FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-11-19 20:08  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dziękuję za dobre słowa. :)

Kolejną rzeczą jaką zrobiłem są wyrzutnie torped. Pomyślałem, że niedużym nakładem pracy można sprawić, aby się obracały.

W podstawę wyrzutni wmontowałem gwóźdź, którego łepek zeszlifowałem tak, aby schował się od spodu w środkową wyrzutnię. Gwóźdź przechodzi przez pokład, a od spodu modelu zablokowałem go nasunąwszy nań kawałek wkładu od długopisu - całość siedzi na tyle ciasno, że wszystko jest stabilne i nie ma luzów, ale spokojnie daje się obracać.

Wyrzutnie od spodu pomalowałem Pactrą - kolor nawet udało mi się trafić dość dobry, nie lubię mieszać.

Wyszło moim zdaniem fajnie, jestem z tego bardzo zadowolony. :)



Do kolejnego! :)

 
27-11-19 00:26  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hej,

ostatnio czasu troszkę mniej, ale coś się dzieje, nie ma, że nic.

Uczyłem się jak zaginać "pudełka" techniką "wybierania bruzdy" (naciąć od wewnątrz dwie linie w miejscu zgięcia i wybrać warstewkę kartonu). Jest nadzieja, że się nauczę, jestem dość zadowolony z rezultatów, choć jeszcze jest pole do pracy. :)

Zabrałem się za nadbudówkę dziobową.

Postanowiłem przenieść dwie sklejki, żeby schować ścianę pod pokładem nadbudówki (zdjęcie 1). Części 58 i 59 są chyba 1 mm za niskie (zdjęcie 2).



Z całości jestem zadowolony, choć są rzeczy nad którymi trzeba popracować. W paru miejscach troszkę wyszedł klej, zdarzyło mi się też lekko pobrudzić część farbą. Mam zamiar dołożyć relingi, więc część rzeczy się ukryje, poza tym zdjęcia strasznie wyciągają szczegóły ledwo widoczne gołym okiem - generalnie myślę, że jest OK.
Zastanawiam się tylko nad najlepszym momentem do dokładania relingów.

Nic to, zapraszam do oglądania.



--

 
08-12-19 00:44  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hejo,

nieduża aktualizacja. :)

Doszedł falochron na dziobie, katapulta (z zestawu części wycinanych laserowo, malowałem), platformy na nadbudówce dziobowej, pokład na rufie, parę nadbudówek na nim i platformy dział 102 mm. Barbety dział 152 mm nie są jeszcze przyklejone - wsadziłem je tylko, żeby chronić "ostre" końce pokładów.

Generalnie jestem zadowolony, choć gdzieniegdzie troszkę wylazł klej, gdzieniegdzie deczko pacnąłem retuszem. Katapulta troszkę się "zjechała" dołem i nie jest prostopadłościanem, ale chyba nie będę jej już poprawiał, zobaczę. Na zdjęciach zobaczyłem, że jedna nadbudówka na rufie jest troszkę krzywo przyklejona i ciuteczkę wystaje spod niej biały placek. Hmmm...
Za to sklejanie pudełek idzie mi coraz lepiej - wydrapywanie "rowka" od tyłu jest całkiem spoko i nie zajmuje ogromu czasu - a tego się obawiałem. :)

Pozdrawiam i do następnego! :)



--

 
08-12-19 09:30  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Świetnie to wszystko wygląda. Powstaje tu piękny model.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-12-19 00:06  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

EHLO,

przy modelu coś się cały czas dzieje, więc aktualizuję wątek.

Najpierw wpadka. :) - cuś schrzaniłem, albo co, ale stanowisko dowodzenia nie wypełniło całej luki przeznaczonej na niego.



