FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
18-01-04 19:16  Re: Sklepy w Polsce
_TONY_ 

 

DOść dawno nie zaglądałem do tego wątku i JOL muszę ci powiedzieć że obu koleśi znam Adriana ( nazywamy go Toski) i jego Ojca Dariusza, Adrian to mój kumpel z osiedla tak jak Sokół...... , miło słyszeć że odwiedzasz tą dziurę Lębork, a czy mógłbyś mi jescze powiedzieć gdzie jest ten "sklep modelarski" w Lęborku, bo jeśli nie koło szpitala i MDK to jush nie wiem.... prossiłbym o szybką odpowiedz bo nie mam się gdzie zaopatrywać a żeby zamówić jeden model przez internet to więcej wydam na poczte ..... :)
Z góry dzięki

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
18-01-04 22:25  Re: Sklepy w Polsce
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W odpowiedzi Konradusowi ...
Nie chciałbym być uznany za pieniacza, ale skoro uważasz że źle zrozumiałem, to wyjaśniam że zrozumiałem dokładnie to co napisałeś, a że pisząc nie napisałeś dokładnie tego co miałeś na myśli to ... pardon.

Przykład o sklepie w Lublinie bez kartonu tylko potwierdza regułę / NAPISAŁEM " W PRAWIE KAŻDYM" / i przypomina starą anegdotkę o staruszce z jednym zębem którą zbójcerze postanowili wykochać tyle razy ile ma zębów i która nagle przypomniała sobie że ma jeszcze pieniek po zębie mądrości ... :-()

Proponuję na przyszłość nie łapać się za słówka i starać się zrozumieć wzajemnie, bo przecież nie mamy na forum rzecznika prasowego który będzie wyjaśniał ... "co pan prezydent miał na myśli mówiąc :" ...

Pozdrawiam
Leon

P.S. Ja też znam jeden sklep w Krakowie w którym jest wszystko poza modelami nas interesującymi - ale w tym sklepie można kupić wspaniałe, gotowe części do waloryzacji modeli kartonowych.

 
18-01-04 23:01  Re: Sklepy w Polsce
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Leeon napisał:

> Przykład o sklepie w Lublinie bez kartonu tylko potwierdza
> regułę / NAPISAŁEM " W PRAWIE KAŻDYM" /

Napisales
"...w prawie KAŻDYM sklepie modelarskim [ciach] zawsze są w ofercie modele kartonowe..."

;-)

ale

> Proponuję na przyszłość nie łapać się za słówka

ok.

W takim razie w jakim kierunku powinien ewoluowac "spis" Twoim zdaniem? Czy ma byc spisem sklepow modelarskich, niezaleznie od jakosci oferty kartonowej? Czy ma miec takie funkcje jak ja proponuje, czyli byc drogowskazem dla kartoniarza i jako glowne kryterium wyboru przyjmujemy tu oferte kartonowa? Czy moze jakis kompromis, za ktorym przemawia istnienie sklepu w Krakowie, o ktorym wspomniales? Prosze, powiedz jaka jest Twoja wizja "spisu".

Pozdrawiam!
Konradus

 
19-01-04 09:11  Re: Sklepy w Polsce
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

Z jednej strony rozumiem, bo przecież jest to strona dla modelarzy kartonowych, ale z drugiej to czemu jesteśmy tacy zawzięci na ten karton???Niech inni tez skorzystają, proponuję opis ogólny sklepu z lekkim naciskiem na "kartonowa" ofertę;) Co do sklepików, wktórych brak kartonówek - przeciez mają pewnie duzy wybór czego innego np akcesoriów, emilii itp. W sumie ja chodzę do modelarskiego tylko po akcesoria, modele zamawiam on-line;)

Podrawiam!

..:: Micz ::..

 
19-01-04 17:43  Re: Sklepy w Polsce
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hej hej spokojnie...
Może ja coś powiem:
1. Spis będzie spisem kartonowców ale z "akcesoriami" nie będę natomiast wpisywał informacji o modelach plastikowych. Dlaczego? Np. dlatego że łatwiej utrzymać jego prawdziwość i aktualność.
Poza tym jesteśmy kartoniarzami i to fakt :)
2. Akcesoria będę wpisywał bo nieraz i nam się przyda jakaś farbka lub literatura tzn plany :)

I proszę się nie kłócić nie po to to robię.

 
19-01-04 20:54  Re: Sklepy w Polsce
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Konradzie !
Oprę się na przykładzie Krakowa gdzie jest kilka ( 6 lub 7 ) sklepów tej branży i prawie wszystkie z nich znam / z wyłączeniem branży gier bo tam nie zaglądam nawet /.
Otóż zaledwie w dwóch z nich jest specjalny stojak na wydawnictwa kartonowe zajmujący ok. jednego m2 powierzchni; w pozostałych kupka kartonówek leży na ladzie wśród czasopism modelarskich. Tekturę można dostać chyba tylko w sklepie prowadzącym kolejki elektr. jako materiał do budowy makiet. I to jest cała kartonowa oferta !
Może to specyfika Krakowa, ale w żadnym z tych sklepów modele kartonowe nie są towarem wartym szczególnego zainteresowania ze strony sprzedawców - towar jest "na sklepie" bo czasami są na niego klienci ... Natomiast wszystko inne potrzebne kartoniarzowi jest :
hermol, butapren, szpachlówki, farbki, narzędzia, blachy itp.

