FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
23-11-19 14:38  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Przemek, te ryfle na zdjęciu to chyba modyfikacja "muzealna" . Z takim układem ryfli nie spotkałem się na żadnym zdjęciu archiwalnym. Kratka w układzie rombów czy ryfle w kształcie nitów to chyba reguła. Inny układ to raczej na okrętach np na Wichrze czy japońcach.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-11-19 14:49  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jhradca - Zgadza się, same płyty ryflowane są stworzone przy renowacji od podstaw z przypadkowej płyty ;)

Post zmieniony (23-11-19 21:01)

 
07-12-19 16:48  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajnie, że jakaś dyskusja się toczy, zarówno dotycząca modelu, jak i tematów związanych - dzięki, że jesteście.
Prace nieco zwolniły, trochę spowodowane to było koniecznością wykonania jakichś 1500 nitów na nadbudówce. Nie, żebym nie lubił takiej dłubaniny, ale jednak mnie trochę znużyła. Co do samego modelu. To co widać kleiło się w porządku (nie oceniam tu merytoryczności), uwagę mam jednak do instrukcji, jakoś mi ich mało. A tak już poza opracowaniem, to stwierdzam, że jest to chyba najsłabiej udokumentowany pojazd jaki kleiłem.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-12-19 20:27  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Demon, narobiłeś się z tymi nitami co należy docenić. Jednak gwoli prawdy są za duże. Tak na oko to dwukrotnie w stosunku do rzeczywistej. Jak na moje oko są większe niż 0,4 mm. Daj znać jak masz jakąś wątpliwość może znajdę coś w monografiach i zdjęciach.
--

Post zmieniony (08-12-19 15:06)

 
06-01-20 17:33  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zgadza się, nity są większe od 0,4 mm...takich to bym nawet nie widział, więc nie wykonałbym ich w ogóle.
Minął miesiąc, szmat czasu. Z jednej strony klejenie nie posunęło się za bardzo do przodu, z drugiej na warsztacie było zawieszenie i jest niemal ukończone, więc to sporo. Ten etap był nie lada wyzwaniem, przez to, że opracowanie jest mocno uproszczone, wprowadziłem trochę przeróbek. A więc po kolei.
Koła napędowe przedstawiają to co zawiera wycinanka, uzupełnione o łby śrub.
Koła podtrzymujące mają zmodyfikowane części czołowe.
Koła nośne…tutaj tak naprawdę przeróbce uległo wszystko.
Koła napinające, podobnie jak nośne. Tutaj konieczne było dodanie ramienia mechanizmu napinającego, ponieważ nie było go w ogóle.
Resory w modelu są opracowane w dwóch wersjach, płaskiej do podklejenia, albo z pojedynczych piór – tą wersję wybrałem dodając klamry spinające oraz modyfikując węższy koniec pod montaż kół nośnych.
Wahacze zostały zmodyfikowane lekko w zakresie kształtu i dodatkowych elementów. Tutaj ważna uwaga. Patrząc z boku pojazdu widzimy 4 wahacze, tak naprawdę jest ich dwa razy więcej – są podwójne, łączą je jedynie koła. Wycinanka natomiast zawiera części do wykonania jedynie czterech sztuk.
Po złożeniu poszczególnych podzespołów wahaczy, zamontowałem je na osiach przechodzących przez cały kadłub, w celu wzmocnienia ich. Są w pełni ruchome…ale na etapie montażu gąsienic chyba je zamontuję na stałe.
Istotna uwaga nr 2. Rysunki montażowe zawieszenia oraz rysunek z rzutem bocznym całości zawiera błąd dotyczący kierunku montażu wahaczy tylnych – są odwrotnie. Co ciekawe, rysunek na okładce jest prawidłowy.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
08-01-20 16:30  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jeden z trudniejszych etapów masz już za sobą ;-)

Czekam na kolejną aktualizację życząc powodzenia oraz mniej przeszkód na drodze :-)

 
13-01-20 20:57  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzisiaj prezentuję ważny krok – gąsienice. Lasery z GPM. Nie ma za bardzo co pisać o klejeniu, po prostu jak lasery. Ich jakość bardzo dobra, ładnie docięte, a przy tym bardzo delikatne przez konstrukcję, co ułatwiało układanie na kołach. Uwaga jedna, ale istotna. Lasery są przygotowane na wzór gąsienic z opracowania, a wychodzi na to, że te są za wąskie. Aby zęby objęły koła nośne i napinające musiały być zamontowane szerzej niż powinny być i częściowo zachodzić na otwory w ogniwach. Dla porównania te, które są w opracowaniach panzer I z Hobby-Model są prawidłowe.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-01-20 13:52  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Ja mam te z Answera zobaczymy jak to będzie się układać. Z tego co pamiętam we Flakpanzer I też był z tym problem.

Trzymam kciuki
Pozdrawiam

 
14-01-20 15:14  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Akurat te gąsienice wyglądają słabo.
Mówię oczywiście o samym produkcie - płaskim i nieciekawym. A przecież gąsienice drobnoogniwkowe mogą naprawdę świetnie się prezentować. Sztuczne światło też za bardzo nie pomaga w ocenie, bo kolory są jakieś dziwne:-)
Ale model wygląda dobrze. Szpetny oczywiście jest jak każdy GEKOn, ale w tym właśnie jego urok:-)
Czekam na uzbrojenie.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-01-20 13:59  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Już wiem, co mi nie pasowało w tych gąsienicach - gdzie są ostrogi bracie Demonie?

Dzisiaj aktualizację swojej relacji wstawił el_paw i dotarło do mnie, czego brakuje.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024