FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-08-19 22:20  [R/G] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Witam w kolejne relacji z budowy.
Tym razem na macie kolorowa papużka, czyli najnowszy FW-190D-9 z wydawnictwa p. Halińskiego.
Budowę rozpocząłem już jakoś ok. miesiąc temu. Przez ten czas udało mi się uporać ze szkieletem kabiny, tablicą przyrządów, fotelem oraz panelami bocznymi.
Ale po kolei.
Najpierw tablica przyrządów, którą zacząłem budować zaraz po złożeniu szkieletu kokpitu.
Nie chciałem żeby była płaska, z samymi wycięciami na zegary, więc dodałem od siebie ich ramki oraz śrubki mocujące je do tablicy w postaci kulek BGA, z którymi to miałem okazję mieć po raz pierwszy do czynienia.
Z efektu jestem zadowolony, a najważniejsze że opanowałem technikę ich naklejania. Kosztowało mnie to zmarnowanie jednej tablicy, ale jako że mam dwie wycinanki, nie było to większym problemem.




Dodałem też standardowo nieco drobiazgów w postaci pokręteł i uchwytów cięgieł.
Obicie parapetu zrobione z Wikolu, malowane i lekko wash’owane.
Wyszło tak jak na zdjęciach poniżej.





Następnie wykonałem panele boczne.
Również nieco dodane od siebie. Na tej samej zasadzie co w tablicy.



Następnie przyszła kolej na fotel pilota.
Jego konstrukcja w zasadzie nie zmieniana w stosunku do projektu wycinanki. Przerobiłem jednak poduchę pod tyłek dodając jej zmarszczek z Wikolu, oraz obszycie dookoła, z druciku 0.15mm.



Po pomalowaniu i washu wyszło to tak jak poniżej.




No i oczywiście cała misterna dłubanina z poduchą okazała się sztuką dla sztuki. Pasy skutecznie wszystko przykryły i prawie jej nie widać.
No cóż, przynajmniej na zdjęciach została uwieczniona.
Zatrzymuję się dziś na pokazaniu złożonej tylnej części kokpitu, czyli fotel wraz z pasami oraz panele boczne zamontowane w szkielecie.







Pasy to wyrób HGW. Nie dostałem od ręki pasów dedykowanych do FW-190D-9, więc użyłem pasów do późnych wersji myśliwców Luftwaffe. Numer produktu 132011.
Niestety nie było tak prosto jakby się mogło wydawać. Nie są to bowiem pasy wycinane laserowo i trzeba sobie je wyciąć samemu z tego na czym są one nadrukowane. Nie byłoby problemu, gdyby były one idealnie proste, jednak były delikatnie pofalowane, więc ciąć trzeba było na 3 razy. Samo wycięcie idealnie równo po obu bokach, nawet jeżeli byłyby proste, nie jest sprawą łatwą. Trzeba bowiem zachować taki sam odstęp od nadrukowanych przeszyć na krawędziach.
Oczywiście trzeba było je pomalować od spodu po przepleceniu przez sprzączki, co trochę je niepotrzebnie usztywniło.
No ale jakoś tam poszło i w zasadzie jestem zadowolony. Ale na pewno już więcej nie kupię niewyciętych laserowo.
Na dziś tyle.
Zostało dokleić moduł tablicy i orczyka od przodu i zamknąć wszystko ścianami po bokach.
I już wiem że nie będzie łatwo spasować burty z całą resztą.
Ale o tym następnym razem.
Miłego wieczoru.

--

Post zmieniony (10-05-20 12:54)

 
15-08-19 22:34  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Twoje modele to już najwyższy poziom modelarstwa wiec nie będę się tu rozpisywał nad tym co jest super. Napiszę o poduszczę wygląda efektownie ale mi się wydaje mało realistyczna. Może się mylę ale załamania na skórze są bardziej subtelne.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-08-19 06:07  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zasiadam w pierwszym rzędzie jak to mówią. Kleiłem poprzednią D-9 z Kartonowego Arsenału i bardzo miło ją wspominam. Poduszka faktycznie wygląda efektownie, choć trochę kreskówkowo. Całość fotela z pasami prezentuje się świetnie. Tą tablicą zmotywowałeś mnie żebym poświęcił jeszcze trochę czasu mojej, nad którą aktualnie pracuję. Czym są kulki bga?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
16-08-19 07:47  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękne detale i drobiazgi! To wymaga ogromnej cierpliwości i precyzji. U mnie z tym coraz gorzej... ;-)
A z tą papużką to celne porównanie, zwłaszcza, że tą jednostkę, w której ramach latała ta maszyna, nazywano także „Papagei Staffel”, czyli eskadra papug.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-08-19 09:18  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Byłem pewny, że weźmiesz na warsztat Me-262 ale tę relację też z chęcią będę oglądał. Na lewym panelu bocznym masz dwa ciasno zwinięte elementy. Jeden jasno szary drugi w kolorze kokpitu. One były wydrukowane na cienkim papierze czy udało Ci się tak ładnie uformować papier normalnej grubości?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-08-19 09:57  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki za komentarze.
Odpowiadam.
Kurt.
Poducha może się podobać lub nie. Ja byłem z niej zadowolony, ale teraz i tak jej nie widać, wiec nie ma o czym dalej dyskutować.
Stasiek.
Kulki BGA to maleńkie kulki cyny do lutowania precyzyjnego dla elektroników. Można nabyć w kilku rozmiarach. Tu użyłem 0,3mm.
Mariusz.
Tytuł wątku to nie przypadkowe porównanie. Wiem doskonale że samolot latał w eskadrze papug pułku JV 44, stąd taki tytuł.
A przy okazji, mnie też ostatnio coraz ciężej ślęczeć nad modelem. Tyle że u mnie plecy bolą.
Windus.
Te elementy o których mówisz wydrukowane były na cienkim papierze.
Dzięki za uwagę.
Pozdrawiam.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
16-08-19 14:00  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Airman   