Więc teraz ja zapytam : jak tu można wyróżnić dobry sklep dla kartoniarza ? Ilością i asortymentem modeli na ladzie, wyborem akcesoriów czy też może fachowością i znajomością tej dziedziny przez sprzedawcę ?
Bo największą ofertę asortymentową zapewniają jedynie sklepy internetowe.

A z najpełniejszą ofertę dla modelarzy kartonowych jaką widziałem, zaprezentował na WARSZTATACH w Bielsku w maju ub roku sklep z WADOWIC - tak asortymentową jak i merytoryczną - w tym przypadku właściciele byli modelarzami bardzo mocno "czującymi" karton.

Jak zatem widać nie ma chyba na taki SPIS recepty poza podaniem adresu i zaznaczeniem np. gwiazdką wyjątkowej "przyjazności" sklepu dla kartonu. Uważam że tworzenie specjalnych kryteriów, umieszczanie ich potem w tabelkach jest wyłącznie sztuką dla sztuki zajmującą niepotrzebnie miejsce na serwerze.

Jest to mój suwerenny ale i subiektywny głos w dyskusji, którego zadaniem nie jest przekonywanie kogokolwiek do czegokolwiek

Pozdrawiam
Leon

 
19-01-04 23:16  Re: Sklepy w Polsce
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

No no spis narazie niewielki a juz mi sie przydał, niedługo odwiedzę Bygdoszcz, wiec wstapie do podanych sklepów! Pozdrawiam!!! Mam nadzieje, ze spis bedzie rósł szybko;)

..:: Micz ::..

 
20-01-04 10:16  Re: Sklepy w Polsce
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

No Micz pocieszyłeś mnie po tym co mówi Leeon.

Aha Micz jak tam będziesz to możesz przysłać mi swoją ocenę, może będziesz miał jakieś sugestie co to tych sklepów.

Ale czy będzie się rozrastał to zależy od Was, od tego ile będę miał adresów.

Pozdrawiam i pracuję dalej nad spisem, który jest jak najbardzie kartonowy i subiektywny... ale widać że przydatny, więc twój sprzeciw Leeon zostaje odrzucony z całą mocą braci kartoniarzy.

Pozdrawiam wszystkich

 
11-02-04 21:23  Re: Sklepy w Polsce
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Cześć
Dodałem opis sklepu w Lęborku.

A brak nowych sklepów był spowodowany tym iż niedługo bronię pracę mgr i mam trochę z tym jeżdzenia i nauki.

Poza tym proszę o nowe informacje o sklepach

Pozdrawiam
Darko

 
11-02-04 22:10  Re: Sklepy w Polsce
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

No właśnie wróciłem z zapowiadanej wycieczki do Bydgoszczy, dzieki spisowi odwiedziłem 2 sklepy - na 3 nie starczyło mi czasu... Oto moje krótkie wrażenia, o które prosił Darko;) Oba sklepy mają dobrą lokalizację - z dworca głównego do jednego sklepu (Apex-Box) idzie się 5 minut piechotką, nawiedzenie drugiego (Modelarz) wymaga ok 10 minut spaceru;) Obydwa sklepy posiadaja bogata ofertę kartonową, naprawdę można tam znaleźć coś dla siebie. Apex-box - ten sklep ma klimat!!! Po wejściu wita nas lekki polot kleju modelarskiego, jest tam bardzo fajna ekspozycja, w gablotkach jest kilkanaście róznych modeli, dioramy itp. Co do asortymentu - jest dokładnie tak jak w spisie, duzy wybór starych MM -ów , modele GPM, Modelika i monografie. Mi udało się zakupic tam F6F Hellcat'a MM 4/90;) Drugi sklep "Modelarz" posiada moim zdaniem bogatszą ofertę kartonową: duzo starych MMów, do tego modele Fly Model, GPM ,AH, Modelik - jest w czym wybierać! To, co zwróciło moja uwagę to bardzo dobry stan starych MMów, niektóre z lat 80-90 wyglądały jakby przed chwilą wyszły z drukarni;) Podsumowując polecam te sklepy modelarzom kartonowym, szczególnie jeśli szukają starych MMów, można "ustrzelić" coś ciekawego, sklepy są prowadzone przez fachowców, z którymi można sobie pogadać. Spis sie przydał i zdał egzamin na 6!
Pozdrawiam!!!

..:: Micz ::..

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024