FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-12-19 20:48  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jestem pod wrażeniem Twojego klejenia, szkoda tylko, ze uchwyty przy klapach są złote.

--

Post zmieniony (26-12-19 20:50)

 
26-12-19 21:32  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Cześć, ja liny od kotwic zwinąłem i zostawiłem luzem na pokładzie, na rycinach i innych modelach okrętu też są luzem, ale może do tej porzeczki z przodu, wydaje sie być wystarczająco mocno zamontowana.
Spróbuj się też pobawić w skręcanie lin, prosta robota a do takiego modelu to fajny dodatek.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
27-12-19 08:10  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zdjęcia modelu wykonanego przez Seahorsa znajdziesz w sklepie WAK:
http://www.sklep.wak.pl/product_info.php?products_id=683

--
Siwy

 
27-12-19 10:01  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Zdjęcia Allege to chyba najgorsza seria zdjęć, jaka zrobiłem:-(

Ta belka poprzeczna to właśnie pachoł kotwiczny, więc jak najbardziej lina kotwiczna może być tam ułożona.
Do poczytania o kotwicach

Co do grubości lin, to niestety nie mam żadnych informacji. Oprócz grubszej kotwicznej (~1,0 mm) używałem 0,5 mm na wanty/paduny (ale tylko w górnej części do pierwszego bloku) w taliach cieńszych (~0,2 - 0,3 mm). Może na wanty lepsza byłaby 0,7? Linę 0,5 mm dałem jeszcze na fał rei i na szot głównego żagla (ale w tym drugim wypadku jest chyba za gruba). Cała reszta to linki cieńsze (0,2 - 0,3). W moim odczuciu wzrokowym wszystkie liny na mojej surówce są za jasne - mimo że jest to olinowanie ruchome to nie powinno być w zasadzie białe, a raczej wpadać w naturalny kolor czy w średni brąz. Liny olinowania ruchomego też były chronione przed gniciem i czynnikami zewnętrznymi przy pomocy różnych szuwaksów, więc na pewno białe nie były.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
27-12-19 13:19  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Jak wy mierzycie grubości lin? wszędzie jest podana gramatura.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
27-12-19 14:00  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Owijam 10 razy na ołówku lub jakimś kawałku drewna. Potem mierzę suwmiarką jak szerokie jest owinięte miejsce, jak wychodzi 5mm to znaczy że średnica liny jest 0,5 mmm :).

 
30-12-19 17:39  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po lekturze linka o kotwicach, chyba mogę spokojnie linę kotwiczą poprowadzić od kluzy, potem obwiązać na belce, a zapas liny zwinąć i umieścić na dziobie jak wszyscy do tej pory. Albo tak jak Merkava - owinąć na kluzie i dopiero w zwój. Ech decyzje decyzje.

W drugiej decyzji, czyli kolorze olinowania postanowiłem sobie pomóc wieszając tymczasowo zamocowaną reję z masztem:







I sobie nie ułatwiłem. Pierwotnie planowałem użyć żagla w kolorze 3 (trzecia kolumna zdjęć). Teraz się waham między 1 a 3. Trójka jest też kolorem zbliżonym do szablonów w wycinance. Jako kolor lin takielunku planowałem numer 5. Decyzję mogę jeszcze przez chwilę odwlec, reję muszę zrobić od nowa ponieważ obecna w górnej części jest niestety wygięta w łuk. Lina użyta na zdjęciach ma średnicę 0,5mm (bawełniana Ariadna 30x4, nie widzę różnicy między nią, a tym co sprzedaje Shipyard jako linę 0,5mm).

 
15-04-20 18:09  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji.

Wanty gotowe, podczas ich naciągania odpadła mi niestety jedna z belek przy burcie co dość skutecznie zniechęciło mnie na jakiś czas do dłubania przy modelu (trochę łaciny też przy tym poszło). Na szczęście niechęć chyba przeszła. W modelu wykorzystałem bloczki wycinane laserowo z shipyarda - robenie ich ręcznie jakoś nie przypadło mi do gustu.









Obłożenie liny kotwiczej to jakaś moja wariacja na temat. W większości rysunków jakie miałem okazję zobaczyć lina po obłożeniu przez pachoł ląduje prędzej czy później pod pokładem. Tu jednak nie miałem ochoty na takie przeróbki więc jest jak jest. Na razie nic w tej okolicy nie jest związane klejem więc zawsze można coś jeszcze poprzestawiać, liny mocujące kotwice do burty są tylko usztywnione woskiem pszczelim.





Koniec już niedaleko, jeszcze tylko zawiesić żagle.

--

 
15-04-20 22:34  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Allege (czyt. ależ) przepiękna robota. Kolejny dowód na to, że żaglowiec nie musi mieć czterech masztów, dwudziestu żagli i dział, żeby zrywał kapcie z nóg. Jest na czym oko zawiesić.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-04-20 17:35  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ta łajba pływała po rzekach, więc długa kot-lina nie była jej raczej potrzebna, stąd pewnie oszczędzono miejsce pod pokładem na ładunek, a linę trzymano na pokładzie. Taka moja teoria.

Efekt zacny!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024