FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-03-20 17:33  [Relacja] T-34/85
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Cześć wszystkim!
Dawno tu nie zaglądałem, ale mam nadzieję że część może mnie jeszcze kojarzy:). Jak to w życiu bywa musiałem zrezygnować z niektórych pasji na jakiś czas. Brak warunków lokalowych, następnie brak czasu skutecznie uniemożliwiał mi budowę modeli. Na szczęście od kilku tygodni udaje mi się wygospodarować nieco czasu na klejenie. W związku z tym postanowiłem powrócić z modelarskiego niebytu.

Ponieważ na początek wypada rozruszać nieco zastane paluchy wybrałem coś prostszego. Model renomowanego projektantka zapowiada bezstresowe chwile spędzone nad matą.

W założeniach chciałbym zbudować ten model w standardzie, chociaż zamierzam dodać co nie co od siebie. Staram się wytrasować linie podziału blach, dorobię nity oraz śruby.

Obowiązkowo elementy pudła:

Oraz wzmocnienia kadłuba żeby zapobiec odkształceniom

Panele boczne również wzmocniłem. Zostały one podklejone blokiem technicznym.


Następnym krokiem był montaż błotników. Tutaj wprowadziłem drobne modyfikacje. Rant błotników, tak jak i same błotniki, został zaprojektowany z dwóch warstw papieru. Ponieważ wycinanka wydrukowana jest na dość grubym papierze doszedłem do wniosku, że taki rant byłby zbyt gruby. W związku z tym pozbyłem się jednej warstwy, malując spodnią stronę listwy kolorem dobranym do retuszu. Mam nadzieję, że przy ukończonym modelu nie będzie to się zbytnio rzucać w oczy, a wygląda to lepiej niż z rantem grubości prawie 0,5mm.







Z niewykorzystanych pasków błotników, które odciąłem zrobiłem poprzeczki wzmacniające/mocujące błotniki do kadłuba.

Wspomnę tylko, że póki co model buduję mi się zupełnie bezstresowo, co zresztą nie powinno nikogo dziwić. Jedyną sprawą na którą musi zwrócić uwagę osoba budująca ten model jest to, że przy błotnikach nie została uwzględniona grubość kartonu w związku z czym siatki błotników rozciąłem, aby ułatwić sobie pasowanie. Przód i tył spodniej części wymagał drobnej korekty na długości.

Przeglądając zdjęcia zauważyłem też drobne ubytki w retuszu, które będę musiał uzupełnić.

Na koniec wrzucam link do folderu z większą ilością zdjęć KLIK

--

Post zmieniony (27-04-20 09:04)

 
22-03-20 17:48  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wow! Roland powrócił z martwych:-)
Cieszę się, że od razu z pancerką, będzie na co popatrzeć. Ciekawią mnie te własne dodatki, na pewno wzbogacą model:-)
Tylko jedna prośba - zmniejsz trochę rozmiar zdjęć, bo 1600 pikseli w poziomie rozsadza forum:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-03-20 18:00  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Zdjęcia podmienione na mniejsze, mam nadzieję, że teraz będzie ok:).

Co do moich dodatków to nie będzie tego dużo. Nie chcę utknąć w zdjęciach i planach na lata. Zresztą jest to model fikcyjnego egzemplarza. Na pewno zrobię gąski z pojedynczych ogniw.

No i wiem, że na pewno nie przerobie wlotu nad silnikiem. Trochę nad tym ubolewam, bo jest to dość widoczny fragment, ale wymagałoby to zbyt dużo zmian i w sumie nawet nie wiem jak miałbym się za to zabrać.

 
22-03-20 20:21  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hm... Układ dłoni przy napisie "Rudy" nie pokrywa się z rzeczywistym, a sam napis znajduje się w niewłaściwym miejscu. Może by to poprawić? ;-)

 
22-03-20 22:33  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Yarpen Zirgin, w samym filmie też warianty mocno różnią się - występowało 4 czy 5 różnych czołgów i każdorazowo rysowały rozmaicie.

Lecz MM potrafił dać wariant, nie podobny nie do jednego ((...

--
Pieniądze to nie wszystko

 
23-03-20 09:38  Odp: [Relacja] T-35/85
Grigorij     

model miodzio
swoją drogą mogłeś zostawić podlinkowane zdjęcia na 1600 pikseli a na forum zostawić to co jest,
niech w końcu chłopaki nie beczą i powymieniają te swoje stare monitorki 15 cali na te powyżej 24 to im ich zwykły obrazek nie będzie rozsadzał

Pozdrawiam

Post zmieniony (23-03-20 09:40)

 
23-03-20 10:42  Odp: [Relacja] T-35/85
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Grigorij - jak mi kupisz laptopa z przekątną ekranu 24 cale to nie będę nikomu zwracał uwagi:-) Na dodatkowy monitor miejsca i pieniędzy mi szkoda:-)
Nikt nie zabrania wstawiania linków do zdjęć w większej rozdzielczości, tak więc może Roland usłyszy Twoje beczenie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-03-20 11:03  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Grigorij     

Drogi Stugu laptop o przekątnej 24 cali to tylko ok. 30 tysięcy złotych , raczej się nie zanosi abym rozdawał taką kwotę.
Druga opcja byłaby tym na co czekam mam nadzieję że nie tylko ja - więc mam nadzieję że Kolega Roland " usłyszy moje beczenie"

Pozdrawiam

--

 
23-03-20 11:07  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Fajny ten model był. Będę zerkał. Stugu, no nie mów że kawalera nie stać na monitor ;P. Kolega kiedyś przed ślubem zmienił samochód i kupił głośniki do pokoju, bo twierdził że potem będzie trudniej ;P

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
23-03-20 11:09  Odp: [Relacja] T-35/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wybacz uszczypliwości Grigoriju, ale sam o beczeniu wspomniałeś:-)
Rolandzie - czekamy więc na linki do zdjęć w dużej rozdzielczości, by wszyscy byli ukontentowani:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024