FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-02-20 11:49  [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Witajcie w mojej bajce....

No i znów przyprawię o ból zębów Ryszarda :-)))))

Tym razem uzupełnienie do sklejonego wcześniej samolotu czyli sylwetkowe modele Ił-a drugiego i Ił-a dziesiątego zamieszczone w tytułowym numerze MM-a

Modele sklejone pierwotnie w 83 roku.
Jak wiele moich modeli w płomieniach przeniosły się w odmęty historii......

I nagle.......
po latach......
tak jak feniks odrodziły się z popiołów ;-)

Najpierw Ił-2:



Zaraz po nim Ił-10:



A na zakończenie oba :



Sklejanie tak wiekowego MM-a było jak wehikuł czasu - znów trzeba było uważać żeby nie powbijać sobie drzazg w paluchy przy wycinaniu części, nie połamać nożyczek na pancernym papierze, do łask wrócił młotek potrzebny przy wybijaniu otworów itp...... :-)))

A tak w ogóle to miałem niesamowitą radochę sklejając te modele - no przecież to były moje początki modelowania :-)))))))
I nie miało znaczenia, że niespasowane, że trzeba było docinać, dopasowywać, kombinować jak to wszystko poskładać w całość, że były różnice kolorów....

Ech co to były za czasy............

--


Post zmieniony (07-04-24 21:16)

 
12-02-20 12:17  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Mam taką książkę od niedawna - ABC modelarstwa okrętowego. Tam też są modele sylwetkowe statków jako propozycja dla początkujących modelarzy. Wykonane z cienkich płatów jakiegoś drewna. Nawet ciekawie wyglądają na zdjęciach. U Ciebie brakuje retuszu, pewnie celowo ;-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
12-02-20 12:55  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Biały, kleisz równolatki? hahaha "Frytki" dały Ci tak popalić, że skleiłeś cuś większego? hahha
A tak na poważnie - fajna sprawa taki powrót do korzeni :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-02-20 13:29  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja chyba wrócę do projektowania ;-) Bialy natchnąłeś mnie tą galerią :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-02-20 13:40  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

No i jaka precyzja przy łączeniu poszczególnych segmentów kadłuba ...

--
serwusik

 
12-02-20 13:56  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Kochany ??? Vikingu ...... :-)

Toż to przy moim wieku młodzieniaszki som.
A drobnoustroje mię nie zmęczyły jeno brak pojemniczków na mieszanki farbek do retuszu wstrzymały prace przy nowym projekcie. Poczekaj jeszcze ze dwa dzionki i może się zdecyduję na jakąś relacyjkę mikroba w moim stylu.

Następny okręcik do kolekcji już wydrukowany (będzie to już jedna trzecia całej serii). Moja młodsza Młoda już stoi w blokach startowych z farbami a ja przebieram nóżkami czekając na kuriera.

A w tak zwanym międzyczasie znęcam się nad niezgrabnym fruwadełkiem w barwach biało-czerwonych (ale tym razem nie odnosi się to do narodowości).

Chopin - będę zaszczycony jeśli dzięki mojemu papraniu klejem papiurów powstanie coś wartościowego. Oczywiście spróbuję to coś poklajstrować.

--

 
12-02-20 14:21  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bialy o wartości zdecydują sklejający i potomni ;-) Ale pierwej muszę to coś stworzyć ;-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-02-20 19:58  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

I to są MODELE ODPOCZYNKOWE.
Brawo!
Sam chyba się pokuszę o jakiś "model odpoczynkowy" ze starych MM.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
12-02-20 20:18  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Niektóre stare MM'y potraktowane jako odpoczynkowe, mogą wywołać depresję albo stany lękowe... :-)

A Iły bardzo fajne!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
12-02-20 23:05  Odp: [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - MM 02/1983 - suplement
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ech...
Przypomniało mi się, jak jako baaardzo młody modelarz z zapamiętaniem sam kreśliłem i wykonywałem modele sylwetkowe... Jaka to była duma i frajda !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024