za wyjaśnienie odnośnie przetłoczeń :)

Mariusz, nie tylko ty tak masz ;) Ale nikt nie jest taki sam i każdy znajdzie inna metodę wykonania tej samej części. Tak to już jest w tym hobby :)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
17-04-17 07:38  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Black-Cat napisał:

"Mariusz, nie tylko ty tak masz ;) Ale nikt nie jest taki sam i każdy znajdzie inna metodę wykonania tej samej części. Tak to już jest w tym hobby :) "

I to jest piękne !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-04-17 11:08  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jest ale wszyscy zmierzamy do tego samego celu !
Wydaje mi się, że Mariusz ma rację odnośnie modelowania poszycia przez naciągi kratownicy kadłuba. Na zamieszczonych zdjęciach pochlapanych olejem Morane'ów wydaje mi się, że czarne linie to efekt smarowania lin naciągów.
Może ewentualnie śladowo wybrzuszały stare płócienne poszycie. Normalnie to było ono lakierowane/malowane i sztywne niczym blacha.
Powodzenia !

 
17-04-17 22:16  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Łukasz nie znajdziesz tych elementów w wycinance ale u mnie jak się pewnie domyślasz -
tak :) tyle że za tydzień jak wrócę .
Na ostatniej fotce możesz zauważyć że jest już przygotowana imitacja płyty pod te "wichajstry"

Mariusz i Ryszard - zgadzam się z Wami w pełni . Patrzyłem na fotki i nie ma nigdzie wyraznie i w całości uwypuklonego poszycia przez naciągi .
Nie mniej mój zmysł estetyczny coś mi mówi , że TO będzie TO
Taka moja droga do celu :)

Jakieś dwa lata temu byłem w RAF Museum w Londynie i organoleptycznie zbadałem strukturę poszycia Triplane`a i powiem Wam że to jest jak taśma gumowa i w ogóle nie widać struktury płótna i nie pytajcie mnie o smak pliss :)

--

Post zmieniony (21-04-17 12:46)

 
26-04-17 01:34  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie
Doleciałem cały i muszę , normalnie muszę się z Wami podzielić moim pierwszym dniem pracy .
Moja firma wykonuje konstrukcje dla lotniska i popatrzcie gdzie dzisiaj i w najbliższym czasie mam nadzieję potyrać :)
Przerabiamy i będziemy budować nowe pomosty dla serwisantów w hangarze :)



A wracając do tematu eMeSeLa - to ostatnia fotka przed zamknięciem kokpitu



--

Post zmieniony (20-03-20 18:59)

 
26-04-17 11:03  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie masz ;l-)
Tylko nie przerabiaj samolotów ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-04-17 22:00  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Pogoda sprzyja realizowaniu się w tym co lubimy najbardziej

Mariusz samoloty przerabiam ale tylko te z drutami .
Powytłaczałem resztę poszycia kadłuba , dodałem obicie i tę blachę-wieko do zbiorników ?
Przód tez będzie modyfikowany . Zastanawiam się nad materiałem użytym w oryginale .
To brązowe pole z otworem na wydech i szarą ramką to mogło być drewno czy blacha?

A żeby nie być gołosłownym , to :









Patrząc na te foty dochodzę do wniosku że pora wreszcie nauczyć się wycinać części pod kątem 45stopni .

--

Post zmieniony (20-03-20 19:10)

 
02-05-17 12:46  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Kurde podoba mi się to co się tutaj dzieje. Co to znaczy wycinać części pod kątem? Chodzi o to, żeby potem one jakoś ładniej się nachodziły?

 
03-05-17 00:27  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem .

GTi - miałem na myśli to że przy łączeniu tak ciętego kartonu pod katem 90 stopni lepiej by się schodził i samo złącze też by "ostro " wyglądało .
Większość szacownego grona tak chyba tnie karton .
Ja dojrzewam do tego .

Osłona silnika sklejona na odwrót pod malowanie na biało



Przód eMeSeLa zdecydowałem się zastąpić imitacją drewna w miejsce tego brązowego . Znalazłem w mojej skrzynce karton z któregoś z modeli z takowym nadrukiem .
Osłonę zamontowałem na " metalowym " pałąku jak w oryginale .
Podwozie już się robi , na razie bez kółek :)









--

Post zmieniony (20-03-20 22:21)

 
03-05-17 10:48  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tomek - MS nr. 3253 miał nie wiedzieć czemu osłonę silnika i dekle na kołach malowane na biało (nie jak na okładce na "metal"), natomiast w MS nr. 356 osłona była w barwie blachy.