laszlik, ładna ta poducha, ale cała para w gwizdek. Zagłębienie w fotelu pilota nie jest na poduchę, tylko na spadochron siedzeniowy. Pilot ma na tyłku spadochron i wchodząc do kokpitu umiejscawia spadochron w zagłębieniu fotela i na nim siada. Więc w czasie postoju samolotu na ziemi tam nie powinno być żadnej poduchy.

 
16-08-19 16:26  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Airman - akurat w Fw-190 używano spadochronów plecowych.

 
16-08-19 17:34  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Airman   

A to zwracam honor. To rzeczywiście poducha jak talala:)

 
17-08-19 12:25  Odp: [R]Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Tak, sam kształt oparcia fotela sugeruje że był on zaprojektowany pod spadochron plecowy.
Zresztą poduszka jest częścią wycinanki (cz. 8d). Ja jej sobie nie wymyśliłem, tylko ją przerobiłem.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
17-08-19 14:52  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Można wiedzieć jaką farbą retuszowałeś krawędzie fotelu pilota?

Ja ostatnio rozwarstwiam papier i naklejam paski grubości tektury ale to sztuka dla sztuki :)

Post zmieniony (17-08-19 14:53)

 
17-08-19 15:03  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Akrylową.
Agama Neutral Grey rozjaśniona białą.
Generalnie retusz w tym modelu jest mieszany, tzn trochę akrylowy a trochę temperowy.
Akrylami maluję to co nie da się pomalować temperami, czyli elementy z drutów, i detale z nimi połączone. Krawędzie pudełek, załamania itp. próbuję retuszować temperami. Udało mi się osiągnąć identyczne kolory mieszanek temper i akryli do retuszu kokpitu. W zasadzie nie widać gdzie był retusz temperą a gdzie akrylem. I o to chodziło. Tym bardziej mnie to cieszy, że temper użyłem pierwszy raz w życiu.
Mam też wstępnie dorobione kolory temper do retuszu powierzchni zewnętrznych, ale czy są trafione idealnie to się jeszcze okaże. Pewnie trzeba będzie je rozjaśnić nieco.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
19-08-19 08:25  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Drut da się malować temperą, ale jest to troche upierdliwe. Zauważyłem też, że różne kolory mają różne właściwości. tzn jedne lepiej się lepią inne zachowują się jakby malować po tłuszczu i trzeba jeszcze dodatkowo bawić się w jakiś podkład. No i na koniec obowiązkowo lakier. Ja stosuje WERNIKS MATOWY DO GWASZY 107 TALENS 75ML. Ale komu ja to pisze: ]
Z podziwem, podglądam od wielu lat.
pozdrawiam.

 
12-09-19 12:29  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Cześć.
Dzisiejszy post taki trochę motywacyjny, dla siebie samego.
Ostatnio jakoś chyba mi nie idzie. Dobrze że mam drugą wycinankę, bo coraz częściej służy za dawcę części. Nie zdarzało mi się tyle błędów wcześniej.
Wydaje mi się że to dla tego, że za bardzo próbuję gonić współczesne trendy wyznaczane przez lepszych ode mnie modelarzy. Niestety nie za bardzo mi to idzie. Zabrnąłem w ślepy zaułek, bo nie potrafię też wrócić do swoich technik. To co pokażę dziś to hybryda jednego i drugiego.
Chciałem skleić poszycie kadłuba jako dwie skorupy; przednią i tylną. Niestety nie potrafię pozbyć się ¾ szkieletu i kleić poszycie w powietrzu do czoła, a potem usztywniać pojedynczymi wręgami. Udaje mi się to z mniejszymi detalami, jak np. pokrywa kaemów kadłubowych, czy napływ statecznika pionowego, ale większe powierzchnie są dla mnie kłopotliwe.
Połączyłem tak tylko części 14 i 14a, czyli te tworzące razem poszycie środkowej części kadłuba, tam gdzie kokpit. No i właśnie dopasowywanie jednego do drugiego w powietrzu, a potem klejenie było dla mnie sporym problemem. Dlatego odpuściłem tą technikę przy budowie pozostałych części poszycia. Jak już wspominałem, nie widzę możliwości pozbycia się większości szkieletu, a nasuwanie sklejonych skorup na pełny szkielet uważam za niewykonalne dla mnie.
Dlatego zrobiłem tak, jak zaprezentuję poniżej.
Najpierw okleiłem szkielet kokpitu burtami wewnętrznymi.






