FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-12-03 08:50  [Relacja] Autopogotowie
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Od jakiegoś czasu buduję nowy model. Tym razem jest to wóz strażacki na podwoziu Polski Fiat 621 ( wychodzi mi nawet podobny). Model zawiera kilka "ruchomości", między innymi działający układ kierowniczy. Nie ma sensu przeciążać serwerów, dlatego podaję link do pełnej relacji z budowy (w toku) :
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?p=19396#19396

 
30-12-03 09:22  Re: [prezentacja] Autopogotowie
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie no Kierownik ty to normalinie mistrz jesteś. Extra samochodzik i chyba lepszy od tego co jest w galeri na kartonworku.

 
30-12-03 09:50  Re: [prezentacja] Autopogotowie
Witold   

Piękny model, ale dostrzegam w nim i nie tylko, pewien problem wykonawczy. Porównując surówkę przed i po pomalowaniu, mam nieodparte wrażenie, że surówka podoba mi się bardziej. Pomalowane elementy ujawniają nie najpiękniejszą strukturę kartonu, zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się refleksy z lampy. Poza tym wygląda to na pogrubione elementy troche w nienaturalny sposób przez farbę. Dotyczy to również moich doświadczeń z malowaniem, gdzie przed malowaniem było cacy, po malowaniu przychodziło rozczarowanie. Przyznam się, że nie umiałem sobie z tym poradzić, bo rozcieńczanie farby dawało z kolei inny niekorzystny efekt. Czy jest na to jakaś rada? Oczywiście wiem, że strukturę kartonu można zgubić poprzez szpachlowanie i szlifowanie. To tak na marginesie przy okazji oglądania ciekawego i ładnie wykonanego modelu.

 
30-12-03 10:00  Re: [prezentacja] Autopogotowie
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Refleksy świetlne pożerają sporo pikseli, a zubażanie zdjęcia tez robi swoje. Zrobię zdjęcia w oświetleniu dziennym. Model wygląda dobrze-tak jak góra maski i podszybie na zdjęciu drugim.

 
30-12-03 12:23  Re: [prezentacja] Autopogotowie
RAV 

 

Kolejny raz przypominam, że nie wszyscy oglądają Forum przez przeglądarkę Microsoftu. W nazwach plików ma nie być spacji! Jeśli są, to zdjęć nie widać.

 
31-12-03 06:45  Re: [prezentacja] Autopogotowie
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Może teraz będzie widać. Nie wiedziałem o wspomnianym problemie.

 
31-12-03 09:06  Re: [prezentacja] Autopogotowie
Witold   

Tym razem wygląda zupełnie inaczej. Tym nie mniej interesuje mnie rozwiązanie postawionego problemu. Zwykle robi sie to poprzez wielokrotne szliowanie coraz drobniejszym papierwm ściernym, a przy wysokim połysku najlepiej na mokro. Ale niestety nie na kartonie. Problem jest chyba nie tylko mój, bo widziałem na Forum kilka zdjęć, gdzie też to było widoczne.

 
31-12-03 11:28  Re: [prezentacja] Autopogotowie
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ja pomalowałem humbrolem. Po wyschnięciu (najlepiej kilka dni) przeszlifowałem to papierem "800" i pomalowałem ponownie. Używam pędzelka. Na drugie malowanie najlepiej wziąć nowy - będzie mniej śmieci na lakierze.

 
31-12-03 16:15  Re: [prezentacja] Autopogotowie
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Ale wypas !!
Kierowniku - pognębiłeś mnie tym modelem - posypuję głowę popiołem (albo konfetti, z uwagi na okazję) i idę sklejać moją zaniedbaną "oelekę"... mam jaszcze trochę czasu ;))

Pozdrawiam, i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku,
Wakamij

 
06-01-04 13:50  Re: [prezentacja] Autopogotowie
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Tajemnica czerwonych żarówek ....
Wyjaśnienia znajdziecie tam(żeby nie dublować wątków):
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?p=20204#20204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024