Troszki qpa. :( Próbowałem wstawić takie wąskie pionowe paski, ale nie wychodziło mi to ładnie. Postanowiłem więc uciąć wystającą część dolną stanowiska i dokleić ją osobno. Wyciąłem ją na nowo powiększoną z dodatkowymi bocznymi paskami, których górna część i tak niknie pod barierką. Pomysł chyba niezły, wykonanie średnie, umiarkowanie jestem zadowolony. Na zdjęciach wygląda gorzej niż jest w rzeczywistości, ale może pokuszę się jeszce o jakiś retusz, albo co, żeby przymaskować to poziome cięcie. Jest jak jest, tragedii chyba nie ma.



Poza tym doszło trochę pokładówek i kominy. Męczą mnie okapy - okap komina dziobowego jest troszkę za mało wypukły, a rufowego za bardzo. :| Może jeszcze coś z tym zrobię (przynajmniej z jednym, żeby były identyczne).



Następne chyba zrobię działa baterii głównej.
Do zobaczenia niebawem. :)

Uściski jak pociski.

--

 
29-12-19 10:41  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Fajnie to wszystko wygląda i fajnie prowadzisz relację. Mam propozycję co do wykańczania łączeń "na styk", chodzi mi o stykające się krawędzie tej wstawki, dolnej części stanowiska dowodzenia z krawędziami luki na nie. Jeżeli kleisz BCG to przesmaruj delikatnie klejem krawędzie, już po przyklejeniu, od zewnątrz i wygładź jakimś gładkim, zaokrąglonym przyrządem (ja używam do tego kulek o różnych średnicach z uchwytami). Krawędzie ładnie się zlicują i ładnie wygładzisz te "postrzępienia". Przy dobrym retuszu (a często nawet bez niego) połączenia staje się bardzo mało widoczne...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-12-19 11:58  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki bardzo za radę, do tej pory nie robiłem nic z BCG, muszę spróbować tego, co piszesz. Teraz kleję UHU uniwersalnym.
Średnio w ogóle się orientuję w kwestii kleju BCG, jaki, gdzie i co kupić. :( - muszę poczytać, mam wrażenie, że jest łatwo dostępny, a ja nie ogarniam. :)

Post zmieniony (29-12-19 11:58)

 
04-01-20 20:29  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzień dobry w Nowym Roku,

Działa baterii głównej.
Zrobiłem je obrotowe - łatwa sprawa, kółko z wyciętym środkiem wklejone w barbetę, na nim kółko obrotowe sklejone za pomocą wyciętego środka z kartonikiem po drugiej stronie kółka. Pewnie nie bardzo zrozumiale napisałem, ale zdjęcia mam nadzieję pomogą:



Trochę wygląda jakby projektant szedł w tym kierunku, bo nie widzę po co innego trzeba wycinać środek z kółka wklejanego w barbetę, ale w instrukcji cisza.

Lufy mam kupione z GPM, troszkę różnią się od szablonów w instrukcji (instrukcja podaje, że środkowa lufa w każdej wieży, była krótsza), ale nie robię modelu super realistycznego, więc dałem komplet z GPM. Przykleiłem je też lekko uniesione, bo tak mi się podobało. :) Generalnie jestem zadowolony, oczywiście widzę, gdzie mogło być lepiej - będzie nauka na przyszłe modele. Tak to wygląda teraz:



Zdjęcia wszystko wyłapią - dopiero teraz widzę, gdzie jeszcze trzeba poprawić retusz i w ogóle. Zastanawiam się też i chyba zamaluję te czarne końcówki luf, wnętrza będą czarne.

Załączam serdeczności noworoczne.

--

Post zmieniony (04-01-20 20:40)

 
04-01-20 21:04  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Otóż, środkowe działo nie było krótsze, tylko zamontowane trochę głębiej w wieży.

--
Małe jest piękne!!!!

 
04-01-20 23:26  Odp: [R] Sheffield, JSC nr 1, 1:400
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Uuuu jak jest już za późno to spoko, a to środkowe cofnięte działo jest tak charakterystyczne dla tych krążowników :( ....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024