Jak widać, stawiam też pierwsze kroki stosując wypełnienia styrodurowe. Widać także jak na styrodur podziałała szpachla Tamiyi… Po prostu go zżarła. Teraz już wiem że tych dwoje należy „keep’em separated” :P
Ale to nie wpłynie na wygląd poszycia, gdyż to w tym miejscu jest już wzmocnione podposzyciem.
Wyciąłem też otwór w prawej burcie poszycia wewnętrznego przed kokpitem, po to by można było wpuścić weń wlot powietrza wykonany na prawej burcie poszycia zewnętrznego, co pokażę na kolejnych zdjęciach.
Więc poszycie zewnętrzne kokpitu.







Następnie powstało poszycie przodu kadłuba.
Tu w miarę standardowo, dodałem tylko podposzycie w wybranych miejscach.




Ten element próbowałem nasunąć na szkielet przodu uprzednio sklejając go od spodu. Skończyło się rozrywaniem wszystkiego. Całe szczęście kleję w większości butaprenem, dlatego rozklejenie szwu na spodzie się udało.
Pokrywy kaemów kadłubowych. Zrobiłem dwie, ponieważ z pierwszej nie byłem całkiem zadowolony.
Na zdjęciu ta gorsza jest na drugim planie.



Kolejny segment okazał się być wyjątkowo kłopotliwy. Oczywiście wymyśliłem sobie wbudowanie rury do podnoszenia ogona, która standardowo była tylko zaznaczona graficznie na poszyciu.
Nie chciałem jednak pozbywać się całego szkieletu z tego segmentu, bo jego ściany są całkiem płaskie. Mogłoby być trudno utrzymać taki kształt samym poszyciem nawet z podposzyciem. Dlatego zrobiłem to w ten sposób.



Jak widać, wyciąłem część szkieletu od góry, by tą rurę tam wpuścić. To się udało i nawet ładnie wyszło.
Problem pojawił się jednak przy oklejaniu tej dodatkowej wstawki kadłuba charakterystycznej dla FW0190 D. Jako że szkielet typu okrętowego wymusza określoną geometrię, nie zawsze poszycie da się idealnie dopasować, tak by pasowało do szkieletu i poprzedzającego odcinka poszycia. Tak było i tym razem. Nie pasowało. Poszycie tego prostego kawałka nie chciało się domknąć po obwodzie tak by nie powstawały krowie żebra miejscami. Poza tym tworzyły się szczeliny rosnące ku dołowi na bokach styku do poprzedzającego segmentu. Skończyło się wycięciem całego segmentu szkieletu z tej wstawki. Dopiero wtedy spasowało. Wzdłużnica szkieletu była zbyt zadarta do góry w obrysie.






Poszycie statecznika pionowego i jego szkielet.
W zasadzie w standardzie, szkielet tylko wypełniony miejscami styrodurem, a w poszycia dodane elementy podposzycia.





Teraz muszę się zebrać w sobie żeby wszystkie te elementy połączyć w jedno i stworzyć kadłub.
Jakoś mam dziwne obawy że coś mi się może nie udać.
Ale może to tylko strachy na Lachy…?
Tyle na dziś.
Do następnego.

--

Post zmieniony (12-09-19 14:50)

 
12-09-19 18:59  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Sławko   

Przetestuj kleje jakich używasz jak reagują ze styrodurem użytym w szkielecie - najlepiej na jakiś ścinkach.
Moje próby z XPSem (takim zielonym) wykazały, że butapren, klej polimerowy reagują podobnie jak u Ciebie szpachla Tamiyi.
Wiele pracy włożyłeś i powstaje piękny model więc lepiej dmuchać na zimne.

