FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
17-01-04 21:18  Re: Sklepy w Polsce
Browar   

Konradus, moja wina i biję się w pierś... Jestem wzrokowcem i latając po necie widząc takie kwiatki na każdym kroku jak "bierząco" zaczyna mi się mieszać we łbie :( Oto do czego doprowadza człowieka brak poszanowania dla ortografii przez innych... A zamiast sprawdzić w słowniku walnąłem bez zastanowienia jak ostatni głąb...

Pozdrawiam
Maciek
wykluczony z gatunku ludzkiego za faule

 
17-01-04 21:33  Re: Sklepy w Polsce
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Ok. Dostałem po uszach:) Ale po kolei:
1. Błedy ortograficzne i literówki. Po prostu to co wyłapałem to poprawiłem ale że chciałem dziś dodać te sklepy jak najszybciej to... po prostu edytorsko dałem ciała. Przepraszam będę teraz dokładniej czytał dostarczane materiały.
2. Zakres spisu. Właśnie myślałem co robić z tym iż pojawiają się w materiałach sprawy związane z "modelarstwem plastikowym". Na gorąco postanowiłem dodać je w spisie ale widzę ostry protest z Twojej strony Konradus więc się zastanowią czy tego nie wyrzucić i skupić się tylko na kartonie. Z tym wiąże się Twoje kolejne zastrzeżenie tzn. tytuł. Jak zdecyduję się wywalić plastiki to zawężę tytuł. Ale z tym muszę się przespać.
To tyle do Konradusa i dzięki ci za zainteresowanie.

Teraz Zuza
1. Grafika. Hm wiesz to w sumie kwestia gustu. Wyróżnieniem myślałem że są kolory, ale widzę że dla Ciebie to za mało:) Pomyślę o jakiejś zmianie szaty, ale nie jestem grafikiem:)
2. Za każde dane będę wdzięczne ale proszę aby maksymalnie wg schematu podanego w poprzednich wpisach, bo inaczej mam niezłą jazdę z edytowaniem i przez to od razu łatwiej przepuścić jakąś literówkę lub ortografa.
Dzięki za sugestie i krytykę.

Czekam na więcej:)

Darko

 
17-01-04 21:56  Re: Sklepy w Polsce
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Dobra błedy ortograficzne, stylistyczne i literówki poprawiłem.
Tylko mam wątpliwości co do bieżąco czy bierząco? Jak ma być bo już zgłupiałem a słownika znaleźć nie mogę, jak potrzebny to wcięło. ? Jak jest poprawnie?
Jakby co to czekam na kolejne błędy.
Tytuł, plastiki i grafikę rozważę jutro.

Pa

Darko

 
17-01-04 22:06  Re: Sklepy w Polsce
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Konradus napisał :

< 3. tytul "SPIS SKLEPÓW Z MODELAMI W POLSCE" powinien byc bardziej konkretny, bo chodzi nam tylko o modele kartonowe. Spis IMHO powinien dotyczyc kartonu! oferta plastikowa, RC i inna niekartonowa powinna byc pominieta. >

Jako żywo, nie spotakłem jeszcze SKLEPU MODELARSKIEGO wyłącznie z modelami kartonowymi - może za wyjątkiem księgarń w których kartonówki bywają "z ustawy". Możliwe że gdzieś w Polsce taki sklep istnieje, może nawet będzie ich z pięć ( ? ).
Natomiast w prawie KAŻDYM sklepie modelarskim obok modeli plastikowych, RC i innych niekartonowych zawsze są w ofercie modele kartonowe. A obok nich wszelkie akcesoria przydatne każdemu modelarzowi, niezależnie od stopnia jego ortodoksyjności...

Pozdrawiam
Leon

 
17-01-04 22:06  Re: Sklepy w Polsce
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Browar napisał:
>...Konradus, moja wina i biję się w pierś...

Daj spokoj... kazdemu sie moze zdarzyc. Ja nie wytykam bledow, tylko o nich informuje. Trzba to poprawic i tyle. :)

Darko napisał:

> Ok. Dostałem po uszach:) Ale po kolei:
> 1. Błedy ortograficzne i literówki.

Nie przejmuj sie. Po prostu jako opiekun projektu, musisz sprawdzac to co zamieszczasz rowniez od strony ortografii i gramatyki. Bawilem sie w to wiele razy, dostajac material na PWM i nie zazdroszcze Ci ;-) Niestety jako redaktor, to Ty jestes bardziej odpowiedzialny za bledy niz ten kto je popelnil w oryginale ;-)

>...ale widzę ostry
> protest z Twojej strony Konradus więc się zastanowią czy tego
> nie wyrzucić i skupić się tylko na kartonie.