 
03-05-17 22:20  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Ryszard - przytaczam Twój wpis w tej relacji i powiem szczerze , że się pogubiłem :)

Wycinanka to MS-L nr. 356 lecz osłona również winna być biała

Prawda jest taka , że mnie też by się bardziej metal podobał , ale sugerowałem się tym zdjęciem .
Tak czy siak , osłona juz na CA przyklejona i tak już raczej zostanie

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-05-17 23:13  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ciężko trochę stwierdzić jakiego koloru była osłona, czy przypadkiem to, nie efekt "prześwietlenia"

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-05-17 21:10  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Osłona piękna!
Spoko, jedź dalej ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-05-17 01:51  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz - MÓWISZ I MASZ .
Podwozie główne mam już za sobą . ( w roli głównej drut stalowy 1,6 i 0,5 )
Teraz pora zająć się tyłem .
Dziś uzmysłowiłem sobie , że jest to mój pierwszy model na żywca bez kaponowania .










--

Post zmieniony (20-03-20 22:29)

 
05-05-17 08:52  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bez kaponowania?
No widzisz...
Da się? Da się!

Druty podwozia spawane oczywiście ;-) ?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-05-17 22:54  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz nigdy nie twierdziłem że się nie da :)
Podwozie spawane mikroTigiem z użyciem spoiwa CA :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
06-05-17 15:51  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Stelaż doskonale się prezentuje !
Jeżeli już robisz cały stelaż z drutu to spróbuj z drutu aluminiowego - można go zeszlifować po bokach tak by przekrój drutu był owalem ("łezką") bo prócz osi i pobocznych prętów wszystkie "nogi" w MS miały własnie taki przekrój.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
08-05-17 21:19  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Ryszard , tak właśnie zbudowałem podwozie KARAKANA , wyprofilowane do przekroju soczewki z drutu alu 2,5 mm
Próbowałem ten drut zastosowac i tu , ale wizualnie był za gruby do reszty i elegancko pasował 1,6 tyle tylko ze nie mam takowego z aluminium wiec poszła stal a to jak wiesz ciężko wyprofilować do soczewki .
Ale jak napisałeś , a ja zgadzam się z Tobą w pełni - doskonale się prezentuje :) ( mimo złego przekroju )

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
15-05-17 23:16  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie

Zgadnijcie co się dzieje na Islandii ?

NIE MA ŚNIEGU !!

A w temacie , to eMeSeLa trochę więcej już jest :)










Pora teraz poszukać druciku 0,1 mm stalowego na szprychy i wykonać jeden z ważniejszych wynalazków ludzkości - kółko .

--

Post zmieniony (20-03-20 22:33)

 
16-05-17 13:06  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ładnie, ładnie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-05-17 00:01  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Wszystkie materiały już zgromadziłem i pora wiercić i szprychować .
Felgi już się robią .
Zrobiłem opony z tektury piwnej i wstępnie pomalowałem , ale dziś podczas poszukiwań drutu 0,1 mm wpadłem na pomysł zrobienia oponek z drutu w izolacji 2,5 mm .
Mam zgryza teraz , bo ta izolacja wyszła po sklejeniu i nadlaniu wikolem całkiem ciekawie .
Problemem będzie wywiercenie 24 otworków bo w środku żyłki miedzi.



Dodatkowo odkryłem coś takiego w trakcie poszukiwań .
Dość ciekawa rzecz ( chyba światłowody ) i na pewno się kiedyś przyda .
Grubość tych pręcików to 0,25 mm i są elastyczne i zawsze proste :)



Trochę zwodnicze jest tutaj to , że ściemnia się teraz po 23 mojego czasu , a będzie jeszcze póżniej . I tak sobie spędzam wesoło czas przy eMeSeLu z muzą w tle nie świadomy upływu czasu .
Rano niestety słysząc budzik jestem boleśnie tegoż świadom .
Normalny raj dla modelarzy ! Można będzie całą noc przy naturalnym świetle budować wkrótce :)

--

Post zmieniony (20-03-20 22:39)

 
19-05-17 07:24  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A gdzie znalazłeś te światłowody? Rosły przy drodze na Islandii?
;-). ;D

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-05-17 08:54  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz zaspokoję Twoją ciekawość - w pomieszczeniach warsztatowych elektryków :):)
Dodam jeszcze że dziś też się tam wybiorę bo mi się te pręciki strasznie podobają :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
19-05-17 13:41  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A z czego ( kabel,itp) te włókna wydłubałeś? Bo wątpię,by były do Was dostarczane luzem ;-)
Pytam, bo chciałbym zidentyfikować przedmiot, który jest nośnikiem tychże - na pożytek swój i całego modelarstwa kartonowego ;-)

--

Post zmieniony (19-05-17 13:42)

 
19-05-17 14:04  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ale trzeba je malować Panowie, a "srebrnego" (szprychowego) nie. Ot co !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024