 
12-09-19 20:33  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki za radę, ale co do klejów, to mam temat ogarnięty. Jakoś przecież wkleiłem te wstawki styrodurowe w szkielet.
Szpachlą chciałem naddać nieco w miejscach, które za bardzo zeszlifowałem. Nie wiedziałem że ta szpachla tak zadziała. Ale już wiem, także kolejne 10 do ekspirjensu. A styrodur kleję poliwinylem, tak przy okazji.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
12-09-19 22:27  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Sławko   

Dobrze wiedzieć, ja użyłem do prób kleju do styropianu od Dragona ale tam nie znalazłem na opakowaniu jaki to typ kleju, być możne właśnie winylowy. Nie topił styropianu :)
Co do szpachli to prawdopodobnie wszystkie rozpuszczalnikowe tak zadziałają. Trzeba by poszukać może jakiejś akrylowej - możne miałeś okazję już przetestować jakąś ?

Post zmieniony (12-09-19 22:28)

 
12-09-19 22:54  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Nie, nie miałem okazji. Nie będę też próbował testować innych szpachli. Po prostu nie będę więcej szpachlował styroduru. Zamiast tego skupię się może na jego dokładniejszej obróbce.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
21-09-19 20:41  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Udało mi się poskładać do kupy poszycie. Nie było łatwo, ale jestem chyba zadowolony, choć wiem że można by było pewnie lepiej.
Segmenty poszycia klejone do szkieletu na butapren, a tam gdzie były wypełnienia styrodurowe, na klej poliwinylowy. Wróciłem jednak do techniki wcierania cyjanoakrylu w łączenia między segmentami. Jednak jest to chyba lepsze niż wikol.
Pokrywa kadłubowych kaemów jest wyraźnie oddzielona od reszty poszycia. Specjalnie nie dopychałem jej tak, by zniwelować wszystkie szczeliny. To że lekko odstaje, to dobrze. To była tylko otwierana do góry klapa, która w oryginale wyraźnie odstawała od kadłuba. Oczywiście wspominane wcześniej wypukłości na tej osłonie zostały dorobione.
Nad resztą chyba nie ma się co rozpisywać.
Kilka zdjęć.















Tyle na dziś. Miłego wieczoru i pogodnej niedzieli.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
21-09-19 20:51  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Rewelacyjne jest to czerwone malowanie. Nie mogę doczekać się końca i mocno kibicuje :)

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
21-09-19 22:02  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Poza tym, że na prawej stronie dość mocno rzuca się w oczy czarna kreska na łączeniu przejścia/kadłub statecznik pionowy wszystko wygląda super. To akurat nie jest łatwe miejsce w tym modelu, też się z tym męczyłem przy D-9. Malowanie jest naprawdę świetne i gdyby nie to, że mam już swoją fokę w tej wersji to bym się na ten model skusił :) Czekam na dalszy ciąg.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
22-09-19 10:39  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jak patrzę na takie modele zastanawiam się czy jest jakaś granica w modelarstwie papierowym.
Super robota.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
22-09-19 17:19  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Laszlik, jeśli jednak kiedyś będziesz zmuszony użyć szpachlówki na styrodurze to wystarczy najzwyklejsza akrylowa. Robota jak zawsze prima sort. Miło popatrzeć :)

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
22-09-19 17:42  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki, miło mi że się podoba.
Technick, dzięki za tipa. Pewnie przyda się przy skrzydłach.
Pozdro!

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
22-10-19 23:48  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Cześć.
Dziś nieco inaczej, bo bardziej warsztatowo i nie na „gotowo”, to znaczy nieco gorsze zdjęcia robione telefonem podczas budowy, no i to jeszcze nie jest koniec tej części modelu
Chciałem udokumentować i pokazać ważniejsze etapy budowy, a nie mam już naprawdę czasu na rozstawianie się co chwila z atelier, statywem i lustrzanką, dlatego niestety musicie mi wybaczyć.
Mianowicie skrzydła.
Tym razem postanowiłem użyć styroduru do wypełnienia przestrzeni między żebrami i dźwigarami szkieletu.
Nawet całkiem sprawnie poszło mi pocięcie i dopasowanie klocków do szkieletu. Wystarczyło użyć do ich odrysowania wypełnień ze szkieletu laserowego. Samo cięcie robiłem przy linijce dużym skalpelem zakupionym kiedyś w Lidlu.
Następnie, po umieszczeniu klocków w szkielecie nadmiar wysokości poobcinałem tym samym skalpelem.




Drugie zdjęcie jest słabe, wiem… Niestety już lepszego nie mam i nie będę miał.
Następnie zabrałem się za wnękę podwozia głównego.
Jako że posiadam dwie wycinanki, postanowiłem z jednej z nich zaadoptować wzmocnienia i przetłoczenia na suficie. Dodałem kilka przewodów, choć nie jestem pewien czy tak miały one w rzeczywistości wyglądać. Robiłem to na podstawie relacji z budowy modeli plastikowych, także jest to jakieś tam „mniej-więcej”.



