FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-02-20 12:42  [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Chciałbym zaprezentować kolejny model polskiego parowozu - OKl27 z wydawnictwa Answer z serii ADW Model.
Tym razem w skali 1:45. Jest to drugie wydanie tego modelu w technice druku cyfrowego. Postanowiłem model wykonać w standardzie, bez "nitowania". Jak to wyszło - proszę zobaczyć.
Model nie jest skończony w 100 %. Chciałem jeszcze dodać kilka drobnych elementów wyposażenia. Podstawka też nie jest docelowa, tylko robocza. Ale ponieważ miałem okazję skorzystać z "namiotu bezcieniowego" - zrobiłem sesję fotograficzną.













Pozdrawiam,
Zdzisław

--

Post zmieniony (05-02-20 12:47)

 
05-02-20 14:51  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Seweryn 

 

Baerdzo ładny model.

--
Seweryn

 
05-02-20 15:56  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,mój ulubiony typ parowozu,nie wiem dlaczego ale tak jest ,piękne wykonane cacko,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-02-20 18:03  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Wziął i po cichu, chyłkiem skończył!!! Brawo, jak zwykle modelarstwo najwyższych lotów :) teraz jeszcze musimy go… opić hahahaha!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-02-20 19:39  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Piękne wykonanie, podziwiam Twój warsztat. Model jak mała replika.
Zrobiłeś świetne zdjęcia, ten namiot bezcieniowy to jakaś handlowa rzecz? Doatkowo trzeba pare zrodeł swiatłą czy to jest w zestawie?

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
06-02-20 09:54  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Cieszę się, że model się podoba.
Marcin: Dlaczego nie ? Czekam, aż będziesz miał czas.
Varran: Namiot bezcieniowy składany o wymiarach 60x60x60 cm kupiony był w sklepie internetowym. Dwa boczne żródła światła (zwykłe lampy biurkowe) zakupione oddzielnie. Trzeba pamietać, że żarówki świetlówkowe muszą być specjalne dla fotografów o parametrze ok. 6000K. Zdjęcia Twoich ładnych modeli okrętów też są świetnie wykonane. Bez namiotu ?
Kupujac namiot do fotografowania podłużnych modeli okrętów trzeba pamiętać, że musi być większy, aby można było zmieniać pozycję fotografowanego modelu. Co będzie jak zrobisz model lotniskowca ?

Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (06-02-20 09:56)

 
06-02-20 15:59  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo, jak wykonałeś ten model. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-02-20 17:02  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Nie buduję modeli kolejowych ale zawsze je podziwiam.
Tak samo jest z Tobą i Twoja lokomotywą.
Piękna robota.
Gratuluję!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-02-20 18:20  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Kolejny ciekawy i ładnie wykonany czajnik gratulacje.
Szkoda że tak rzadko pojawiają się na forum modele kolejowe.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
06-02-20 18:39  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Dzięki za odpowiedź Zdzisław, możesz jeszcze podpowiedziec z czego są scianki tego namiotu? to jakiś cienki papier czy jakas tkanina delikatna? Swoje zdjęcia robie przy oknie swiatła dziennego, w innych warunkach wychodzi tak sobie. Myle o jakiejs taniej opcji z tym namiotem, lotniskowców na pewno nie planuje, mysle ze Liberty jest największym i wiecej tak duzych okretow nie bede robil.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
07-02-20 06:01  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To bardzo ładny model i parowóz. W Answerze kiedyś był zeszyt 1:45 co prawda ale ta lokomotywa plus 2 wagony. Jest to niestety nieosiągalne. Bardzo w każdym razie moim zdaniem przydałoby sie wznowienie. Nawet może być cyfrowe.

 
07-02-20 07:06  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

ABC - ten model to wznowienie modelu, o którym wspomniałeś. Co prawda bez wagonów, ale za to z poprawionymi błędami konstrukcyjnymi i kolorem zielonym.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-02-20 07:27  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Świetny standard tak rzadko spotykany wśród modeli kolejowych. Gratulacje.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
07-02-20 08:09  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to na samą lokomotywę jestem juz napalony. Ale niech jeszcze wznowią i same wagony w jednym zeszycie nawet bez lokomotywy.

 
07-02-20 23:47  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

ABC - ten wagon, ale pojedynczy można kupić w Modeliku. Wagon osobowy Bi-29.
Ten sam autor, lepsza kolorystyka.

Pozdrawiam
Zdzisław

 
08-02-20 07:56  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie chcę zaśmiecać galeri pytaniami ale moze słabo szukałem lecz znalazłem tylko wagony Cid. W zeszycie 1:25 były 2 sztuki, w 1:45 jest jedna sztuka ale to nie dramat. Lecz czy to teoretycznie mogło jezdzić w komplecie z Oki27. Bo co prawda lata produkcji się mniej wiecjej pokrywają ale kraje produkcji to już nie. No ale wiadomo że po 1945 to masa róznego taboru na polskich kolejach była. więc może jakiś ekspert kolejowy się zna .

 
10-02-20 07:05  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

ABC - mogły jeździć, jak najbardziej. Tego typu niemieckie (czy tam poniemieckie) wagony (zwane "Donnerbunsch") były u nas powszechne i śmigały na trasach lokalnych przez dzielne okaelki ciągniete. W modeliku jest ciut starsza odmiana Cid niż w starym Answerze, jednak to ta sama epoka. Śmiało zestaw oba, będzie cudny skład!


--

Post zmieniony (10-02-20 07:06)

 
14-02-20 11:37  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Chciałbym jeszcze coś rzec na temat nowego wydania modelu OKl27 Answera. Mam obydwa wydania, wiec mogę zabrać w tej sprawie głos.
- poprawiono błąd dotyczący złego położenia osi kół tocznych w blachownicach ostoi
- inna, moim zdaniem lepsza kolorystyka modelu (druk cyfrowy)
- lepszy karton niż w poprzednim wydaniu - mniej chropowaty

Minusem nowego wydania jest słabe i nierówne opracowanie graficzne nitów na modelu. Dziwię się, dlaczego nity na koszu węglowym są w miarę graficznie dobre, natomiast na zbiornikach wody, budce maszynisty, ostoi - to tylko graficzne kółeczka ? Proszę popatrzeć na zdjęcia.



Varran: Ścianki mojego namiotu bezcieniowego były wykonane z białego syntetycznego płótna, nieco grubszego niż w dawnych białych niegniotących się koszulach typu "non iron". Myślę, że taki materiał jest jeszcze aktualnie do kupienia.

Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (14-02-20 11:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024