FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-07-19 12:53  [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, na początku kilka słów o mnie. Modelarstwem interesuje sie odkąd pamietam, głownie modelarstwo szkutnicze. Od dłuższego czasu chodziła mi po głowie lokomotywa,postanowiłem zrealizować swoje marzenie .
Wybór padł na BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK, model prosty i przyjemny w budowie.

Jeżeli chodzi o technikę wykonania , to model będzie kartonowy malowany, postaram się poprawić kilka elementów.

Pierwszy etap to sklejenie ostoi przesączenie krawędzi kropelką oraz wzbogacenie o elementy wycięte laserowo.



,



Kolejny etap to wykonanie silników technika ta sama






Koła wykonałem z wycinanki laserowej zakupionej w zestawie , warstwy sklejone razem przesączone Super Glue i oszlifowane.






--

Post zmieniony (08-07-19 09:05)

 
05-07-19 14:50  Odp: BN2T BORSING na podstawie planów MODELIK
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Jeszcze dla porządku znacznik [R] w tytule relacji i będzie OK ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-07-19 22:53  Odp: [R] BN2T BORSING na podstawie planów MODELIK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Błąd w tytule wątku. Powinno być BORSIG. Powodzenia w budowie.

--

Post zmieniony (05-07-19 22:57)

 
08-07-19 09:18  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Poniżej kolejna seria zdjęć

Silniki sa już pomalowane na czarny mat.






Zderzaki również już pomalowane



Na koniec fotka na jakim etapie budowy jestem , mam już sklejony kocioł i trochę dymnicy.



--

 
09-07-19 14:17  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam , wczoraj udało sie pomalować ostoje kolor RAL3020. Nity wykonane sa z naniesionych wykałaczką kropelek kleju Wikol.
Nanoszenie jest mozolne ale zarazem łatwe , w zależności od gęstości kleju nit se wykonane od 2 do 3 warst.




 
10-07-19 11:51  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Bardzo ładnie to wygląda! Mam pytanie odnośnie nitów, jaką techniką je wykonałeś?

 
10-07-19 12:51  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@Roland - toć napisał, że metodą kropelkową :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-07-19 16:07  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny model. Lubię takie kolejowe smaczki. Ale popracuj nad rozmiarem wstawianych zdjęć ; teraz niektóre są bardzo duże, co demoluje układ forum, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Zdjęcia duże, ale tekst drobniuteńkim maczkiem...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-07-19 10:07  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, ostoja wysuszona wiec, powoli pierwsze zespoły sa już montowane.
Na początek silniki, odbojniki i uchwyty. Ponieważ pierwszy zderzak nie wyglądał wystarczająco dobrze, więc wrócił na warsztat do poprawy.
Koła dostały białe opaski, malowanie okazało sie trudniejsze niż myślałem, jedno koło do poprawy, pozostało jeszcze nanieść metalizer na bieżnie.





 
19-09-19 11:56  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Po przerwie wakacyjnej prace ruszyły pełna parą.
Dymnica już prawie skończona brakuje jedyni rur do silnika.
Na kotle pojawiła sie piasecznica i zbieracz pary.
Powoli powstaje już kabin maszynisty

Nie wyszły mi koła tak jak oczekiwałem pomalowałem je farba Humbrol Farba Modelarska 27003 Polished Steel i zaczołem polerowac miekką szmatką , jednak połysk nie pokazał się. Nie wiem co moge robic źle mam wrażenie że kupiłem jakaś gównianą partie farby.

Ponizej zdjęcia.








--

 
19-09-19 12:23  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Ta farba Humbrola 27003 Polished Steel została wycofana z produkcji jakieś 3 lata temu (info uzyskane w sklepie modelarskim).
Mam końcówkę farby kupioną z 6-7 lat temu i nie nadaję się dziś do niczego, nie można jej równomiernie nałożyć ,a polerownie nie daje żadnego efektu. Sam się zastanawiam co zastosować w zamian, kupiłem inne farby niby miały być jak ten Humbrol ale niestety nie są.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
19-09-19 12:38  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za informacje , puszka sama w sobie była mocno podejrzana, nie można jej było szczelnie zamknąć i wychodzi na to że zostałem nabity w butelkę.