Jako że nie podobały mi się wycinankowe nasady luf działek we wnękach, a nie chciało mi się ich przerabiać tak, żeby wyglądały bardziej realistycznie, dorobiłem na nie pokrowce. Nie jestem pewien, czy ten samolot w rzeczywistości je posiadał, ale są model plastikowe, które takie pokrowce mają, więc postanowiłem je zrobić
Nie wiedziałem tylko z czego je wykonać. Kiedyś próbowałem z chusteczek, ale mi nie szło. Więc telefon do przyjaciela, „memory fajf”, Rowin, i wszystko jasne :P.
Szpachla Tamiyi.
Po jej nałożeniu miałem odczekać chwilę żeby przyschła i zacząć ją kształtować, ale kiedy zobaczyłem jak sama się ukształtowała, postanowiłem już niczego nie ruszać i dać jej wyschnąć do końca.



Po złożeniu wszystkiego do kupy, pomalowaniu i lakierowaniu z odrobiną washa, wnęka prezentowała się tak.








Zapomniałem dodać, że uplastyczniłem nieco same żebra wnęk, tzn. dodałem płaskowniki na ich krawędziach zewnętrznych i powycinałem otwory ulgowe.

Poszycie skrzydeł to był dla mnie najbardziej przerażający etap budowy jak do tej pory.
Niby nic, ale chodzi o to, że trzeba zgrać ze sobą wiele rzeczy na raz, to znaczy:
-Poszycie skrzydeł musi pasować do poszycia segmentu kadłuba za skrzydłem wzdłuż i w szerz, gdyż samolot pomalowany jest w pasy od spodu. Każde przesunięcie choćby minimalne byłoby przez to dwa razy bardziej widoczne niż w zwykłym modelu.
-Należy zgrać ze sobą nadruk tylnego dźwigara z nadrukiem sufitu wykuszu klapy, z których jeden jest częścią szkieletu, ale można go dokleić z dowolnym przesunięciem po rozpiętości, gdyż nie ma żadnego znacznika, ani zazębienia, a drugi jest naklejany na niezadrukowaną górną stronę poszycia skrzydła, którą to zamykamy szkielet przy oklejaniu więc tym ciężej to spasować.
-Wnęka podwozia musi zgrać się z wycięciami w poszyciu.
-Krawędzie wycięć na lotki w poszyciu od spodu muszą zgrać się z tylnym dźwigarem tak samo po obu stronach. W zasadzie powinny być na styk do niego.
No i do tego należy oczywiście uniknąć zwichrowania, skręcenia itp..
Ale od początku.
Poszycie wycięte i uformowane. I tu po raz kolejny dla początkujących:
Poszycie należy uformować tak, by samo dążyło do kształtu szkieletu. Tu nie pomogą żadne gumki recepturki, przykładanie książkami na noc i inne bzdury. To ma być uformowane i samo się trzymać. Inaczej z krawędzi natarcia wyjdzie bułka wrocławska.







Wnękę podwozia wkleiłem w uprzednio już przygotowany szkielet. Zdjęcia właściwie bardziej pokazują sam szkielet, bo nie w=zrobiłem ich na wcześniejszym etapie.
Widać że w niektórych miejscach jest on szpachlowany. Zwykłą gotową zaprawą gipsową CEKOL’u.






Zanim zacząłem oklejać szkielet poszyciem, musiałem jeszcze wmontować weń dorobiony fotokarabin, gdyż wycinanka zawierała tylko nadruk tegoż.
Zrobiłem go z rurki zwiniętej na drucie z cienkiego papieru.
Szkiełko wklejone na Bondic.




Oklejanie należało zacząć od połączenia ze sobą od spodu poszyć prawego i lewego skrzydła.



I tutaj mała uwaga. Ja na tym etapie odciąłem części które według instrukcji należało odciąć razem z częścią wnęki zaznaczonej jako WPS po wklejeniu całości w kadłub. Mówię tutaj o tym dziobie który jeszcze na tym zdjęciu zasłania dostęp do wnęki podwozia.
Ja wcześniej pozbyłem się tego WPSa z wnęki, bo nie wyobrażam sobie jak można by odciąć razem równo to wszystko.
Wcześniej wkleiłem także odpowiednio dopasowany klocek styroduru w miejsce na którym szkielet skrzydeł ma połączyć się z kadłubem. Zrobiłem tak, by poszycie kadłuba w tym miejscu nie zapadało mi się przy doklejaniu owiewki skrzydło kadłub w późniejszym etapie.




Teraz można było zacząć łączyć poszycie ze szkieletem. Jak mówi instrukcja, zaczynając od spodu w linii centralnej, a potem na boki.



No i nawet jakoś mi to w sumie wszystko wyszło. Pewnie można by i lepiej, ale generalnie jestem zadowolony. Przede wszystkim dlatego że chyba udało mi się uniknąć tego czego obawiałem się najbardziej, czyli jakichś zwichrować i przekoszeń. Poza minimalną różnicą kąta natarcia końcówek skrzydeł, jest w sumie ok.
Styrodur robi robotę, fajnie się to wszystko trzyma, jest sztywne, poszycie się nie zapada. Trzeba tylko dobrze go obrobić. Klejenie klejem poliwinylowym nie jest może jakoś bardzo komfortowe, bo ciągnie się niemiłosiernie i ciężej zwałkować jego nadmiar niż np. Butapren, ale daje spory margines czasu na poprawki, bo wolno schnie.
Tak to wygląda na razie.






