FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
11-01-20 11:33  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Rozumiem, ze koła nasączałeś superglutem a potem formowałeś przez szlifowanie na wiertarce/wkrętarce. Czym szlifowałeś ? papier ścierny, pilnik ? Na zdjęciu widać, zę trzpień wkrętarki jest zamocowany do koła. Jak to zrobiłeś i jak się tego koła pozbyłeś ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
11-01-20 13:02  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
Seweryn 

 

Zrób jedno i powielimy w żywicy.

--
Seweryn

 
11-01-20 21:48  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Norvik – tak koła są nasączone i szlifowane na wiertarce przy pomocy takich przyrządów.
To małe, to zwykły wsad do małych szlifierek, akurat pasował. To drugie używałem głownie do szlifowania kół Parowozu.
Jak widać po drobnej przeróbce można to też do innych kół wykorzystać.



Do szlifowania używam różnych papierów ściernych.
Zrobiłem zdjęcie z tych, które najczęściej używam.



Seweryn – dobry pomysł, i bądźmy sobie szczerzy, gdyby nie Internet, to większość z nas pokusiła by się o takie ułatwienie.

Pozdrawiam
Adrian

--
Moje Modele:
http://adrianmodellbau.blogspot.com

 
27-02-20 21:52  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam.
Skończyłem dzisiaj wreszcie koła.
Nie jestem w stu procentach zadowolony z bieżników, ale cóż tak to już zostawię.



















Pozdrawiam
Adrian

--
Moje Modele:
http://adrianmodellbau.blogspot.com

 
28-02-20 07:02  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Masz kunszt w rękach. Super wyszły Ci te koła. Przed malowaniem zalewałeś czymś opony?

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
28-02-20 11:34  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Felgi genialne!
Natomiast opony i bieżnik jakby zalane czymś, albo zbyt mało uwydatnione.
Na razie wyglądają jak plastikowy odlew.
Całość już robi wrażenie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-02-20 11:35  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Dzięki Rzeznik.
Przed malowaniem nasączyłem kola klejem cyjanoakrylowym, i położyłem delikatny podkład.
To, że bieżniki były dosyć płytko grawerowane, stało się to czego od razu się obawiałem.
Dosyć mocno się zalały i wyglądają jak mocno zużyte. A miały to być opony terenowe.
Gdybym posiadał wycinarkę Laserowa, to zrobił bym to inaczej, a tak jest jak jest.

Pozdrawiam
Adrian

--
Moje Modele:
http://adrianmodellbau.blogspot.com

 
28-02-20 13:33  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Mógłbyś przybliżyć bardziej swoją technikę podkładu?
Napisałeś że zrobiłeś to delikatnie a widać dobrze wypełnione zagłębienia. Dobrze i równo co ważne.
Jak uzyskujesz taki efekt, czego używasz?
Boki opony wyglądają znakomicie a gdybyś lekko zeszlifował bieżnik w części roboczej czyli tej stykającej się z podłożem to byłby moim zdaniem ideał.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-02-20 20:38  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam Was.
Podczas nasączania bieżników klejem zauważyłem, że klej nie wciąga się dobrze w papier.
Spowodowane było to chyba faktem, że już wcześniej nasączyłem krążki kół przed szlifowaniem.
Nadmiar przysychającej Kropelki ciężko jest usunąć, i to spowodowało ten efekt zalewania.
Przed lakierowaniem czarnym kolorem, położyłem jeszcze warstwę podkładu samochodowego w sprayu, żeby zobaczyć, gdzie są ewentualne niedociągnięcia i takowe ewentualnie usunąć.
Wtedy już zauważyłem, że bieżniki będą za płytkie i za bardzo zalane. Na tym etapie nie mogłem właściwie nic więcej zmienić.
Nawet gdybym chciał zrobić wszystko od nowa, to i tak musiał bym znowu użyć części laserowych Orlika, i chyba dużo lepiej by nie było.
Wydaje mi się, że przy takich specyficznych oponach jak te, mógłby Orlik trochę lepiej opracować części wycinane Laserowo.
Tych bocznych bieżników w ogóle nie ma, musiałem sam coś kombinować, a bez nich było by jeszcze dużo gorzej.
Naprawdę nie chce zwalać winy na Wydawnictwo, bo i z mojej strony nie zostało wszystko zrobione poprawnie.
Ale można było wyciąć coś w stylu bieżników które miałem do Kraza 255B, i wtedy efekt był by na pewno dużo lepszy.



Na razie nie będę nic zmieniał, jak farba dobrze wyschnie, to pobawię się jeszcze trochę pigmentami.
Morze uda mi się jeszcze coś podpicować.

Pozdrawiam
Adrian

--
Moje Modele:
http://adrianmodellbau.blogspot.com

 
01-03-20 08:58  Odp: [R] Uaz 469b 1:25 / Orlik
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Te koła wyglądają jak nie z kartonu. Bardzo mi się to podoba.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024