 
19-09-19 13:07  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
volsebix   

Spróbuj Model Master, tam są wszystkie emalie "metaliki" . Miedź, Stal, Chrom, Mosiądz, etc.

Dodatkowo, możesz okleić koło paskiem HIPS'u grubości 0,1 , wtedy masz akrylowe metalizery- paleta jest bardzo szeroka.

Gunze/Mr Hobby, Tamiya, Vellejo, Ammo, Alclad II, AK etc.

Pzdr
Seba

 
23-09-19 10:16  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, kolejny mały etap za mną, kocioł pomalowany na zielono kolorystyką chce być zbliżony do MALTANKI, wyszło całkiem nieźle.

Kabina maszynisty już nabiera kształtu może uda się w tym tygodniu prysnąć kolorem.

Kolor to RAL 6025 ponieważ nie posiadam jeszcze aerografu wszystko maluje sprayami jak do tej pory jestem zadowolony.











--

Post zmieniony (23-09-19 13:34)

 
24-09-19 15:07  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jak to 27003 wycofana?
https://www.mojehobby.pl/products/27003-Polished-Steel-Metalcote.html

--

 
02-10-19 13:38  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, dzisiaj pomalowałem kabinę maszynisty nity wykonane z kropelek kleju wyszły rewelacyjnie .
Kolejny krok to malowanie wnętrza kabiny na jasny szary
Najtrudniejsze dla mnie będzie namalowanie czarnej obwódki w koło kabiny mam nadzieje że jakoś to pójdzie.





--

Post zmieniony (02-10-19 13:42)

 
08-10-19 19:24  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Rada na przyszłość.
Cokolwiek wytniesz, zawsze szlifuj bardzo drobnym papierem krawędzie, bo wygląda to słabo i nie maluj na raz, tylko wiele warstw drobnym psiknięciem.

--

 
09-10-19 08:52  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Do robienia nitów to polecam wykorzystać kuleczki z filtrów do wody - patent Michała R. Nigdy już nie wrócisz do nitowania klejem ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-10-19 14:49  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Można też uzyć BGA - kulek cynowych do lutowania.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-10-19 18:08  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Niedźwiedź 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jakiś link do tych kulek Koledzy można prosić?

 
09-10-19 18:20  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przykładowo https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=80985&controller=product - warto może przy zakupie policzyć, czy którejś nie brakuje ; )

 
11-10-19 13:24  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Robert B. dzięki za zwrócenie uwagi przyłożę się bardziej, co do kulek BGA faktycznie zrobią swoja robotę, wielkość 0,75 w skali 1:25 to faktycznie 20mm w realu czyli pasuje. Patent wykorzystam w kolejnym modelu, ten jest moim poligonem doświadczalnym :).

 
14-10-19 11:37  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Weekend bardzo udany pod względem budowy parowozu, powoli kończą się elementy do sklejana i nadszedł czas przyklejania wykonanych podzespołów, Na tym etapie dymnice połączyłem z kotłem+ rury zasilające silniki, opaski na kocioł i od strony palenska elementy zaworów.










--

 
18-10-19 11:04  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam kolejny etap za mną lokomotywa nabrała kształtu kabina i kocioł są już na swoim miejscu, zawór pary + eżektory już doklejone. Pokrętła zaworów wycinane laserem wyszły rewelacyjnie.
Podczas montażu kabiny wyszlo kilka baboli których nie przewidziałem ale efekt końcowy do przyjecia.









--

 
15-11-19 13:05  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam , prace nad modelem posuwają się ciągle do przodu, udało mi się praktycznie skończyć napęd i oprzyrządowanie kotła, praca mozolna ale całkiem przyjemna. W reflektorach brakuje jeszcze oprawek i szkiełek, wnętrze pomalowane farbą stalową.

Poniżej porcja zdjęć stan modelu na obecną chwile

Kolejny etap to zamknięcie kabiny maszynisty.











 
15-11-19 22:08  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zamierzasz go psiknąć jakimś matowym lakierem na koniec? Ten połysk jednak dużo za mocny jak na mój gust.