Skrzydła są tylko na sucho włożone w kadłub do zdjęcia. Brakuje końcówek i elementów wykuszów klap. Jak to dokończę, to porobię lepsze zdjęcia lustrem.
Na dziś tyle.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (23-10-19 11:51)

 
24-10-19 10:07  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Meeega fajny efekt tych gumowych nasadek. Ale w jakiś sposób musiałeś wymodelować ten kształt, a następnie go tylko zalałeś szpachlą?
Reszta latadła, zgodna z oczekiwaniem przyklejonym do Twojego nicka.

pozdr

 
24-10-19 12:11  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Ciekawy patent ze szpachlówką, zapamiętam sobie. Widzę, że w proponowanych Type 0 Negative i coś z "Load" - puszczaj na cały regulator :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
24-10-19 12:13  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Karas, dzięki.
Pod szpachlą jest tylko część z wycinanki, którą trzeba było zwinąć z papieru.
Reźnik, nie tylko to co widać. Są jeszcze Alice in Chains, Coma, Nightwish i cośtam jeszcze, a co do Mety, to z każdego albumu, nie tylko z Loada. 🤘🤘🤘
Pozdr.

--

Post zmieniony (24-10-19 12:21)

 
24-10-19 14:56  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Greg77   

Zdjęcia telefonem robisz lepsze niż niektórzy aparatami. Gusta muzyczne widzę mamy podobne.
Opis jak zwykle rewelacja - Twoje relacje są moimi ulubionymi!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
24-10-19 19:06  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki Grzesiu.
Niezmiernie mi miło. Staram się jak najlepiej potrafię.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
25-10-19 07:13  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Podziwiam Twoją pracę i podziwiam sposób prowadzenia relacji.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
25-10-19 10:08  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co za hipokryzja. Na caly blok Zenka slucha i o zielonych oczach spiewa, a to zdjec wielki metalowiec...phi!

A model z serii "must have" wyglada zacnie! O wykonanie sie nie obawialem od poczatku.

 
25-10-19 13:37  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Rowin!
Osz Ty dziadu! ;D
Jak śmiesz??? Sam wyglądasz jak Johnny Bravo, a mnie tu Zenka przyklejasz?
Idź pooglądaj swoje ulubione "M jak miłość" i "Na Wspólnej"
Hyhyhy🤣🤣🤣

... Spokojnie my tak zawsze... 😎

 
25-10-19 15:01  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No!
Dobra to teraz cos bardziej merytorycznego.
Jezeli chodzi o te fartuchy, to tak jak Laszlik wspomnial, to szpachla Tamiya (zapewne taka , ale popraw mnie jezeli sie myle). Kiedy nalozy sie gruba warstwe, to przy wysychaniu dostaje skurczy, co tutaj akurat wyszlo calkiem fajnie. Natomiast jezeli komus nieodpowiadalby ten kszalt, i chcialby sam go kontrolowac, to ostatnio uzywalem Epoxy Putty Tamiya . Jest to taka dwuskladnikowa "modelina", ktora utwardza sie po 1,5h, a powierzchnie mozna obrabiac mechanicznie po okolo dobie. Bardzo sie lepi, wiec warto ja mieszac w rekawiczkach, ale smialo polecam do takich tworow jak fartuchy czy zaglowki.

Pozdro i czekam na kolejna aktualizacje. Model w tych barwach prezentuje sie fantastycznie!

 
25-10-19 15:36  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Laszlik , czyżbyś się zainspirował :) :) :)
<https://youtu.be/3FMp9Ec3pcY>
Sorry za offa :)
Relacje oczywiście śledzę skrycie i częstuje sie nią wykwintnie.

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
26-10-19 05:49  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

CIDE, nie inspirowałem się tą wypowiedzią. Po prostu czasem sobie jedziemy epitetami dla żartów.
Częstuj się wykwintnie (relacją) jak najczęściej, jeśli Ci smakuje.
Pozdro!

--

Post zmieniony (26-10-19 22:50)

 
31-10-19 14:46  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Obramóweczki to drucik odpowiednio ukształtowany?

 
31-10-19 17:06  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Jakie obramóweczki?

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
03-11-19 12:06  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Faktycznie, pomysł z gumowymi nasadkami bardzo trafiony. Podoba mi się ta papuga :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
04-11-19 12:41  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Chodziło mi o ramki na zegary. W jaki sposób powstały?

