FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
10-03-20 20:30  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ze skanu.
Retuszujac z bardzo bliska robi sie taki meszek. Mozna temu jakos zapoboec?





Wyglada jak by go po wojnie z morza wyciagneli

Post zmieniony (10-03-20 20:46)

 
11-03-20 15:55  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mozma przenieść model do rupieciarni. Właśnie wylądował w koszu

 
12-03-20 12:01  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To są typowe niepowodzenia początkującego modelarza.
Podkreślam jednak, że są to Twoje pierwsze doświadczenia i wskazówki na przyszłość, które samodzielnie zdobyłeś. Przez to są bardzo cenne . Teraz sam się przekonałeś, jak czegoś nie trzeba robić.
Wszyscy doświadczeni modelarze tak zaczynali. Doświadczeni - bo właśnie upartą pracą doszli do doświadczeń , które prowadzą ich bezpieczną drogą prze z "pole minowe" do sukcesu!
Nie wolno się poddawać i zniechęcać - to tak musi na początku wyglądać.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-20 16:42  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
lubię placki   

Witam wszystkich serdecznie. Mariusz ma rację , nie wolno się poddawać. Może na sam początek sprubuj czegoś prostszego przykładowo modelu wydawnictwa Wak dedykowanego dla początkujących , są bardzo dobre , przyjazne dla modelarzy rozpoczynających swoją przygodę. Powodzenia w dalszych pracach.

--
modele to moja pasja.

 
12-03-20 17:04  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
sk896   

Czołem Pawle,

Również mam ten model na macie i tak jak Ty napotykam wiele trudności. Nie raz i nie dwa chciałem rzucić samolot w kąt, ale, tak jak napisał Mariusz, żeby zdobyć doświadczenie, składać modele czysto i poprawnie, trzeba kleić. Każdy model - bardziej lub mniej udany - czegoś uczy, na przykład: cierpliwości, braku pośpiechu, umiejętności przewidzenia kolejności klejenia, wyobraźni przestrzennej, szlifowania, impregnowania, lakierowania, testowania różnych technik klejenia, retuszu etc.

Jak głosiło jedno z haseł reklamowych: "Nie łam się! Przełam się!".

Wyciągnij model ze śmietnika i jedziesz/lecisz dalej!

Trzymam kciuki.

Grzegorz

 
13-03-20 06:20  Odp: [R] Hawker Hurricane MKII Modelik nr 11/08 skala 1:33
sk896   

A jeśli chodzi o części, które nie są wspomniane w instrukcji, to niestety trzeba się posiłkować instrukcją skejania innych Hurricane'ów autorstwa Łukasza Fuczka - MK II D (Orlik), MK IIC Black (Answer). Rysunków złożeniowych jest trochę więcej.

Pozdrawiam,
Grzegorz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024