FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-01-20 09:56  [G] PZL Sokół - GPM 81
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam,
Opracowanie wiekowe ale jak na tamte czasy był to wypasiony model. Między innymi elementy poszycia miały druk dwustronny co w tamtych czasach rzadko występowało. Model ten kleiłem drugi raz z pewnym sentymentem bo jako małolat gdzieś w latach 90 po ukazaniu się tego modelu zabrałem się za niego i przerósł ten model moje ówczesne umiejętności i poległem na nim już na etapie oklejania poszyciem. Model dość trudny i nie jest idealnie spasowany ale kleiło się go całkiem fajnie. Oszklenie gotowe prod. GPM.



--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
12-01-20 10:42  Odp: [G] PZL Sokół - GPM 81
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ty naprawdę żyjesz by kleić... Tempo przeokrutne. Mam wrażenie, że gdyby zabrakło modeli, byłbyś w stanie przykleić dywan do podłogi albo firanki do okien...

Jednak jak na taką ilość modeli, warsztat mógłby być lepszy. Prosty element jak koła dobrze to obrazuje. Ogólnie model fajny, ale niedociągnięcia widoczne. Zwolnij tempo, połóż na jakość. Sam zobaczysz, że Twoje modele zaczną robić się z przeciętnych, w spektakularne. A dużo Ci nie brakuje.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-01-20 08:10  Odp: [G] PZL Sokół - GPM 81
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Rzeczywiście kilka rzeczy mogłeś zrobić trochę dokładniej tak jak już wspomniane wcześniej koła. Łopaty wirnika również można było dużo lepiej zrobić te Twoje są płaski i niezbyt proste. I chyba zapomniałeś o odpowiednim balaście w nosie śmiglaka. To że model leciwy to nie zwalania ze starannego wykonania.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
13-01-20 15:54  Odp: [G] PZL Sokół - GPM 81
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Też się za niego wziąłem jak tylko wyszedł i jesteś lepszy niż ja - mnie się szkielet "skręcił". Teraz mam "zielone" wydanie,które sobie leżakuje w szufladzie (razem z Anakondom). Co do wykonania popieram przedmówców,ale i tak jest SŁODZIUTKI :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024