FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
04-01-20 23:46  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No dobra, faktycznie trochę skrewiłem, pomyślę, co da się zrobić.

 
06-01-20 01:09  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Operacja dentystyczna zakończona, pacjent czuje się dobrze. Środkowe zęby wyrwane i wstawione na nowo.
Przy okazji zamalowałem czarne końcówki luf, zostawiając tylko czarne wnętrza.
Do zrobienia jeszcze drobne poprawki w retuszu.

Podoba mi się. :)



Do kolejnego! :)

 
24-03-20 18:58  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hejka,

coś ostatnio mimo kwarantanny nie mam za dużo czasu na klejenie, ale coś tam dziergam. Wydziergałem dźwigi. Zachciało mi się robić obrotowe i trochę się namęczyłem. Użyłem części wycinanych laserowo. To w zasadzie pierwsze doświadczenia z takimi częściami (na razie tylko katapultę skleiłem, ale była prosta). Wyszło jak wyszło, jak na początek jest w miarę OK.

Pierwsze niedopatrzenie - nie pojechałem caponem po laserówkach i przy malowaniu farbami części zaczęły się dość mocno krzywić. Da się ogarnąć, ale na drugi raz będę pamiętał.
Po drugie - nie wiem jak przymierzałem części ramienia dźwigu przed sklejeniem (bo zastanawiałem się nad tym!) ale boczne części ramienia wkleiłem między górną część i dolną część, a powinno być na odwrót: górna i dolna część powinny wejść między boczne. Hmm... No trudno.
Mechanizm obrotowy zrobiłem podobnie jak w wieżach artylerii - na krążkach. Musiałem zmodyfikować nieco podstawę i jest trochę grubsza niż w oryginale - oryginalnie miała się składać z dwóch krążków sklejonych ze sobą. Mechanizm wymusił przynajmniej trzy krążki (jeden przymocowany do podstawy i dwa - obejmujące go - do dźwigu); w praktyce wyszło jeszcze więcej, i podstawa jest ze dwa razy grubsza. Nie przeszkadza mi to.

Malowanie pewnie też mogło by być lepsze, mam wrażenie, że farba była ciut za gęsta. Może to też urok zdjęć, bo na żywca wygląda to - jak zwykle - lepiej. :)
Nierówny odcień (różny na bliższym i dalszym dźwigu) to kwestia lampy aparatu, kolor bliższego dźwigu wydaje się być inny, w rzeczywistości to ten sam kolor.

Poprawiłem kapy kominów i pociągnąłem je matem, bo poprzednio użyłem farby błyszczącej.

No i tyle na razie, załączam kilka zdjęć.



Pozdrawiam wiosennie.

--

 
25-03-20 09:05  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
Tomek 

 - 2

Super to wygląda. Dla mnie kolor retuszu jest zawsze ogromnym wyzwaniem, więc podziwiam za to co widzę!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024