FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-12-19 12:00  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przy tej skali żadna blacha burt nie powinna wystawać ponad inne, a jesli już, to tylko na 5/100 milimetra :-). Jeśli u Ciebie pasy burtowe wystają na 1 mm, to w realu musiałoby to być 40 centymetrów. Trochę za dużo.

Ciekaw jestem, jak Ci pójdzie z bardzo wymagającą nadbudówką.

Pomysł z otwartą furtą burtową i widocznymi w niej marynarzami fantastyczny. Gratuluję pomysłowości!

 
11-12-19 13:20  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
kryzam78 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

masz rację Akra z tymi pasami, ale to taki kompromis, by uatrakcyjnić, uplastycznić model. W sumie to w tej skali to olinowania też by praktycznie widać nie było gdyby trzymać się przeliczenia grubości :). Pasy nie wystają na milimetr, to troszkę grubsza kartka do drukowania ale efekt końcowy (zaoblenie krawędzi) tak wyglada. Nadbudówki to bedzie mega wyzwanie, póki co jeszcze się trudze nad drobiazgami na dziobie. Może jak będzie trochę wolnego czasu, to uda mi się do świąt pierwszą nadbudówkę polepić, z tym że tu będzie po troszku wnętrz robione, co niewątpliwie wydłuży czas. Pozdrawiam :)

--
Człowiek z Kartonu

 
11-12-19 21:31  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mało widowni masz Przyjacielu, szkoda... Ale model fajny, kiedyś chciałem zmierzyć się z 400, ale póki co to tylko plany. Ale widać że warto. Może kiedyś...

--
54323031

 
11-12-19 22:17  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Widownia jest, tylko trudno jej się wstrzelić z komentarzem skoro posty autora lecą seriami, z częstotliwością jeden co kilka minut :-)

Mi bardzo podoba się Twoja praca.
Tym bardziej, że szykuje mi się starcie z 1:400.

Zaglądam regularnie.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
12-12-19 01:23  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
kryzam78 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Seryjnie to tylko na samym początku było, jak dodawałem zdjęcia tego, co już ulepiłem 😃. Teraz już leci w czasie rzeczywistym wiec będą się pojawiać niestety rzadziej.

--
Człowiek z Kartonu

 
12-12-19 01:26  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
kryzam78 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dziś doszly polery i osłony bulajów. Czas się skonczył reszta jak tylko znów go będę miał. Cieszę się, że mam grono obserwujących, to mnie motywuje do dalszej pracy.

--
Człowiek z Kartonu

 
12-12-19 01:32  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
kryzam78 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 



--
Człowiek z Kartonu

 
12-12-19 01:34  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
kryzam78 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 



--
Człowiek z Kartonu

 
12-12-19 01:37  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
kryzam78 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 



--
Człowiek z Kartonu

 
12-12-19 01:41  Odp: (R) Wilhelm Gustlof - wycieczkowiec JSC 1:400
kryzam78 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 



Tu widać te osłony bulajów. Teraz w kolejnosci czeka mnie zrobienie hamulców łańcuchow i rozprawa z okienkami promenady dziobowej.

--
Człowiek z Kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024