 
17-11-19 19:39  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kalafioru - w realu to może się jednak mniej świecić…

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-11-19 13:28  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, weekend okazał sie bardzo owocny ku mojej uciesze , kabina maszynisty dostała drewniana podłogę zddaje sie jesionową.



Wykonałem tez wskażnik cisniena kotła wyszedł rewelacja. Kilka słów jak go wykonałem: na wydrukowana skale dałem krople SUPER GLUE i nakleiłem folie od laminacji po wyschnięciu wyciąłem całość włożyłem do oprawy + "drucik" jako przewód zasilajacy.




Co do "błyszczenia się modelu" to taki zostaje , kocioł miał być taki w zamyślę elementy pomalowane na czarno miały być matowe ale niestety jak się maluje pędzlem to farba matowa wychodzi świecąca. Kiedyś sprawie sobie aerograf ale to będzie kolejny level sztuki modelarskiej.

Powoli ale pewnie zblizam sie do końca prac zostało już tylko kilka elementów widocznych na zdjęciu + okna w kabinie i rączki do eżektora.


--

Post zmieniony (18-11-19 15:59)

 
26-11-19 13:19  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, okucia trafiły na kabine maszynisty, zamontowałem również zegar ciśninia, i zabrałem sie za pokrętła zaworów eżektora i wodowskazu. elementy dość małe powleczone po skljeniu super glue , po pomalowaniu na czerowo wyglądaja całkiem nieźle.







--

 
27-11-19 09:34  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Osprzęt kotła skończony, pozostało wkleić oprawy okien od wewnątrz i zamykam kabine :)






--

 
27-11-19 11:45  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

A takie pytanie do wcześniejszego wpisu: Deski na podłogę z czego są zrobione? Z drewna?

Już chyba bliżej niż dalej :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
02-12-19 09:22  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tak podłoga wykonana z forniru prawdopodobnie jesionowego. A końcówka jest satysfakcjonująca ale nie łatwa , na koniec pozostają części za które zabieram się z wielkim bólem.

 
03-12-19 12:10  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A koła to dobrze ustawiłeś? Przeciwwagi z prawej strony powinny wyprzedzać lewą o 90 stopni.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
04-12-19 08:40  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hmm to kiepsko mam o 180 stopni przestawione

 
04-12-19 12:23  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, aby odwlec w czasie zabranie się za ostatnie detale postanowiłem podłubać przy podstawce, będzie to micro diorama :)
Element zasadniczy czyli podłoże ukształtowane z kartonu na wierzch naklejone podłoże które znajdowało się w wycinace.
Podkłady kolejowe to karton pomalowany akrylem, tory skleiłem z kartonu będą pomalowane metalizerem i podbrudzone akrylem, mam nadzieje że to jakoś będzie wyglądało.







--

 
04-12-19 13:31  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Szyny za grube ,stanowczo. I za wysokie. Zdejmij przynajmniej jeden pasek od góry , zaglutuj gruntownie resztę i przeszlifuj na półokrągło.
Przekroje dla szyn typu S 10 znajdziesz w internecie. A jeszcze podkładka między podkładem a stopką szyny. Prostokącik z tektury 0,5 mm do tego dwa płaskie łepki od szpilek jako mocowanie /hak/podkładki i podkładu z szyną.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
15-12-19 18:27  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Andrzeju twój "HEJT" :) zmobilizował mnie do działania, dopiero za piąta metoda przyniosła akceptowalny wynik, Główka szyny pomalowana metalizerem i spolerowana a reszta akrylem brązowym a na to troche "rudego" , podkłady pod tory są, jednak wykonanie akceptowalnych gwoździ przerosło moje umiejętności, wiec ich nie zrobiłem.

inne wersji torowiska juz nie bedzie :) pozostaje jeszcze podsypać wszytsko tłuczniem.







