FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-09-20 18:30  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Waskesiu ma już uzbrojenie.

2 działa 102mm i 4 pojedyncze Oerlikony skleiłem bez wartych odnotowania problemów mimo ich dość sporej szczegółowości.



Hedgehoga nieco uprościłem. Trochę niewidocznych elementów pominąłem, trochę zastąpiłem innymi materiałami. Pociski są toczone z metalu, można je kupić u wydawcy.



A potem zrobiłem 118 bomb głębinowych (w tym 8 zapasowych), każda z 4 części. Brakowało 12 sztuk części "d", ale to koło o średnich ~1,4mm, więc z samodzielnym dorobieniem nie miałem problemów. Za to części b i c jest dwa razy za dużo. Na zdjęciu pokazuję ile ich zostało.



Ostatnim krokiem było zrobienie miotaczy, ramp i magazynów bomb głębinowych. Poszło to dość sprawnie ponieważ sporo ich elementów znajduje się na blaszce fototrawionej. Z ich sklejaniem raczej nie było problemów, jedynie wgłębienia w częściach 165a i b wyszły mi za wąskie i musiałem je powiększyć, a kilka różnych części dociąć lub przyszlifować



Wszystko to przykleiłem do pokładu. Na 2 zdjęciach widać, że bomby leżą krzywo w magazynach przy miotaczach - już to poprawiłem.



Jestem już na ostatniej prostej. Zostały łodzie z żurawikami, maszt, olinowanie i trochę drobnicy tu i tam. Niedawno stuknął też rok budowy. A miałem nadzieję, że się w max 9 miesięcy wyrobię :)

Post zmieniony (28-09-20 18:30)

 
28-09-20 19:01  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Aleś się nadłubał. Wygląda doskonale.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
29-09-20 10:12  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Szacun za te bomby głębinowe. Fajnie to wygląda, jednak często się zastanawiam jaki ma sens robienie zdjęć aż z takim zbliżeniem gdzie pyłki kurzu zaczynają wyglądać jak jakieś okropne bugi.

 
29-09-20 12:09  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dla mnie zdjęcia w sam raz! Przynajmniej okularów nie trzeba zakładać :-)
Zwłaszcza, że wszystko wygląda równo i czyściutko!

--
pzdr
Kemot

 
30-09-20 21:53  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki chłopaki :)
Zdjęcia staram się robić z dość małej odległości, żeby pokazać jak najwięcej, choć jak Wiesław_ zauważył, czasem w takich zdjęciach jednym z istotnych bohaterów staje się kurz i inne farfocle.

 
03-10-20 19:54  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kontynuacja i zdjęcia kapitalne!
Bardzo ładna robota.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
09-10-20 21:54  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
piotr d   

Dręczenia modelarzy ciąg dalszy:

Nie wszystkie bomby głębinowe były wyposażone w balast (cz. "d"). Na okręcie o normalnej salwie 10 b.g., przednia para miotaczy i lewa zrzutnia była przeznaczona dla bomb ciężkich, tylna para miotaczy i prawa zrzutnia dla lekkich. Nie było przeszkód aby pomalować b.g. na czarno, ale nie było też istotnego powodu by to robić. Bojowe pociski "jeża" nie były czarne.

Tratwy Carleya przechodziły w czasie wojny istotne zmiany. Zamiast typowego gretingu, wprowadzono 'greting podwójny', którego większość zajmowała cienka skrzynia z pokrywami umożliwiającymi dostęp z obu stron tratwy, greting, jeśli był, pozostał tylko na obwodzie. Zapasy zastąpiono pojemnikami przystosowanymi do umieszczenia wewnątrz podwójnego gretingu. Wiosła należało mocować po bokach. Tratwy powinny otrzymać dodatkowe pętle z liny jako uchwyty, oraz dwie drabinki sznurowe ułatwiające wchodzenie.

Powyższe zmiany wprowadzono w ciągu 1942 r. O ile proces modernizacji starszych egzemplarzy nie wszędzie był szybki, okręt RCN pod koniec wojny powinien mieć tratwy nowego standardu.

 
10-10-20 09:08  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Osobiście uważam, że zdjęcia na dużym zoomie są o wiele ciekawsze, model wtedy nie wybacza błędów i każda najmniejsza nierówność, szpara, czy krzywizna urastają do rangi babola: ]. Z odległości 2m każdy model wygląda świetnie, nawet jeśli jest tylko średnio udaną próbą początkującego adepta papierowych konstrukcji: ]
Co do kurzu, to najskuteczniejszą metodą jest niedopuszczenie do osadzania się, szafka, pudełko, cokolwiek. Ja swoje podczas budowy cały czas trzymam pod folią, a jedynie do pracy wyjmuje.

