FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
21-01-20 07:47  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Eeee.… ale te gąsienice nie mają ostróg. Są płaskie w odbiorze...bo takie są, ale nie przez brak ostróg, tylko przez brak charakterystycznego dla tych ogniw wyprofilowania "w półksiężyc". Można i teraz to widzę, pokusić się o uzupełnienie w węższej części ogniw uwypuklenia ostrego ich końca.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
21-01-20 10:25  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wiadomo, że to nie są ostrogi jak w Tygrysie, czy innym ciężkim, brzydkim czołgu:-)

Ale...



Coś tam jednak było - skrót myślowy po prostu. Nie były to poprzeczki na całą szerokość, ale widać bardzo dobrze na zdjęciu, o co mi chodzi:-)
Właśnie dlatego powinieneś wrócić do jedynie słusznej koncepcji budowy gąsienic z pojedynczych ogniw - umiesz:-)
W małych, drobnoogniwkowych gąsienicach plaskatość zestawów ciętych laserowo niestety widać najbardziej.

Ale nie czepiam się, czekam dalej na uzbrojenie w Twoim wykonaniu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-01-20 10:48  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No i wychodzi na to, że się na uzbrojenie nie doczekasz...umiesz, umiesz...nie trzeba było podpuszczać ;) Całkowicie pojedyńczych ogniw nie zrobię - robiłem raz w Maultierze i mi wystarczy, ale coś na te zakończenia ogniw postaram się wymyślić - chociaż w tych miejscach gdzie najbardziej widać, całkiem gąsienic nie dam rady już zdjąć, są przyklejone. Inna sprawa, że mi się nic, a nic te nie podobają :P

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
21-01-20 11:11  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Rewanżuję się za cenne uwagi podczas mojej relacji przy budowie T-50... ileż mi ćwieków zabiłeś w temacie gąsienic. Chciałem się odwdzięczyć:-)

Sam jednak widzisz, że za ładne to to nie jest, a w Maultierze były takie ", ładne, amerykanskie":-)
Nie teraz, to w następnym projekcie:-)

Na działo się doczekam w końcu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-03-20 21:58  Odp: [R] Sturmpanzer I Bison Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Od ostatniej aktualizacji minęło sporo czasu. Niby coś kleiłem, ale bardziej skupiałem się na czytaniu. Wciągnąłem się w serię „Pan zimowego ogrodu” Jarosława Grzędowicza oraz trylogię czasu żelaza Angusa Watsona i przerobiłem jakieś 5000 stron. Poza tym My Dying Bride wydali nową płytę…
W zasadzie model jest już skończony…skończyły mi się jednak suche pastele i nie mam go jak pobrudzić, a aktualna sytuacja nie skazuje na to abym w najbliższym czasie wszedł w posiadanie nowych. Zanim jednak przejdziemy do galerii końcowej, prezentuję jeszcze kilkazdjęć z budowy. Kilka z budowy podstawy działa jest istotnych z punktu widzenia potencjalnych budujących ten model. W relacji kolega el_paw zwracał uwagę, że przerabiał osłonę stanowiska kierowcy poprzez jego obniżenie w tylnej części. Ja nie uwzględniłem tej zmiany na etapie budowy i musiałem jakoś dostosować łoże do zastanych wymiarów. Wprowadziłem tutaj zmianę polegającą na wycięciu fragmentu osi w wymiarze umożliwiającym prawidłowy montaż. Pokazany jest również sposób budowy zasobników amunicyjnych.





Zapraszam do galerii prawie gotowego modelu, gdyż jak wspomniałem na początku tego wpisu, skończyły mi się materiały. Myślę, że zdecydowanie lepiej będzie wyglądał odpowiednio przybrudzony. Sam model jest nieco uproszczony, starałem się jednak wzbogacić go nieco. Jak widać da się go skleić w standardzie. Uważam, że podstawową jego wadą jest brak rysunków montażowych. Nie raz i nie dwa musiałem główkować w jaki sposób skleić dany element i gdzie przykleić daną część, jednak z efektu końcowego jestem zadowolony.






--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-03-20 22:08  Odp: [R/G] Sturmpanzer I Bison Answer
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Model wyszedł na prawdę świetnie. Jestem pełen podziwu, że efekt końcowy jest taki dobry tym bardziej, że oryginalna wycinanka wcale niczego nie ułatwia :)

 
14-03-20 22:27  Odp: [R/G] Sturmpanzer I Bison Answer
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Boże Święty, ale on brzydki. Jest taki brzydki o brzydszy byłoby trudno.

--
serwusik

 
15-03-20 12:09  Odp: [R/G] Sturmpanzer I Bison Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Szacun za pozostawienie modelu w standardzie. Model wyszedł bardzo dobrze mimo słabości wycinanki. W zasadzie tylko kolor retuszu (to można by jeszcze trochę poprawić) mógłby być nieco lepszy. Pomysł na kosze świetny. Napewno skorzystam.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
15-03-20 12:37  Odp: [R/G] Sturmpanzer I Bison Answer
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Gratuluję ukończenia modelu w standardzie , a co do retuszu . Buduję Flakpanzera z tego wydawnictwa i sam mam problem z doborem odpowiedniego odcienia szarości do retuszu .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
15-03-20 16:08  Odp: [R/G] Sturmpanzer I Bison Answer
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Fajny standard - jak zwykle i Ciebie.

Podobają mi się te sznurkowe cosie na błotnikach.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024