FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
02-03-20 14:19  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Piękna robota. I opis pierwsza klasa.
Czekam na dalsze efekty.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-03-20 15:15  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Niesamowite fotostory... ;-)
Śmigło genialne, tak jak i chłodnica z obudowà.
Efekt zbliżony do modelu plastikowego.
Zazdroszczę warsztatu, ale i ilości wolnego czasu...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-03-20 15:24  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki!
Mariusz, ale z tym wolnym czasem to nie przesadzaj. Zobacz ile mi zajęło wykonanie tego. Poprzednia aktualizacja była 30 stycznia.

--

Post zmieniony (02-03-20 15:25)

 
02-03-20 18:44  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przekonałeś mnie ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-03-20 09:10  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Absolutny top, nie ma na świecie wielu magików, którzy potrafiliby takie cuda zrobić. Dla mnie jest to tak abstrakcyjna kraina, że jedynie pozostaje mi bezmyślne przyglądanie się bez krzty zrozumienia, co tu się właściwie odpierdaczyło. Efekt genialny. Niby wszystko opisane i podane na tacy, ale jednak nie do ogarnięcia.
Zazdroszczę zapału i zaangażowania. Jakość wykonania poza zasięgiem.
gratuluje.

Post zmieniony (03-03-20 09:16)

 
03-03-20 14:29  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Efekt powalający aż się odechciewa robić cokolwiek.. A opowie koś o co chodzi z postarzaniem solą kuchenną chyba słyszę o tym po raz pierwszy.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
03-03-20 18:40  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na youtube jest wszystko :)
https://m.youtube.com/watch?v=tFVRH27DSEk&t=57s

Post zmieniony (03-03-20 18:41)

 
03-03-20 19:50  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki Panowie.
Tak, dokładnie jak pisze rowin, na YT jest wszystko
Odpowiem jednak pokrótce o co chodzi. Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem z tym postarzaniem.
Po angielsku nazywa się to "salt fading", tłumacząc dosłownie na polski wyszłoby blaknięcie, płowienie za pomocą soli.
Soli używa się w tej technice malarskiej jako nieregularnych losowo rozmieszczonych masek. Robi się to tak, że na zabezpieczoną lakierem powierzchnię nanosi się wodę (ja to robiłem aerografem, bo robił mi bardzo wygodną do dalszej pracy rosę, zamiast dużych odseparowanych od siebie kropli), a następnie posypuje losowo solą. Najlepsza jest moim zdaniem mieszanina średniej wielkości grudek z drobną solą. Sól gruboziarnista daje zbyt duże i zbyt kanciaste wzory. Sól można sobie w zależności od preferencji dodatkowo zmielić, np. młynkiem od soli ziołowej, tak jak ja to zrobiłem, żeby zmniejszyć wielkość ziaren.
Sól przykleja się do mokrej powierzchni sama. Następnie czekamy aż to wszystko całkowicie wyschnie. Można przyspieszyć proces suszarką do włosów.
Po wyschnięciu malujemy tak zamaskowane solą detale bardzo rozrzedzoną szarą farba. Mówiąc bardzo, naprawdę mam na myśli bardzo. Jakieś 95% rozcieńczalnika i 5% farby. Oczywiście malujemy aerografem. Chodzi o naniesienie mgiełki szarego kurzu. Jeden psik taką rozrzedzoną farbą powinien wystarczyć.
Po wyschnięciu farby zdejmujemy sól. Ja robiłem to patyczkami do uszu. W efekcie otrzymujemy ciemniejsze plamki (kolor bazowy) a między nimi wypłowiały kolor (naniesiona szara mgiełka )
Oczywiście okazało się że przedobrzyłem i potem musiałem po zdjęciu soli dodatkowo psikać mgiełką koloru łopat, żeby stłumić zbyt wydatne plamy, a właściwie zbyt wyrazisty szary kolor między plamkami. Jak widać jakoś wybrnąłem.
Chyba tyle w tym temacie.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
03-03-20 20:06  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na to jak się zmienił wygląd osłony silnika po lakierowaniu - stała się bardziej obła, wygląda bardziej realistycznie.

Post zmieniony (03-03-20 21:11)

 
03-03-20 20:53  Odp: [R] Kolorowa papuga, czyli FW-190D-9 (K.A.1/2018), 1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Messer, dokładnie tak.
Kilka warstw lakieru, szlifowanie polerką do paznokci i na koniec warstwa połysku z aerografu, żeby wygładzić i wyrównać powierzchnię. Na to pójdzie jeszcze semi-gloss na koniec, ale to jak już pisałem, po dołączeniu przodu do reszty modelu. Tą resztę też będę musiał polakierować połyskiem przed brudzeniem i semi-glossem.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024