 
10-10-20 21:45  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

piotr d:
Póki się dowiaduję nowych rzeczy możesz mnie dręczyć :P Nie wiedziałem o tym co piszesz i już raczej nie będę w stanie nic zmienić w modelu.
Kojarzę sposób użytkowania b.g. przez okręty o salwach 5 b.g. To co piszesz ma sens - używając lżejszych i cięższych b.g. można objąć większy zakres głębokości jedną salwą, albo nawet zrobić kanapkę z u-boota i b.g. Czy możesz podać jakieś źródła z których korzystasz? Czytałem parę książek o konwojach i działaniach eskortowych ale o tym co tu napisałeś chyba do tej pory w ogóle nie słyszałem a z chęcią dowiedziałbym się więcej.
Napisałeś też, że pociski do Hedgehoga nie były czarne. W takim razie jakiego koloru były? Jasnoszare? Ciemnoszare?
Model przedstawia okręt na połowę 1943, tuż po wprowadzeniu do służby, więc mógł mieć modyfikacje tratw. Opieram się tutaj tylko na wycinance. Czy masz może (lub wiesz gdzie znaleźć) schematy lub zdjęcia takich zmodyfikowanych tratw? Nie wszystkie elementy twojego opisu potrafię sobie wyobrazić.

Karas:
Ja obecnie staram się już na początku budowy modelu (zazwyczaj na etapie oklejania kadłuba) zmierzyć potrzebne wymiary i zamówić gablotę. Tak jak ty wyjmuję model tylko do pracy.

Post zmieniony (10-10-20 23:03)

 
11-10-20 21:17  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Na okretach kanadyjskich przynajmniej pociski hedgehoga byly jak najbardziej czarne.Tratwy byly wczesnego typu bo model jest na poczatek sluzby wiec jak mogl miec modyfikacje kiedy od konca 1942 byl na probach i model przedstawia okret zaraz po wejsciu do sluzby.Bomby glebinowe byly i czarne i ciemnoszare....czasem nawet zielone- z rzadka malowane w kolorze kamo....ale naprawde rzadko. W tym wypadku byla na pewno czarne bo ja je tak widze na zdjeciach. Prosze nie sluchac piotra d w tym przypadku. Szkoda ze nie ma takiej pedantycznej analizy w okretach innych wydawnictw ...ale przy naszych to czasem mam wrazenie jakby stado sepow sie zlecialo.

--
Royal Navy first !!!

 
11-10-20 22:50  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kibicuję dalej i podglądam. Pięknie wygląda.

Pytanie do bardziej oczytanych. Gdzieś słyszałem, że był wzór matematyczny na siłę eskorty konwoju. Słyszeliście coś o tym? Zna ktoś ten wzór?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-10-20 21:46  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
piotr d   

@Stosowanie b.g:

Krótka standardowa historia (salwy 5/6, 10, 14, bomby ciężkie, minol, wycofanie salwy 14 b,g), jest permutowana w wielu książkach. Aktualnie najłatwiej dostępny będzie Friedman "British Destroyers", jeden albo drugi.
Przykład praktyczny masz w tym wątku na FOW-ie:
(późnowojenny "split pattern", bomby ciężkie 3 sekundy przed odpowiadającymi im lekkimi).
https://fow.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=5801&p=100912&hilit=hesperus#p100912

@ kolor bojowych pocisków hedgehoga:

W czasie testów najprawdopodobniej ciemny żółty, w służbie zielony.
Zielony bardzo ciemny, zgaszony, nie oliwkowy. Patrz tu https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205188895

@ czarne:

Znane mi czarne pociski hedgehoga mają napisy:
Weighted H.E.S. (high explosive substitute - obciążone ekwiwalentem mat. wyb.)
Fuzed (z zapalnikiem)
szeroki żółty pas (amunicja ćwiczebna)
i są pociskami do ćwiczeń z własnymi okrętami podwodnymi.