 
04-11-19 18:23  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Zegary były 4 strony temu, a Ty pytasz w taki sposób, jakby była o nich mowa w ostatnim poście.
Tak, zrobione są z drucików, co chyba widać na pierwszym zdjęciu.
Cienki drucik nawijam na pręty różnej średnicy robiąc z niego sprężynki, które następnie rozcinam wzdłuż. Otrzymuję w ten sposób kilkanaście kółeczek z jednej sprężynki. A że spreżynek jest kilka, każda o innej średnicy, to w rezultacie mam do dyspozycji dużo kółeczek o różnej srednicy. Dobieram jak najodpowiedniejsze do danej średnicy zegara.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
09-12-19 18:18  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Eeeech, idzie jak krew z nosa, ale coś pokazać wypada.
Zakończyłem temat wnęki podwozia.
Imitacja tylnej części silnika wraz ze sprężarką. Trzeba było wykonać ten element przed zamknięciem wnęki i położeniem owiewek skrzydło kadłub. Te dwie rzeczy jeszcze przede mną, ale zdecydowałem się pokazać jak to wszystko wygląda zanim to zamknę i niewiele będzie już widać.
Najtrudniejsza do uformowania i sklejenia była imitacja sprężarki.
Żeby zrobić to jak należy, podzieliłem sobie ją na trzy części. Sam ślimak podzieliłem na dwie, jedną o stałej średnicy, a drugą o średnicy zwężającej się. Trzecią częścią jest rura dolotowa.



Na powyższym zdjęciu widać wycięte, oszlifowane i uformowane pierścienie części o stałej średnicy i przygotowany wstępnie element o średnicy zwężającej się.
Przed wycięciem poszczególnych pierścieni, całość wstępnie oszlifowałem od strony niezadrukowanej, jak poniżej.



Następnie podzieliłem segment na pojedyncze pierścienie i te także oszlifowałem jak widać poniżej.



Pozostało skleić wszystkie pierścienie do kupy pilnując ich właściwego umiejscowienia w szeregu.

Tak wyszedł cały ślimak i rura dolotowa.



I reszta gratów, które imitują tył silnika jeszcze przed retuszem.



Umówmy się, że wszystko to jest bardzo umowne i symboliczne, bardzo dalekie od wyglądu pierwowzoru. Żeby to wyglądało jak należy, trzeba by było wsadzić tam żywice. Nie miałem jednak zamiaru inwestować aż tyle w ten model. I tak w zasadzie niewiele z tego widać po obłożeniu rurkami.
Po sklejeniu tego wszystkiego w całość wyglądało to tak.






Zbiornik, chyba oleju, ale mogę się mylić.


Następnie zdecydowałem się niektóre rurki pomalować jednak na srebrno i zapuścić Engine Grime’m.
Zbiornik oleju też nieco tym ubrudziłem.



Po wklejeniu tego na miejsce, trzeba było dodać jeszcze nieco rurek.
Nieco nadwyrężyło to moją cierpliwość. Pomimo iż wykonałem wszystkie te przewody z drutu cynowego, to upchnięcie tego w tej wnęce, przyklejenie i pomalowanie było dla mnie koszmarem.
Coraz słabiej znoszę takie wyzwania, chyba naprawdę się starzeję.






Gwoli wyjaśnienia.
Należy tu stwierdzić jasno i stanowczo... Wszystko to co widać to w zasadzie fikcja. Nie mam pojęcia jak blisko jestem do oryginału z tymi rurkami, ale skoro reszta gratów jest umowna, a w dodatku zamontowałem (o zgrozo) jakieś mieszki na blast tube'ach, to nie ma to już dla mnie większego znaczenia. Zrobiłem to, by coś tam w ogóle było i jako tako wyglądało.

Wykonałem też wykusze klap.






Nie jestem zadowolony z połączenia poszycia płata z tylną częścią kadłuba. Kształtując poszycie kadłuba nie przyłożyłem wystarczająco się do uzyskania odpowiednio ostrych rogów na zagięciach części 14 okalającej wręgę W1e. Przez co wyszło jak wyszło. Jakiegoś wielkiego dramatu nie ma, ale mogło być lepiej. Dolne części oprofilowań skrzydło kadłub za spływem skrzydła też mogły wyjść lepiej. Lewą odrywałem i poprawiałem kilkukrotnie, aż skończyło się na użyciu dubla z drugiej wycinanki. To co się tak błyszczy na linii jej łączenia z kadłubem to superglue. Po lakierowaniu nie będzie to widoczne. Mam też nadzieję że lakierowanie zamaskuje nieco i poprawi wygląd całości.

Chyba tyle na dziś.
W następnym odcinku górne części owiewek skrzydło kadłub i zamknięcie wnęki podwozia poszyciem od spodu.
...Jak dobrze pójdzie...
P.S. Jak Waszym zdaniem robi robotę miodowe tło?

