FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
23-03-20 20:10  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Grigorij     

Fakt , dlatego i ja wybaczam i proszę o wybaczenie Stugu.
Tymczasem czekam z niecierpliwością na kolejne fotki , wszak model przedni a i wykonanie w standardzie mistrzowskie co się nierzadko w pancerce zdarza.

 
25-03-20 08:21  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Jarpen   

Yarpen Zirgin -Hm... Układ dłoni przy napisie "Rudy" nie pokrywa się z rzeczywistym, a sam napis znajduje się w niewłaściwym miejscu. Może by to poprawić? ;-)

A masz pomysł jak to zrobić bez skanowania poprawiania na kompie i drukowania wycinanki?

 
25-03-20 14:14  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Człowieka 3 dni na forum nie ma, a tu taka dyskusja:).
Nie będę wrzucał większych zdjęć na serwer, po pierwsze nie mam już oryginałów, po 2 nie chce mi się :P. Swoim wpisem StuG potwierdził tylko moje poczucie, że zdjęcia są trochę za duże. Jeśli będzie trzeba napiszcie o zrobienie zdjęć detali.

 
25-04-20 13:24  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Cześć,
czas pokazać postępy:)

Bryła kadłuba jest praktycznie skończona.
Tak jak pisałem wcześniej zamierzam uplastycznić to co już jest w modelu nie ingerując za bardzo w zgodność historyczną z konkretnym modelem i nie przerabiając zbyt wiele części wycinankowych, tak żeby nie utknąć z budową na lata :). Pojawiły się pierwsze dodatki, kadłub ma śruby. Poza tym zrobiłem nawiasy z drutu miedzianego grubości 0,5 mm pociętego na odpowiednie odcinki. Większa skrzynka dostała uchwyty bo bokach oraz dorobiłem oczka przy klamrach.Tak jak pisałem wcześniej nie wycinałem otworów w płycie nad silnikowej bo wymagałoby to zbyt dużej ingerencji w projekt, jedyne co to wstawiłem siateczkę w miejsce grafiki.






Jak widzicie dorobiłem się tła, które wygrzebałem ze sterty kartonów zachomikowanych przez żonę :)

Następnym etapem będzie układ jezdny, a co się z tym wiąże gąsienice. Zamierzam je wykonać, standardowo już, z pojedynczych ogniw. W związku z tym pytanie czy ktoś z was ma projekt takich pojedynczych gąsek i mógłby mi go udostępnić?

Pozdrawiam

 
25-04-20 15:05  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Już się martwiłem, czy aby Cie nie pożarł jakiś wirus:-)
Haki chyba zbyt wiotkie na szerokość, ale drut zamiast w zawiasach daje radę:-)
Gąsienice (chyba QNia) wysłałem Ci na maila - to te z dawnego Fanatyka Kartonu. Nie wiem jak z nimi pod względem merytoryki, ale to Ci za bardzo nie powinno przeszkadzać:-)
Może napisz do Jurka Janukowicza ze "Sklej Model". w jego modelu T-34 z WAKu były fajne gąski, może Ci udostępni?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-04-20 10:17  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Jeszcze żyję, wirus wirusem ale pracować trzeba, jednak średnia ilość modelogodzin/tydzień jest o jakieś 1000% większa niż przed całym tym zamieszaniem, no bo co innego robić jak wyjść z domu nie można? :D
Pisząc o fanatyku kartonu przypomniałeś mi o tym, że gdzieś miałem folder z różnymi plikami, które mogą się przydać i po przeszukaniu zawartości dysku okazało się, że mam zachomikowane pliki, o których dawno już zapomniałem. W tym wspomniane przez Ciebie gąski QNia. :) Projekt jest dobrą bazą pod ogniwka, zwłaszcza że żeberka w T-34 nie były skomplikowane, więc powinno wystarczyć.

Co do haków to tak skupiłem się na reszcie, że nie pomyślałem o tym że mogą być za wiotkie. Zostały zdemontowane i wysłane kwarantanne celem zrobienie masy :D

Wracam do nitowania kadłuba, zapomniałem wspomnieć, że model ma swoje lata i papier jest już kiepskiej jakości. Bardzo łatwo się rozwarstwia co utrudnia wycinanie śrubek czy nitów. Poradziłem sobie z tym nasączając bcg papier z którego następnie wycinam te elementy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024