FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
20-01-21 16:44  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cosik zdjęcia nie wchodzą :(

--
Siwy

 
20-01-21 17:33  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Siwy dziękuję za zwrócenie uwagi jednak ktoś tu zagląda. Poprawiłem już linkowanie u mnie wyświetlają się teraz poprawnie.


--

Post zmieniony (20-01-21 17:34)

 
20-01-21 18:02  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ano zagląda. Coś mocno wręga na lewym boczku się odznacza (foto 4). To tak na zdjęciu czy też i w rzeczywistości?

--
Siwy

 
22-01-21 20:46  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Siwy Łączenie to rzeczywiście nie jest idealne jednak w realu nie rzuca się tak w oczy. Na zdjęciach wyraźniej to widać ze względu na to że niestety oba segmenty maja rożne odcienie.

Główne elementy zespołu napędowego trafiły już na miejsce, pozostały jeszcze drobne elementy np. lampki pozycyjne ale taka galanteria to już na koniec. Kolejnym elementem który zrobiłem to dodatkowe zbiorniki paliwa. Zbiorniki praktycznie w standardzie bez żadnych dodatków i przeróbek. Trochę niepokoi mnie sposób ich mocowania do kadłuba bo maja być przyklejone tylko na styk. Mam nadzieje ze jakoś będą się trzymać. Kolejnym elementem jaki zrobiłem to sonda cezowa magnetometru lotniczego. Tu pokusiłem się o drobne modyfikacje względem wycinanki. Do zrobienia końcówki stabilizacyjnej wykorzystałem elementy z zestawu laserów. Rurki zrobiłem z bibułki do papierosów. Rurki zrobiłem dłuższe niż trzeba i wklejałem je nadziane na igły na których je nawijałem. Dlatego tak bo są one bardzo delikatne i pewno by się połamały inaczej. Jak wszystko wyschło to zabrałem się za ich docinanie robiłem to również na igle za pomocą skalpela.




--

Post zmieniony (23-01-21 13:36)

 
06-02-21 21:09  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Powoli coraz mniej elementów zostaje mi do zrobienia i prędzej czy później nadejdzie czas aby zabrać się za powozie. Odwlekam to ile się da bo boję się tego pajękowatego czegoś na czym ma stać model. Dziwie się jak to się nie połamie w prawdziwym śmigłowcu. Ale do rzeczy, dziś przybyły osłony wyrzutników morskich markerów dymnych. Od siebie dołożyłem przetłoczenie na górnej części osłon oraz z prawej strony reflektor używany podczas pracy dźwigu ratunkowego a po lewej lampkę antykolizyjną. Wykonałem również prawe i lewe drzwi w których zamontowałem oszklenie według własnego tłocznia. Zdecydowałem się na własne wytłoczki ponieważ oryginalne wg mnie były zbyt płaskie i delikatnie mówiąc trochę słabo pasujące do otworów w wycinance. Wykonałem również imitację prowadnic do drzwi.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-02-21 22:08  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
kari   

Kurt, to co robisz z Kamanem to masterpiece,... Twoje prace (wszystkie), a śledzę je na bieżąco, są naprawdę inspirujące.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
07-02-21 06:55  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ojjjj... będą medale...
Już się nie mogę doczekać, kiedy zobaczę model w realu na jakimś konkursie modelarskim...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-02-21 10:33  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Super precyzja wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-02-21 13:25  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Piszesz że tu coś dorobić, tam jakieś odcienie nie pasują, tam coś przyciąć, tu dociąć, tam dosztukować... A w końcowym rozrachunku i tak tego nie widać... Piękny wiatrak!!!

--
54323031

 
22-03-21 16:39  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Podwozie główne podejście 1857 w końcu coś z tego wyszło. To co proponował autor dla mnie było nie do przyjęcia i nie ze względu na projekt a sposób wykonania. Wszystkie te rurki miały być posklejane na styk bez żadnego wzmocnienia i tak samo na styk przyklejone do kadłuba jak dla mnie to za duży hardkor. Zacząłem kombinować jak to trochę wzmocnić i po którymś razie wyszło że wzmocniłem trochę bardziej tak że całe podwozie jest polutowane z rurek mosiężnych i oklejonych papierem. Dodatkowo dorobiłem przewody od hydrauliki składania podwozia jak i od hamulców. To co ostatecznie ukleciłem jest pomiędzy tym co było w wycinance a tym co jest w oryginale. Koła są żywiczne dość ładnie detalizowane jednak nie pozbawione wad odlewów całe szczęście że tylko na obwodzie opon.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024