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
09-12-19 21:15  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

W moim przypadku lakierowanie kilka razy uratowało model, kiedy występowały jakieś niedokładności/niedopasowania elementów. Więc dlaczego nie miałoby się to sprawdzić u Ciebie ?

 
09-12-19 22:03  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Laszik mam gorącą prośbę. Co to jest za stelaż na którym jest model??? Możesz to przedstawić? Gdzie kupiłeś, albo czy sam zrobiłeś?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-12-19 22:11  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Kupiłem go na czeskim stoisku na Babarybie.
Ale link do ich strony masz poniżej:
https://www.chickadeetools.com/

Pozdr!

--

Post zmieniony (09-12-19 22:11)

 
02-01-20 00:17  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Witam noworocznie.
Idzie jak krew z nosa, ale w końcu uporałem się z zamknięciem wnęki podwozia głównego, owiewkami skrzydło- kadłub i działek skrzydłowych, oraz wydechami, wlotem powietrza do sprężarki i tym malutkim chwytem powietrza nad nim.
Postanowiłem że wykonam właśnie te detale, żeby skończyć już przód i móc skierować się w stronę ogona, oczywiście pominąłem na razie chłodnicę i jej obudowę, oraz kaemy kadłubowe. Do tych rzeczy wrócę w późniejszym etapie.
Oczywiście gdzieś popełniłem błąd i panel zamykający wnękę podwozia okazał się za długi w stosunku do otworu wnęki wzdłuż osi podłużnej.
Musiałem go ścinać. Wybrałem do tego jego tylną krawędź, by uniknąć większych rozjazdów na białych pasach. Oczywiście w pewnych miejscach wystąpiły, ale już jest wszystko ogarnięte, tj. wyretuszowane.




Kolejną rzeczą, która mi nie wyszła tak jak chciałem były imitacje rurek we wnęce. Niestety okazały się zbyt wystające. Tak bardzo, że nie chowające się we wnękę koło nie miałoby się gdzie zmieścić. Nic już z tym nie zrobię, musi zostać jak jest. Oczywiście dopiero po założeniu tego panelu zamykającego wnękę byłem w stanie to dostrzec. Trudno, tam i tak jest Science-Fiction. Przełykam kolejną porażkę.
Owiewki skrzydło-kadłub siadły wzorowo. Tak samo zresztą jak w poprzedniej Foce, A-8, którą kleiłem wieki temu.
Wydechy i chwyty powietrza bez większych problemów i w standardzie. Ten mały na górze tylko jakoś dziwnie zaprojektowany, a nie ma w instrukcji rendera pokazującego, jak należy go poprawnie skleić. Zrobiłem więc to intuicyjnie.
Nie wyszły mi też bąble owiewek działek skrzydłowych. Zrobiłem je tak samo jak w poprzedniej Foce, a powinny one mieć jednak nieco inny kształt.
Chciałem już nawet zrywać te, które są, ale próba wykonania prawidłowego kształtu bąbla z użyciem części z drugiej wycinanki dała niezadowalające rezultaty. Kalkulując ryzyko, doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej narobię większych szkód modelowi próbując odkleić/odciąć stare bąble, niż zyskam na ich wymianie na nowe, których prawidłowego kształtu też nie uzyskałem. Dałem sobie spokój.
Reszta zdjęć ukazujących to wszystko.


















Wydechy będą jeszcze w późniejszym etapie brudzone nieco suchą pastelą, wraz z kadłubem. Mam nadzieję że tym razem nie sp… tych okopceń.

Najlepszego w Nowym Roku!

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
02-01-20 09:31  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Pięknie to wychodzi, model świetnie wygląda.
Jakość wycinanki w połączeniu z jakością twojego wykonania to gwarancja wspaniałego modelu.

--

Post zmieniony (02-01-20 09:31)

 
03-01-20 06:15  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki. :)
Z tą gwarancją jednak, to jeszcze bym się wstrzymał. Do końca wciąż trochę zostało. Ale mam nadzieję że nie zawiodę.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
03-01-20 08:55  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Panie, klasa sama w sobie: ],
Szlifowania krawędzi elementów zwijanych, to też sobie baaaaadzo cenie. Kapselki, walce, wszystko trzeba ładnie opiłować, ale za to później wszystko pięknie się samo składa.
Co do modelu, niczego innego od Ciebie bym się nie spodziewał, tak jak już napisałem, kasa sama w sobie.
Od zawsze z podziwem. pozdr

 
03-01-20 09:17  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Im bogatsze jest modelarskie doświadczenie, tym mniej mamy wyrozumiałości dla samego siebie odnośnie wykonywania kolejnych elementów/modeli.
Z jednej strony to dobra cecha, pozwalające dążyć do coraz lepszych rezultatów, a z drugiej tracimy nerwy i resztki owłosienia:-)
Model wygląda świetnie, a Maciek marudzi:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024