@ greting podwójny

Jesień 41, pierwszy przykład:
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205140091

Standardowe wykonanie podwójnego gretingu. Tratwa duża na 20-osób (A.P. 20), pięć przedziałów na zapasy. Przedziały zamknięte pokrywami z żebrem pośrodku, co optycznie dzieli greting na 10 poprzecznych pasów:
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205148881

Przykład stanu przejściowego - stary greting z nowymi pojemnikami na wodę (bywało też odwrotnie):
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205186282

Koniec wojny - pozostałości kraty oryginalnego gretingu zaanektowane do przechowywania mniejszych rzeczy:
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205162054

Zdjęcie niewielkie, ale wobec braku dwóch pokazuje wnętrze - jeden przedział pusty, drugi z pojemnikiem :
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205152151

HMCS Prince David, 1944:
Tratwa duża: (A.P. 19 ?):
https://www.bac-lac.gc.ca/eng/CollectionSearch/Pages/record.aspx?app=FonAndCol&IdNumber=4950890
oraz mała:
https://www.bac-lac.gc.ca/eng/CollectionSearch/Pages/record.aspx?app=FonAndCol&IdNumber=4950889

Porównywalne, ale prawdopodobnie powojenne są obecnie na HMCS Sackville. Kanadyjczycy zwracali dużą uwagę na środki ratunkowe i zmodernizowali swoje tratwy szybciej i bardziej konsekwentnie niż inne marynarki Commonwealthu. Australijczycy odwrotnie, stare gretingi były spotykane długo po wojnie.

HMCS Waskesiu, 1943, brak numeru taktycznego i amunicji sugeruje próby morskie. Widoczne wnętrze tratwy Carleya, wysokość i "gładkość" wskazuje na greting podwójny i raczej wyklucza tradycyjny:
https://www.flickr.com/photos/16118167@N04/6203912531/

HMCS Waskesiu, 1944, stan przedstawiony w modelu. Wnętrze tratwy Carleya jak wyżej, na rufie widoczne bomby głębinowe. Kolor b.g jest ciemniejszy od jasnego koloru kamuflażu i porównywalny, ale jaśniejszy od ciemnego koloru kamuflażu, co jest spójne z użyciem normalnego malowania (ciemnoszare) i wyklucza kolory bardzo ciemne i czarny.
https://www.flickr.com/photos/16118167@N04/6203913039/

--

 
12-10-20 23:24  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Model jest na 1943 wiec nie wciskaj czlowieku ze jest na 1944r-skad ty to bierzesz? W 1944 mial modernizacje przygotowujaca do ladowania w Normandii. Dodano dzwigi do wyposzenia tralowego, nowsze tratwy oraz jesli dobrze pamietam podwojne oerlikony w miejsce pojedynczych i kilka detali jest innych. Mam monografie do River class i 90 procent pokazuje czarne lub bardzo bardzo ciemne hedgehogi wiec nie jestem przekonany ze zielony..on bylby jasniejszy na zdjeciach.Ja bazowalem na tym:
https://www.deviantart.com/deltaforcer4hire/art/Hedgehog-Anti-submarine-weapon-132850098

"podziwiam" ze z takiej perspektywy jaka pokazales jestes w stanie okreslic dno tratwy Carleya. NIe mam takich talentow jak ty...

--
Royal Navy first !!!

 
13-10-20 21:32  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piotrze, czy drugi podany przez Ciebie link to nie pomyłka?

Ja tam widzę, co zresztą wynika też z opisu, bomby lotnicze przygotowywane do załadownia na samolot.

Na tyle na ile jestem w stanie stwierdzić, oliwkowozielone z żółtym pierścieniem na dziobie.

Pewnie amerykańskiej produkcji.

Pocisków hedgehoga tam nie widziałem...

--

Post zmieniony (13-10-20 21:33)

 
13-10-20 21:50  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

QN to ewidentna pomyłka bo nawet w opisie zdjęcia stoi, że to bomby lotnicze do ataku na Tirpitza:
"Fleet Air Arm personnel fusing bombs on the flight deck of an aircraft carrier. The bombs were then loaded onto Barracuda aircraft which attacked the German battleship TIRPITZ in Alten Fjord, Norway."

 
14-10-20 10:34  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piotrowi pewnie chodziło tylko o przykład koloru używanego do malowania pocisków, a nie o same pociski.
Na stronie http://www.cyber-heritage.co.uk/arms_ammunition_images/ jest m.in. podany sposób malowania i oznakowania pocisków do "jeża" http://www.cyber-heritage.co.uk/arms_ammunition_images/misc2.jpg oraz bomb głębinowych http://www.cyber-heritage.co.uk/arms_ammunition_images/torp.jpg

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-10-20 11:37  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Waldek, podajesz malowanie od polowy lat 40-tych czyli konca wojny do konca lat 50-tych....przeciez jest tak napisane......

--
Royal Navy first !!!

