FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
04-11-19 13:22  Odp: [R] PZL P11a - WAK 3/2013
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ostoja, tylko ten polski khaki będzie się różnił od tego drukowanego.
Tu zostaje tylko metoda prób i błędów. Można sobie pomóc aplikacją na telefon real mixer color.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-11-19 13:43  Odp: [R] PZL P11a - WAK 3/2013
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki panowie,
kupiłem dwa kolory, light i dark Polish khaki. Ten light leży całkiem nieźle i chyba przy nim pozostanę. Gorzej z light Polish blue grey. Ten jest zupełnie inny. Colour mixerem będę go właśnie robił.

Jadę z tematem dalej, ale zdrowie trochę mi szwankuje w rodzinie więc prace idą wolniej niż bym chciał. Pierwszy raz w życiu robię podposzycie, a do dyspozycji z klejów nieodkształcających mam albo butapren pattexu albo polimer dragona. Ten ostatni odpada bo mnie w innym wątku postraszyli, że po latach wyjdą jakieś plamy i kleję stopniowo, gdyż butapren błędów nie wybacza i nie ma czasu na poprawki.

 
11-11-19 20:00  Odp: [R] PZL P11a - WAK 3/2013
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dobry wieczór w ten cudowny dzień. Święto niepodległości więc i jej obrońca miał dzisiaj lepszy czas.

Prace posuwają się dalej i właściwie bez większych problemów. Na pierwszym zdjęciu widać dość paskudną szparę na górze poszycia, ale autor zaprojektował paski maskujące szwy więc się zbytnio nie przejąłem tym, że albo ja, albo autor opracowania coś źle zrobił. Należy zaznaczyć, że póki co była to jedyna część, która nie pasowała. Wszystkie inne spasowane są co do ułamka milimetra. Doprawdy jestem pod wrażeniem. Na zdjęciach tego nie widać, ale po raz pierwszy wyszły mi połączenia do tego stopnia, że jestem z siebie zadowolony. Wiadomo, zdjęcia wychwycą wszystko, ale w realu jest na prawdę nieźle. Stosowałem nieco zmodyfikowaną wersję połączeń opisaną przez kolegę Arta. Jedno z połączeń próbowałem nawet zrobić bez retuszu i prawie się udało. Prawie, bo po sklejeniu zrobiłem lekki retusz, ale 95% łączenia jest bezretuszowa.
Następne będą skrzydła. Dodam jeszcze, że chłodnicę można zrobić w wersji uproszczonej, ale ja ją tryhardowałem bo inaczej się nie nauczę.
Pozdrawiam







 
08-03-20 10:56  Odp: [R] PZL P11a - WAK 3/2013
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzień dobry,

niestety z absolutnego braku czasu na prowadzenie relacji zmuszony jestem ją zakończyć. Co prawda galerią końcową, ale chyba nie tak powinna ona wyglądać. Odnoszę takie wrażenie, że wszystkie moje relacje wyglądają jak instrukcja rysowania konia:


Kilka uwag co do modelu i samego klejenia. Po pierwsze tak jak chłopaki z WAK-u sugerowali na swojej stronie model ma 4/5 skalę trudności i absolutnie się z tym zgadzam. Skrzydła są trudne i nie wyszły mi tak jakbym tego oczekiwał. Silnik też do łatwych nie należy, choć autor dał możliwość wykonania uproszczonej wersji. Niestety po sklejeniu wszystkich części na bogato, klejąc model po nocy popełniłem ogromny błąd wklejając silnik niesymetrycznie w osłonę, więc żadnych mocowań ani rur wydechowych dodać się już nie dało. Zanim się skapnąłem, że dałem plamę, BCG zrobił swoje i musiałbym piłować, a nie chciałem tego robić.
Sam model spasowany jest doskonale, ale dla tych co mają słabe oczy dodam tyle, że model nie posiada obrysu części, więc wycinanie czegokolwiek w kolorze jasno niebieskim to istna mordęga i mogą powstać niedokładności. Na początek nie polecam jako pierwszego modelu, ale ogólnie jestem bardzo mile zaskoczony jakością zaprojektowania. Przepraszam za jakość zdjęć, niestety mam fatalne warunki i stary telefon.










Na koniec wspomnę jeszcze, że będę się starał dodać kolejną galerię już w kwietniu. Będzie to Sopwith Camel z KK. Większość relacji na innych forach kończy się wpisem przed robieniem skrzydeł i już wiem dlaczego. Właśnie je kleję i jak to mawia mój kolega - nie jest to kanapeczka ;)
Pozdrawiam i miłej niedzieli!

 
08-03-20 11:07  Odp: [R/G] PZL P11a - WAK 3/2013
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo za konsekwencję! Wyszedł ładny model. Można by się czepić paru drobnych szczegółów, ale ogólnie jest fajnie ! Popracuj w przyszłości nad zdjęciami ; popraw oświetlenie, zwłaszcza do galerii. Podejrzewam, że sam zauważyłeś na własnym przykładzie wyższość jednolitego tła nad tłem “w kratkę” ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-03-20 11:07  Odp: [R/G] PZL P11a - WAK 3/2013
Sławko   

Eeeee... no nie przesadzaj, model całkiem dobrze sklejony.
Trochę niesymetrii widać ale tylko trochę ;) a najważniejsze by się uczyć i wyciągać właściwe wnioski :)
Trzymam kciuki za powodzenie w kolejnych modelach.

 
08-03-20 15:51  Odp: [R/G] PZL P11a - WAK 3/2013
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki chłopaki. Nad zdjęciami popracuję, bo mam statyw i lustrzankę żony, ale problemem jest trójka dzieci, w tym niemowlę. Po prostu albo strzelę na szybko, albo nic z tego nie będzie :) A co do braku symetrii to wierzcie mi, że gdybym dokleił resztę części od silnika to byłoby widać bardzo. Szkoda, bo efekt byłby zupełnie inny, ale tak wyszło.

 
09-03-20 14:24  Odp: [R/G] PZL P11a - WAK 3/2013
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No faktycznie trochę tych detali dodałeś ;-)
Fajny model, gratulacje.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024