FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-02-20 14:04  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Dlaczego pierwsze 2 posty zostały usunięte ?

Brawo panie moderatorze genialnego posunięcia !

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
09-02-20 15:19  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

dw.wrzesinski, najlepszym wg. mnie rozwiązaniem, jest zamknięcie zakończonej relacji linkiem do osobnego wątku z galerią ;-)
A na początku galerii umieszczenie linku do relacji. I już...
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
09-02-20 16:32  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Na rynku jest dostępna cyna o średnicy 0,25 i 0,5 mm - zobacz jak to wyglądało w mojej relacji:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=315786&t=312322

--
http://messer.cba.pl

 
09-02-20 18:30  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

kudłaty właśnie celowo by uniknąć rozdrabniania i chaosu chciałbym tego uniknąć ale nie... nie da się. Inny fortel mam na to.
messer ożesz Ty... i dla tej cyny zrobię ten silnik od nowa! Choć cena dość spora ale na spokojnie sobie to ogarnę w przyszłym miesiącu.

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
09-02-20 18:50  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nie jest taka droga, jedno opakowanie to 7 mb, mi wystarczyło na 1,5 silnika : https://allegro.pl/oferta/cyna-lutownicza-spoiwo-lutownicze-0-25mm-7mb-8601453850

 
09-02-20 19:11  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Tutaj owszem nie. Znalazłem ofertę 250 gram za 94 ,- i o tym wariancie myślałbym :)

--

Post zmieniony (09-02-20 19:19)

 
10-02-20 10:24  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cyna wcale nie musi mieć za dużej średnicy: https://allegro.pl/oferta/cyna-lutownicza-spoiwo-lutownicze-0-25mm-7mb-8601453850
może być też trochę grubsza: https://allegro.pl/oferta/cyna-z-topnikiem-0-38mm-100g-0-1kg-pb-olowiowa-6012340410

EDIT: O kurde, napisałem posta nie czytając drugiej strony wątku, a tu już pozamiatane...

--

Post zmieniony (10-02-20 10:26)

 
11-02-20 00:36  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kibicuję. Kleiłem Wildcata z MM, ale projekt ten sam więc może przydadzą ci się fotki z mojej relacji:

https://photos.app.goo.gl/NDQgca2Ha4S2SbRC8

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-02-20 16:49  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Koledzy mają rację , silnik do poprawki. a że jest i tak w całości pomalowany nie ma problemu by odtworzyć ze skanów .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-02-20 22:16  Odp: [R] Samolot myśliwski Grumman Wildcat / 1:33 / KA 1/98 / AH
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Witam,

lubię placki poka więcej informacji nt zdejmowanej pokrywy silnika...
kily9999 ojjj tak, piękne dzięki, tego mi było trzeba.

krótka aktualizacja postępów.
Tydzień prac to m.in.:
- wypełnienie luków podwozia w pierwszym segmencie. Trochę przy nim posiedziałem ale ostatecznie udało się wszystko uformować i wypełnić.
Drut musiałem ostro piłować i przycinać by móc schować przednią wręgę w segmencie.
Na drugim zdjęciu jest to widoczne, miejsce konstrukcji nośnej skrzydeł należy jeszcze lekko przeszlifować tak by wręga całkowicie schowała się w segmencie. Na ten moment wszystko pasowane na sucho. Czarną transparentną folię zakupiłem na allegro - folia do przyciemniania reflektorów pojazdów, zdecydowałem się również na żółć oraz zieleń, kiedyś się przyda.

Zacząłem pracę nad kolejnym segmentem, w którym znajduje się kabina pilota. Narazie dopasowałem obie wręgi a w przednim segmencie skromnie uplastyczniłem tablicę zegarów.


Ostatnia część prac to nieszczęsny silnik. Wykonany ponownie wg instrukcji Krystiana, jednak tym razem darowałem sobie w nim wiele elementów szkieletu, które mocno przedłużyłyby mi pracę a i tak nie wnoszą za wiele swoją obecnością.
Części te trzeba mocno szlifować by wszystko ze sobą spasować. Silnik malowany na szaro.
Zwoje wykonane z cyny 0.25mm za piękną radą messera (piona!), następnie lekko przetarte mieszanką farb: naturalny stalowy i czarny w stosunku 70:30.
Malowanie wg źródeł internetowych.
Jak na mój debiut i tak jestem zadowolony.



pozdrawiam.

--

Post zmieniony (17-02-20 22:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024