 
14-10-20 12:37  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Masz rację, choć pojęcie "generally mid 1940`s" jest tyleż pojemne, co i nie wiele mówiące ;-)
Po prostu takie coś znalazłem, a w spór się nie mieszam :-)
Przeglądając różne zdjęcia natrafiłem też na takie, gdzie np. na okręcie widać bomby głębinowe w różnych odcieniach. Domyślam się, że mogły pochodzić z różnych dostaw, albo i z innych, różnych okrętów. Gdybam sobie, że okręt przed wejściem na stocznię zdawał do magazynu swoje bomby głębinowe, a wracając dostawał inne. Byle liczba się zgadzała. Czasem je pewnie odmalowano, a czasem nie zdążono przed zrzuceniem.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-10-20 13:28  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chciałem se model obejrzeć a tu FOW. Chyba zbłądziłem już uciekam.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-10-20 14:02  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
kari   

... klasyczne ściąganie skórki z ... ;-)
-----------------------------------------------------

 
15-10-20 15:46  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Adrian(a-graph):
Dzięki za potwierdzenie, że jest jak powinno być.

piotr d:
Dzięki za źródła. Hmm... te książki Friedmana nie są najtańsze, ale może w najbliższym czasie znajdę w budżecie miejsce na jedną lub obie.
Dzięki też za linki do tych stron muzeum/kolekcji. Będę musiał wygospodarować kiedyś czas na przejrzenie ich.

 
15-10-20 21:23  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Zadne modele nie sa 100% idealne ale bez jakis materialow nie bralbym tego na warsztat. Ja czekam na galerie koncowa bo model dobrze klejony i tyle. Powtorze sie. Szkoda ze inni wydawcy hnie maja takich "recenzji"...

--
Royal Navy first !!!

 
02-11-20 18:22  Odp: [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Budowa zakończona. Można podnieść kotwicę i płynąć z konwojem :)

Sklejanie łodzi wiosłowej poszła bez większych problemów, choć parę części wyszło mi zbyt dużych i musiałem je przycinać. Z łodzią motorową było trochę gorzej, nie zgrała mi się oklejka na wcięciach w około 2/3 długości, zamaskowałem to farbą i poprowadziłem pas przy żurawikach tak, żeby to zasłonić. Poza tym większych problemów nie było, choć też parę części musiałem dociąć.

Maszt skleiłem na deseczce i potem całość przeniosłem na model. Tym razem kleiłem i wiązałem zamiast lutować i chyba wyszło lepiej niż moje próby lutowania. Kombinowałem trochę z zaczepami dla lin sygnałowych, ale skończyło się na zwyczajnych oczkach z drutu. Trochę posiedziałem nad schematem olinowania zanim go rozgryzłem. Przebieg kilku lin uprościłem żeby mieć punkty zaczepienia do których mogłem w miarę łatwo przymocować nić. W trakcie klejenia olinowania udało mi się uszkodzić i oderwać parę rzeczy. Wszystko naprawiłem, ale co się naprzeklinałem to moje. Na koniec tradycyjnie zawiesiłem banderę.

Galeria końcowa poniżej:



Dziękuję wszystkim za doping i dyskusje o różnych szczegółach budowy.
Teraz czas na, niespodzianka, kolejny nieduży brytyjski okręt :)

--

 
02-11-20 19:01  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pięknie wykonany.

Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-11-20 21:18  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
SeWo77   

Znakomity, gratuluję pięknego modelu.

 
02-11-20 21:20  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Niby "tylko" fregata, ale ilością detali możnaby obdzielić z 1,5 niszczyciela, albo i mniejszy krążownik.
Gratulacje! Piękny model.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
02-11-20 22:12  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, piękne wykonanie ,robi wrażenie ,

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-11-20 23:46  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Pięknie wygląda, gratki.

 
03-11-20 00:10  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Pięknie wyszedł Kanadyjczyk.
Jestem pod wrażeniem liczby i jakości wykonania drutologii.Wyrazy uznania!

Czy łajba nie powinna być pod banderą kanadyjską?

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-11-20 09:46  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Z tą ilością detali spokojnie można by go powiększyć do setki.
Gratulacje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-11-20 16:53  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Piękny, gratuluję.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
04-11-20 20:43  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dziękuję wszystkim. Długo go kleiłem, ale efekt chyba jest tego warty.

Hastur:
Z tego co wiem bandera jest OK. W czasach II Wojny Światowej Kanada używała White Ensign jako bandery. Bandera z liściem klonowym pojawiła się chyba w latach 60.

 
08-11-20 12:21  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się Twoje wykonanie. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-11-20 17:51  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję Mateusz!
Wszystko co miałbym teraz do powiedzenia, wyraziłem wczesniejj.
Jednym słowem - śliczności!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
22-05-22 10:12  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Gratuluje pieknego modelu!

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
22-05-22 18:55  Odp: [R/G] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękny, "mechaty" model. Zgadzam się ze starym, w setce też nie byłby za mało szczegółowy.
Gratulacje!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024