FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-01-20 14:46  [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Sopockie Warsztaty Lotnicze prezentują kolejny model - tym razem jest to włoska łódź latająca (myśliwiec) Macchi M.5 "Latający Smok".
Latał na nim sottotenente di vascello (por.mar.) Domenico "Pepuzzo" Arcidiacono (1895-1956) - dca 261.squadriglia Regia Marina bazującej niedaleko Wenecji.

Model malowany - poprawiono m.in.błędne malowanie dolnych powierzchni końców obu płatów i spodu kadłuba oraz napis na obu burtach kadłuba jak również dodano kilka szczegółów (wyposażenie kokpitu i inne) i dokonano paru poprawek konstrukcji samolotu.

"Morski Smok" dołączył do zwalczanego nad Adratykiem Lohnera LT1 "127" - austro-węgierskiej rozpoznawczo-bombowej łodzi latającej z K.u.K Seeflieger.

Serdecznie pozdrawiam,
Ryszard

 
11-01-20 15:22  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

12 na 10! Tak trzymać! Albo jak to Niemcy mawiają 08/15

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-01-20 15:59  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jest moc- Gratulacje !
Powstaje świetna kolekcja tematyczna - mam nadzieję, że będziesz temat kontynuował, mam na myśli lotnictwo"mokre" ; )

 
11-01-20 16:09  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Re-we-lacja! Podziwiam i napatrzeć się nie mogę.

 
11-01-20 18:47  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-01-20 20:09  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dziękuję za wpisy !
Halogen - odnośnie "mokrego" lotnictwa to "temat do przemyślenia" jak mawiał bohater pewnego radzieckiego serialu :-)
Pomijając wydane modele wodnosamolotów pływakowych to mamy dwie amfibie

ale wpierw Friedrich !

 
11-01-20 22:03  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny kolejny model!
Gratulacje!
Wypracowałeś swój styl budowy modeli, niepowtarzalny i rozpoznawalny!
Co do modeli branych pod uwagę w planach - widziałem oba sklejone i oba potrafią wyjść bardzo efektownie z doświadczonych rąk! A Ty to umiesz znakomicie!
Czekam na kolejny model!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-01-20 23:30  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wspaniały model, zbudowany z solidną podstawą wiedzy. Gratuluję i czekam na kolejną relację.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-01-20 08:09  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No to ja zacytuję bohatera serialu o którym wspominasz - to są świetne materiały do przemyślenia : ) Obydwie amfibie pięknie się wpasują w temat i go uzupełnią.
Batonus nie musisz czekać na kolejną relacje Ryszarda, bo ona już 3 dni temu na forum się rozpoczęła.

 
12-01-20 11:45  Odp: [G] Macchi M.5 - Włoska łódź latająca (Answer nr.5-6/2006 1 : 33)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Fantastyczna robota!
Swietnie to wygląda, zwłaszca w duecie.
Gratuluję!

PS. Nie myślałeś Ryszardzie o czymś większym? Taki albo taki byłby super. ;)
--

Post zmieniony (12-01-20 17:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024