FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-03-20 15:00  [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam!
Dawno już z różnych przyczyn nie miałem okazji zaprezentować czegoś nowego z mojej „wytwórni”. Ten model brytyjskiego czołgu Mk IV Churchill VII zrobiłem z wycinanki Fly Model, która już dość długo leżała w szafie. Skończyłem go jeszcze późną jesienią 2019r, ale niestety nie zdążyłem zrobić mu sesji plenerowej, tym bardziej, że w trakcie tworzenia na warsztacie są 2 Tygrysy, do drezyn Schienenpanzer robię tory, Alkett Minenraumer już stoi na ciężkich kołach i kończę kadłub do MBV-2 Striemitielnego. Tak więc nie miałem wcześniej czasu na obróbkę i zamieszczenie zdjęć tego angielskiego „potwora”, który nie należał do prostych. Zapraszam do galerii.

Tutaj kilka fotek z budowy modelu tego czołgu.
, , , ,
, , , ,

Te zdjęcia poniżej przedstawiają model już pomalowany wraz z naniesionymi własnoręcznym malunkiem oznaczeniami taktycznymi, nazwą własną i napisami na kanistrach oraz apteczce. Model jak widać posiada obrotową wieżę, ruchomą armatę i zdejmowaną osłonę siatkową na żaluzjach silnika, jaką zobaczyłem na archiwalnym zdjęciu tego czołgu.

, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,

Później wpadłem na pomysł, aby dać modelowi dodatkowy pancerz na wieży jak to widać na wielu zdjęciach archiwalnych, tym bardziej, że zrobiłem trochę więcej ogniw gąsienic i w ten sposób oznaczenia taktyczne na wieży zostały schowane pod fragmentami gąsienic. Na ostatnim zdjęciu powyżej oraz wszystkich fotkach poniżej model Mk IV Churchilla VII już "dopancerzony" i trochę pobrudzony.

, , ,,

, , , ,

, , , ,

Na ostatnim zdjęciu wykonawca modelu, czyli ja z modelem brytyjskiego czołgu piechoty Mk IV Churchill VII po zakończeniu zdjęciowej sesji "balkonowej".

--

Post zmieniony (01-03-20 15:11)

 
01-03-20 16:55  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Piękny model! Świetnie się prezentuje mimo, że to już leciwe opracowanie. Fajnie by było gdyby ktoś odświeżył temat i wydał go ponownie... ale się rozmarzyłem :)

 
01-03-20 19:50  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Co Ty Sławuś u mnie na balkonie stoisz? Chyba sobie z żoną porozmawiam!

--
serwusik

 
01-03-20 20:22  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Potworny brzydal.

Oczywiście o czołgu mówię ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-03-20 20:37  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetny model.
Bambetle, w które wyposażyłeś model, bardzo dodają smaku całości.
Leciwe opracowanie, ale w niczym nie ustępuje dzisiejszym modelom, a wiele bije na głowę choćby spasowaniem elementów. Widziałem "Churchilla" wykonanego w standardzie i robił duże wrażenie, nie tylko z powodu swoich gabarytów.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-03-20 21:34  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Również przyłączam sie gratulacji i czekamy na kolejny nietuzinkowy model spod twojej ręki :-)

Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (01-03-20 21:35)

 
01-03-20 22:04  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajny. Napisz jeszcze jak leciał. Które to piętro? :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
02-03-20 06:52  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajny model i ty mnie swoim zacheciłęś do pocięcia i jeszcze widziałem Churchila w Rypinie i rzeczywiście prezentuje się nad wyraz atrakcyjne. Z tym że ja mam koncpecje aby go zapakować do tej barki desantowej z GPM- u , to zdaje się ta sama skala, ale czy się zmieści to nie wem. A przy tym Fly-owym Churchilu jak wygląda pasowanie, bo coś kiedyś chciałem go kroić ale facet z relacji popłakiwał że przód coś się nie składał.

 
02-03-20 08:15  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajny mastodont, konstrukcyjnie tak odmienny od np. niemieckich czołgów. Gratulacje ukończenia fajnego modelu.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
02-03-20 11:55  Odp: [G] Brytyjski czołg piechoty Mk IV Churchill VII
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Całkiem całkiem ten minoTRAŁ Ci wyszedł :) Podobuje mnię się.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024