Pozdrawiam

 
15-12-19 21:03  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Od razu lepiej wygląda. I bardziej wiarygodnie. Co do gwożdzi , powybijaj kółeczka 3 milimetrowe ze ścinek wycinanki i ponaklejaj na kancie stopki szyny pod kątem. Lepsza taka imitacja haka jak żadna. A tłuczeń możesz wziąc z kolejek HO, filtrów do wody itp. Ważne aby był drobny i kanciasty.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-01-20 14:17  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich w Nowym Roku,mam nadzieje że badzie tak samo ciekawy a nawet ciekawszy niż stary.
Przed zakończeniem roku udało mi się zamknąć dachem moją budowę :), oprawy okien przyklejone i tym małym akcentem mogę powiedzieć że budowa została skończona w 99,9%.
Tak naprawdę pozostały trzy tematy,
pierwszy to mosiężne tabliczki znamionowe. Dzisiaj kupiłem dopiero farbę mosiądz- akryl tak, że za kilka dni tabliczki pojawią się na modelu o ile wyjdą. Tabliczki mam z zestawu laserowego.
Drugi temat to czarne malowane obwódki na kabinie maszynisty, wykonam je dopiero jak dorobię się aerografu, z pędzelkiem nawet nie będę podchodził do tego
I trzeci temat najtrudniejszy bo nie mam zielonego pojęcia o tym, mianowicie chce zrobić podsypkę kamienną pod torami i moje pytanie do was czy kupić gotową a jeżeli tak, czy macie jakieś sprawdzone skala 1:25 i moglibyście coś podlinkować , czy kupić np korkową i ją malować?





 
10-01-20 15:50  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, pomalowałem tabliczki farba, która miała udawać mosiądz, wyszło niby fajnie ale do oryginału trochę daleko.




--

 
10-01-20 19:47  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Było pomalować najpierw na czarno, a potem delikatnie, np. patyczkiem do czyszczenia uszu, tylko wystające krawędzie pociągnąć tym mosiądzem.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
11-01-20 19:42  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nic straconego. Można zrobić to tak jak opisał przedmówca. Mały smaczek ale chyba warto się nad nim jeszcze raz pochylić :)

 
12-01-20 18:46  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

O ile jeszcze nie przykleiłeś tabliczek to zrób je metodą z linku. Sam tak robię i działa.
https://www.dcc24.eu/content/malowanie-tabliczek-fototrawionych-do-parowoz%C3%B3w

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
14-01-20 10:59  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam dziękuje za rady, można powiedzieć, że wybrałem metodę pierwsza lecz zmodyfikowana, a mianowicie naniosłem czarny matowy akryl i wycierałem częsci wypukłe, i tak ze 3 razy. Efekt akceptowalny jednak przypomina to bardziej mosiądz pokryty patyną.

Andrzeju co do metod podanej przez ciebie w linku czy ta metoda sprawdza sie na tabliczkach grawerowanych w papierze??





Kolejny krok to kalkomanie zakupione z MODELIKA

--

 
16-01-20 21:25  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Na Twoich tabliczkach ze zdjęcia orginału ma być brudna czerń i stal. Ja bym zrobił/robię/ tak:Tabliczki nasączam cyjanoakrylem. To podstawa.
Potem jasnoszary podkład. Daję Motip samochodowy z puchy, ma drobniejszy pigment. Potem wszystko kolorem metalu. Po wyschnięciu 2 warstwy lakieru bezbarwnego. Na to kładę z aerka akrylową TIRE BLACK,/ od przodu/ daję jej 5 minut na podeschnięcie. Po czym maczam paluch wskazujący w rozpuszczalniku /zmywaczu /do akryli i przeciągam dwa razy po tabliczce ściągając z wypukłości czarną farbę. U mnie ten sposób działa.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
29-01-20 12:12  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, Nie przypuszczałem że tak trudno stwierdzić że model jest skończony i odstawić go na półkę aby godnie się kurzył.
W weekend trochę pogrzebałem przy Maltance, nakleiłem kalkomanie z zestawu modelika, wyszły rewelacyjnie, i dorbiłem porecze do wchodzenia do kabiny maszynisty.




Zabrałem się również za torowisko długo szukałem tłucznia aż natrafiłem na kamyczki dla krewetek ziarno 2-3mm czyli w skali 1:25 ok, kolor łososiowy .
Zgodnie ze sztuka podpatrzoną na youtube podkleiłem je sobie i zabrałem sie za malowanie, efekt koncowy średnio ciekawy, do poprawy.





--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024