No taki chyba byl cel...? Cytuje pierwszy Twoj wpis w watku: Mam propozycję. Może byśmy tak zrobili spis DOBRYCH sklepów z modelami kartonowymi w Polsce i ich lokalizacją

Lista rekomedowanych sklepow z modelami kartonowymi, to ma sens.

pozdr,
konradus

 
17-01-04 22:16  Re: Sklepy w Polsce
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Darko
< Tylko mam wątpliwości co do bieżąco czy bierząco? Jak ma być bo już zgłupiałem a słownika znaleźć nie mogę, jak potrzebny to wcięło. ? Jak jest poprawnie? >

Bieżąco to od bieżyć czyli iść, biegać - to jedna z regułek : jak wymienia się na 'g' to ma być 'żet' "z kropką" :-)))

Pozdr.
Leon

 
17-01-04 22:50  Re: Sklepy w Polsce
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Leeon napisał :

>Jako żywo, nie spotakłem jeszcze SKLEPU MODELARSKIEGO wyłącznie z modelami kartonowymi
========================
Zle zrozumiales. Piszac o bardziej konkretnym tytule, nie myslalem o liscie sklepow jedynie z modelami kartonowymi, bo takich praktycznie nie ma, lecz o liscie rekomendowanych przez nas sklepow z dobra oferta dla kartoniarzy - bo taki byl poczatkowy zamysl - nieprawdaz?


>Natomiast w prawie KAŻDYM sklepie modelarskim obok modeli plastikowych, RC i innych niekartonowych zawsze są w ofercie modele kartonowe. A obok nich wszelkie akcesoria przydatne każdemu modelarzowi, niezależnie od stopnia jego ortodoksyjności...
=====================
Nieprawda. W Lublinie np. jest sklep modelarski z oferta bogata w plastiki, figurki tzw. bitewniaki, modele kolejowe itp oraz farbki, ale modelu kartonowego tam nie kupisz... Lista ma powstac po to aby bedacy przejazdem w Lublinie modelarz z Wroclawia lub Pcimia, mogl zapisac sobie przed wyjazdem w notesie adresy sklepow dla niego - pewne adresy z dobra oferta kartonowa, tzn modelami i dodatkami, a nie z samymi farbkami... Jesli lista (dalej upieram sie przy slowie lista, poniewaz definicja spisu jest zbyt zobowiazujaca) nie bedzie zorientowana na karton, to nie widze w niej wielkiego sensu.

 
18-01-04 01:22  Re: Sklepy w Polsce
zuza_ 

 

Darko: chodzilo mi raczej o uklad tekstu, a nie o "szate graficzna"
ja grafikiem tez nie jestem i nie o grafice mowilam a o UKLADZIE
samego tekstu :) Czytelny nie oznacza ozdobny, co sugerowala by nazwa
"szata graficzna". Ta Konradusowa jest jak najbradziej oki :) podoba mnie sie.

Reszta info, jak tylko cos dostane, na prv. :)

"Biały Żuraw rozpościera skrzydła."
GG: 392383

 
18-01-04 10:35  Re: Sklepy w Polsce
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Ok. Wstał nowy dzionek i jak mówiłem decyzja będzie teraz.
Po przeczytaniu dodatkowych argumentów Konradusa zgadzam się z nim i postanawiam :
1. Wyrzucić plastiki i wyrzucać je z informacji które do mnie będą napływać, proszę jednocześnie o nadsyłanie TYLKO opisów dotyczących kartonówek.
2. Zmienić nazwę na : Lista rekomedowanych sklepow z modelami kartonowymi.

Nadaję temu status jak najszybszej wykonalności tzn. postaram się to zrobić dziś.

Zuza:
1. Jak dla mnie to szata graficzna też się podoba :)
2. Czytelność postaram się jakoś poprawić.
3. Planuję dodać jakąś stronę główną, z porządkowaniem wg. alfabetu, miejscowości, i województw to powinno też rozjaśnić obraz :) ale to jak będzie troszkę więcej sklepów.

Nadaję temu status odroczonej wykonalności tzn. postaram się to zrobić w ciągu kilku dni zależnie od czasu i nowych materiałów.

Tradycyjnie dziękuję wam za konstruktywną krytykę i czekam jakby co na kolejną.

Aha i dzięki Leeon za sprostowanie słowa bieżąco, też tak myślałem ale coś wczoraj mną zakręciło:)

 
18-01-04 12:07  Re: Sklepy w Polsce
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Zmiany proponowane przez Konradusa wprowadzone. Dodatkowo rozwiązałem problem kodowania i są już wszystkie polskie litery.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024