FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
15-04-20 10:13  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Cytuję:
"Śmigła
To się chyba nazywa wał napędowy śmigieł... tego elementu nie rozwarstwiamy!
Kąta 120 st między śmigłami do końca nie udało mi się zachować no ale odpowiednie ich umocowanie na wale niweluje defekt."

To co masz na myśli to nie śmigła, tylko łopaty. Ten samolot wyposażony był w jeden zespół napędowy składający się z jednego silnika i jednego śmigła.
Śmigło składa się z piasty i łopat. Trzech w tym przypadku.
Nie bardzo rozumiem Twoje stwierdzenie że odpowiednie umiejscowienie tych łopat na wale niweluje defekt.
Jak dla mnie niczego nie niweluje. Łopaty są przyklejone tak krzywo, że dla mnie jest to nie do przyjęcia i wygląda fatalnie.
Musisz coś z tym zrobić, bo zaniechaniem tego jednego detalu psujesz cały model.
Osobiście sugerowałbym Ci więcej pracy nad aspektem prawidłowej geometrii modelu zamiast np. zbędnego, jak dla mnie, oświetlenia diodowego.
Skrzydła też wyszły ci nie najlepiej. Są strasznie skręcone względem siebie.
Dobrze że wybrnąłeś chociaż z problemu z podwoziem.
Jeszcze raz powtórzę. Skup się na rzeczach ważnych dla modelu zamiast na niepotrzebnych udziwnieniach.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
15-04-20 10:18  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Dziękuje za zwrócenie uwagi. Śmiegiełko wiem... Nie mam kątomierza (aż wstyd się przyznawać) a na oko ciężko mi określić kat 120st między śmigłami... Może jest na to patent a może po prostu trzeba na oko montować śmigła do wała.
Z osłony jestem dość zadowolony. Nie wszystko udało mi się na styk zmontować ale też nie chciałem przesadzać z suchym pędzlem... Ten niebieski kolor nie do końca udało mi się odpowiednio dobrać, pomimo że program wskazywał różnice rzędu 1%... Zmieniłem apke na tel na color grab, który w sklepie Google jest darmowy i on pokazał już większe różnice 3-4%.

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
15-04-20 10:54  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
kari   

dw.wrzesinski, mam nadzieję, że po obejrzeniu filmików uda się ustawić łopaty pod kątem 120 st.
https://www.youtube.com/watch?v=Rnc-YOWertI
https://www.youtube.com/watch?v=zHqLTwXDV3c
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
15-04-20 11:19  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Na szybko...
laszlik częściowo się zgodzę.
Nie jestem fachowcem w kwestii aeronautki i lotnictwa ale wiem, że Ty tak (w jednej z Twoich pierwszych relacji wyczytałem), także poprawiaj i ucz.
No nie jest to już istotnie co miałem na myśli, w każdym razie rozstaw łopat został już poprawiony zanim podejrzałem link od kolegi kari.
Przyda się na zaś :)
Brak zachowania geometrii powodowany jest bardziej czasem załączonym trybem pośpiechu jak przy biegunce... :(
Bardzo szkoda, ale skręcenie skrzydeł zauważyłem już po oklejeniu szkieletu i choć próbowałem nie potrafiłem tego odkręcić.
Udziwnienia nie mają tu nic do rzeczy - te będą mi towarzyszyć do końca mojego żywota nie tylko w hobby.
Dzięki za opinię. Na pewno następny samolot wyjdzie lepiej.

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
15-04-20 11:24  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
Jarpen   

Montowanie segmentów osłony silnika na styk,to raczej nie jest dobry pomysł.Dlatego osłona wyszła trochę słabo. Lepiej to zrobić na paski łączące z ząbkami i od środka docisnąć np.kulką z łożyska. Można też trochę wyoblić ostatnie paski na gumce. Do skrzydeł raczej bym się nie przyczepił. Co do podskrzydłowych zbiorników paliwa to przeglądając fotki wczesnych Widlcatów nigdzie ich nie widziałem. Były montowane raczej w póżniejszych wersjach F4F-4 i FM-4.

 
16-04-20 01:05  Odp: [R/G] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Zapraszam do wglądu pierwszego postu :)

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024